2. Verfahren
Verfahren
Titel: Dodávka roztoku síranu železitého pro čištění odpadních vod a pro úpravu pitné vody“
Beschreibung: Předmětem plnění veřejné zakázky je dodávka roztoku síranu železitého určeného pro úpravu pitných a čištění odpadních vod do vodárenských objektů provozovaných PVK, a.s. za podmínek uvedených v návrhu Rámcové smlouvy, který je uveden v Části 2 této zadávací dokumentace. Zadavatel stanovuje v Části 3 zadávací dokumentace parametry dodávaného síranu železitého (třída I – pro pitnou vodu a třída II – pro odpadní vodu), které musí dodavatel splnit. Předpokládaný objem dodávky je cca 33 000 tun za plnění veřejné zakázky v předpokládaném období dodávek, které jsou předmětem plnění této veřejné zakázky, tj. od 1.1.2026 do 31.12.2028.
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: otevřené řízení
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 24313122 Ferrisulfat = Eisen(III)-sulfat
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Dodávka roztoku síranu železitého pro čištění odpadních vod a pro úpravu pitné vody
Interne Kennung: 1
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Zadavatel si vyhrazuje právo jednostranně měnit závazek ze smlouvy v souladu s § 100 odst. 1 zákona č. 134/2016 Sb., o zadávání veřejných zakázek, ve znění pozdějších předpisů (dále jen „ZZVZ“), v případě změny ceny mýta pro nákladní dopravu. V případě, že dojde ke změně legislativy České republiky, která povede ke změně ceny mýta pro nákladní dopravu (tj. k navýšení sazeb účtovaných státem za užívání zpoplatněných komunikací), a tato změna se projeví v ceně mýta o více než 3 % oproti sazbám platným ke dni podání nabídky dodavatelem, bude mít tato skutečnost dopad na sjednanou jednotkovou cenu plnění dle této smlouvy. Změna jednotkové ceny bude provedena pouze v rozsahu a výši prokazatelně odpovídající dopadu změny ceny mýta. Dodavatel se zavazuje doložit zadavateli relevantní podklady pro výpočet této změny, a to včetně: • oficiálního oznámení o změně mýtných sazeb (např. vyhláška, nařízení, ceník), • detailního výpočtu, jak se změna mýta promítá do původně sjednané jednotkové ceny. Jednotková cena plnění bude upravena Dodatkem ke smlouvě, který bude uzavřen po vzájemné dohodě smluvních stran na základě doloženého výpočtu dodavatele a jeho ověření zadavatelem. Dodatek musí jasně specifikovat novou jednotkovou cenu, datum její účinnosti a odkaz na příslušné právní předpisy měnící mýtné sazby. Účinnost takto upravené jednotkové ceny nastane dnem stanoveným v dodatku, nejdříve však dnem nabytí účinnosti příslušné legislativní změny týkající se mýta. Tato doložka se vztahuje výhradně na změnu jednotkové ceny způsobenou výše specifikovanou změnou ceny mýta. Zadavatel si vyhrazuje právo upravit závazek ze smlouvy v souladu s § 100 odst. 1 zákona č. 134/2016 Sb., o zadávání veřejných zakázek, ve znění pozdějších předpisů (dále jen „ZZVZ“), v případě prokazatelného dopadu na jednotkovou cenu plnění způsobeného změnou závazných právních předpisů vztahujících se k výrobě a/nebo dopravě předmětu plnění – síranu železitého. K úpravě jednotkové ceny může dojít, pokud legislativní změna (např. zákon, vyhláška, nařízení, směrnice či rozhodnutí orgánů státní správy ČR nebo EU) přímo a prokazatelně ovlivní výrobní náklady, náklady na dopravu, skladování, manipulaci, balení, poplatky (včetně ekologických, celních či spotřebních daní) nebo nově zavedené povinné certifikace související s dodávkou síranu železitého, a tato změna povede k navýšení nebo snížení jednotkové ceny o více než 3 % oproti jednotkové ceně sjednané ve smlouvě. Změna jednotkové ceny bude provedena pouze v rozsahu a výši prokazatelně odpovídající dopadu legislativní změny. Dodavatel je povinen zadavateli doložit relevantní a ověřitelné podklady pro výpočet této změny, které zahrnují minimálně: • přesnou identifikaci změněného právního předpisu (např. číslo, název, den účinnosti), • detailní výpočet, jak se daná legislativní změna promítá do kalkulace původně sjednané jednotkové ceny, s jasným rozlišením dopadu na jednotlivé složky ceny (např. výrobní náklady, doprava, poplatky), • prohlášení, že dopad změny jednotkové ceny je způsoben výhradně danou legislativní změnou a že tato změna ceny nepřesahuje skutečně prokazatelné zvýšení/snížení nákladů. Nová jednotková cena plnění bude formalizována dodatkem ke smlouvě, který smluvní strany uzavřou po vzájemné dohodě na základě zadavatelem ověřeného výpočtu dodavatele. Dodatek musí jednoznačně specifikovat novou jednotkovou cenu, datum její účinnosti a odkaz na konkrétní legislativní změny, které úpravu vyvolaly. Účinnost takto upravené jednotkové ceny nastane nejdříve dnem nabytí účinnosti příslušné legislativní změny, která úpravu ceny vyvolala, pokud se smluvní strany v dodatku nedohodnou jinak. Tato doložka se vztahuje výhradně na změnu jednotkové ceny způsobenou výše specifikovanou změnou legislativy mající přímý dopad na výrobu a/nebo dopravu síranu železitého. Ostatní ujednání smlouvy zůstávají nedotčena. Zadavatel si v souladu s § 100 odst. 1 zákona č. 134/2016 Sb., o zadávání veřejných zakázek, ve znění pozdějších předpisů (dále jen „ZZVZ“), vyhrazuje právo upravit závazek ze smlouvy v případě prokazatelné změny cenových indexů relevantních pro chemickou výrobu, které mají přímý dopad na sjednanou jednotkovou cenu plnění – síranu železitého. Jednotková cena plnění bude přepočtena, pokud v průběhu trvání smlouvy na veřejnou zakázku dojde v právě uplynulém kalendářním roce k absolutní změně hodnoty některého z níže uvedených cenových indexů o více než 3 % oproti hodnotě tohoto indexu v roce, kdy smlouva nabyla účinnosti. Jestliže již došlo k předchozí změně ceny v průběhu trvání smlouvy na základě této doložky, pak se změna indexu posuzuje oproti hodnotě indexu za kalendářní rok, na základě kterého došlo k předchozí změně ceny. Zadavatel si v souladu s § 100 odst. 1 zákona č. 134/2016 Sb., o zadávání veřejných zakázek, ve znění pozdějších předpisů (dále jen „ZZVZ“), vyhrazuje právo upravit závazek ze smlouvy v případě prokazatelné změny v metodice výpočtu nebo požadavcích na uhlíkovou stopu produktu (CFP). Tato změna musí mít přímý a ověřitelný dopad na cenu plnění – výroby a dopravy síranu železitého