646048-2026 - Ergebnis
Rumänien – Bauarbeiten – Proiectarea si executia lucrarilor de Gospodarirea apelor si a sistemelor hidrotehnice pe raza Municipiului Sacele
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Bauleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Proiectarea si executia lucrarilor de Gospodarirea apelor si a sistemelor hidrotehnice pe raza Municipiului Sacele
Beschreibung: Proiectarea si executia lucrarilor de Gospodarirea apelor (modernizare, reabilitare, extindere si interventii in caz de urgenta a sistemelor de alimentare cu apa, a sistemelor de colectare a apelor uzate si pluviale) si a sistemelor hidrotehnice (modernizare, reabilitare, extindere si interventii in caz de urgenta pentru sisteme complete de protectie impotriva inundatiilor si protejarea malurilor) pe raza Municipiului Sacele Termenul limita pana la care se pot face solicitari de clarificari este de 18 zile inainte de termenul limita de depunere a ofertelor. Autoritatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificari sau informatii suplimentare inainte de data limita de depunere a ofertelor cu 10 zile, in masura in care aceste solicitari vor fi adresate in termenul prevazut mai sus mentionat. ACORD CADRU: Minim 12.597.379,05 lei Maxim 46.327.306,86 lei CONTRACT SUBSECVENT: Minim: 1.887.931,43 lei; Maxim: 25.923.839,35 lei Cantitatile minime si maxime aferente acordului cadru si contractelor subsecvente se regasesc in Anexa 3 la caietul de sarcini. Acordul cadru intra in vigoare la data semnarii lui, iar contractele subsecvente se vor atribui dupa data expirarii ultimului contract subsecvent posibil a fi incheiat in baza acordului cadru aflat in derulare.
Interne Kennung: PAAP 2022 / 3
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45000000 Bauarbeiten
5. Los
Los: LOT-0000
Titel: Default lot
Beschreibung: Acord cadru privind proiectarea si executia lucrarilor de gospodarire a apelor (modernizare, reabilitare, extindere si interventii in caz de urgenta a sistemelor de alimentare cu apa, a sistemelor de colectare a apelor uzate si pluviale) si a sistemelor hidrotehnice (modernizare, reabilitare, extindere si interventii in caz de urgenta pentru sisteme complete de protectie impotriva inundatiilor si protejarea malurilor) pe raza Municipiului Sacele
Interne Kennung: 1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45231112 Installation von Rohrleitungsnetzen, 45232150 Arbeiten für Wasserversorgungsrohrleitungen, 45232400 Bauarbeiten für Abwasserkanäle, 45233222 Straßenpflaster- und Asphaltarbeiten, 45246200 Flussuferbefestigungsarbeiten, 71322000 Technische Planungsleistungen im Tief- und Hochbau, 71356200 Technische Hilfe