See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Dostawa energii elektrycznej do obiektów stanowiących własność lub zarządzanych przez Gminę Kędzierzyn-Koźle i komunalne osoby prawne w 2026 roku
Beschreibung: A. Zakres zamówienia obejmuje dostawę energii elektrycznej na potrzeby zasilania do obiektów stanowiących własność lub zarządzanych przez Gminę Kędzierzyn-Koźle i komunalne osoby prawne, wymienionych w załączniku nr 11 - Wykaz jednostek zamawiających. 1. Zamówieniem objęto 830 punktów poboru EE zasilających budynki, lokale, obiekty użytkowe, oświetlenie uliczne, uliczną sygnalizację świetlną oraz urządzenia instalacji wodociągowo-kanalizacyjnej i ciepłowniczej. Obiekty te, ich administratorów oraz punkty poboru EE szczegółowo opisuje załącznik nr 9 do SWZ - Zapotrzebowanie na EE – tabela zbiorcza, zamieszczony w wersji elektronicznej na stronie internetowej prowadzonego postępowania stanowiące integralną częścią SWZ. 2. Roczne zapotrzebowanie na energię elektryczną ustalono na poziomie 13 417 326,00 kWh. Jest to wartość orientacyjna. 3. Podział wg rodzajów taryf zawiera załącznik nr 10 do SWZ - Bilans zapotrzebowania na EE wg taryf. 4. Przed zawarciem umowy szczegółowej lub w okresie jej obowiązywania Zamawiający zastrzega sobie prawo wyboru innej taryfy niż obecnie obowiązująca dla danego punktu poboru EE (wykazana w załączniku nr 9 do SWZ), pod warunkiem spełnienia wymogów stawianych przez Operatora Systemu Dystrybucyjnego (OSD). 5. Na podstawie umowy generalnej zawartej przez Zamawiającego z wybranym Wykonawcą (dostawcą EE) będą zawierane umowy szczegółowe przez poszczególnych administratorów obiektów, w których usytuowane są poszczególne punkty poboru EE. 6. Określenie przewidywanego poboru energii elektrycznej stanowi element służący tylko do określenia wartości umowy i nie stanowi zobowiązania Zamawiającego do zakupu energii elektrycznej w podanych ilościach. 7. Każdy odbiorca wyszczególniony w załączniku nr 11 do SWZ - Wykaz jednostek zamawiających, samodzielnie zawrze umowę indywidualną na dystrybucję energii elektrycznej. 8. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określają m.in. Projektowane postanowienia umowy oraz załączniki zamieszczone w wersji elektronicznej na stronie internetowej prowadzonego postępowania stanowiące integralną część SWZ. B. Wymóg zatrudnienia na umowę o pracę. Na podstawie 95 ust. 1 ustawy Pzp Zamawiający nie wymaga zatrudnienia przez Wykonawcę lub Podwykonawcę na podstawie stosunku pracy. C. Prawo opcji: 1. Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z prawa opcji, o którym mowa w art. 441 ust. 1 ustawy Pzp obejmującym możliwość zwiększenia dostaw energii elektrycznej na warunkach umowy o kolejne 10% zamówienia podstawowego, w sytuacji kiedy po rozstrzygnięciu postępowania przetargowego utworzone zostaną nowe punkty poboru energii lub w przypadku zwiększenia zapotrzebowania na dostawę energii elektrycznej do PPE wymienionych w Załącznik nr 9 do SWZ - Zapotrzebowanie na energię elektryczną. 2. Prawo opcji jest uprawnieniem Zamawiającego, z którego może, ale nie musi skorzystać w ramach realizacji niniejszej umowy. 3. O skorzystaniu z prawa opcji Zamawiający zawiadomi Wykonawcę pisemnie w terminie 30 dni od dnia utworzenia nowych punktów poboru energii lub w przypadku zwiększenia zapotrzebowania na dostawę energii elektrycznej do PPE wymienionych w Załącznik nr 9 do SWZ - Zapotrzebowanie na energię elektryczną. 4. Wszystkie Postanowienia Umowy dotyczące realizacji zamówienia podstawowego stosuje się odpowiednio do zamówień realizowanych w ramach Opcji. 5. W przypadku nie skorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji Wykonawcy nie przysługują żadne roszczenia z tego tytułu. 6. Warunkiem uruchomienia prawa opcji jest złożenie przez Zamawiającego oświadczenia woli w przedmiocie skorzystania z prawa opcji w określonym przez niego zakresie. 7. Sposób rozliczenia: jak dla zamówienia podstawowego. 8. Termin realizacji zamówienia objętego prawem opcji: od zgłoszenia do 31.12.2026r.
Vorherige Bekanntmachung: 436961-2025
Interne Kennung: ZP.271.1.47.2025.AP
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 09300000 Elektrizität, Heizung, Sonnen- und Kernenergie
5. Los
Los: LOT-0001
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Prawo opcji: 1. Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z prawa opcji, o którym mowa w art. 441 ust. 1 ustawy Pzp obejmującym możliwość zwiększenia dostaw energii elektrycznej na warunkach umowy o kolejne 10% zamówienia podstawowego, w sytuacji kiedy po rozstrzygnięciu postępowania przetargowego utworzone zostaną nowe punkty poboru energii lub w przypadku zwiększenia zapotrzebowania na dostawę energii elektrycznej do PPE wymienionych w Załącznik nr 9 do SWZ - Zapotrzebowanie na energię elektryczną. 2. Prawo opcji jest uprawnieniem Zamawiającego, z którego może, ale nie musi skorzystać w ramach realizacji niniejszej umowy. 3. O skorzystaniu z prawa opcji Zamawiający zawiadomi Wykonawcę pisemnie w terminie 30 dni od dnia utworzenia nowych punktów poboru energii lub w przypadku zwiększenia zapotrzebowania na dostawę energii elektrycznej do PPE wymienionych w Załącznik nr 9 do SWZ - Zapotrzebowanie na energię elektryczną. 4. Wszystkie Postanowienia Umowy dotyczące realizacji zamówienia podstawowego stosuje się odpowiednio do zamówień realizowanych w ramach Opcji. 5. W przypadku nie skorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji Wykonawcy nie przysługują żadne roszczenia z tego tytułu. 6. Warunkiem uruchomienia prawa opcji jest złożenie przez Zamawiającego oświadczenia woli w przedmiocie skorzystania z prawa opcji w określonym przez niego zakresie. 7. Sposób rozliczenia: jak dla zamówienia podstawowego. 8. Termin realizacji zamówienia objętego prawem opcji: od zgłoszenia do 31.12.2026r.