646259-2025 - Auftragsänderung
Tschechien – Bauarbeiten – Revitalizace CZT Liberec – GreenNet III. – druhá část
Bekanntmachung der Auftragsänderungen
Bauleistungen - Lieferleistungen - Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelRevitalizace CZT Liberec – GreenNet III. – druhá část
BeschreibungÚčelem veřejné zakázky je optimalizace energetického hospodářství v tepelné síti soustavy CZT Liberec a realizace racionalizačních opatření, která povedou k významným energetickým úsporám. Předmětem projektu je přestavba primární parní tepelné sítě soustavy CZT Liberec na horkovodní. Cílem je řešení snížení tepelných ztrát vznikajících transportem tepelné energie v dotčené části revitalizované soustavy pro zásobování teplem. Jedná se o konverzi jedné větve parovodního primárního systému soustavy CZT města Liberec na horkovodní. Stavba horkovodu je liniová stavba v zastavěném území města. Během konverze dojde ke změně teplonosného média z vodní páry na horkou vodu. Vedení nových horkovodů bude přednostně na stávajících trasách parovodů, vyjma části, které jsou vedeny v nových trasách. Součástí změny média budou zároveň rekonstrukce výměníkových stranic z Pára-voda na Voda-voda a rekonstrukce přípojek k jednotlivých primárním odběratelům vč. nezbytné úpravy předávacích míst tepla. Předmětem plnění veřejné zakázky (dílo) je uzavření smlouvy o dílo, realizované na základě dokumentace pro provedení stavby, která byla zpracována společností SITEZ, s.r.o, sídlem Novoveská 3370, 415 01 Teplice, IČO 28662814, číslo zakázky 22-034 spočívající v přestavbě zbývající parovodní sítě v Liberci na horkovodní. Jmenovitě se jedná o parovodní síť pojmenovanou Vratislavice, v rozsahu části D8 - Teplárna - VS Cihlářská – Neuman (horkovod, včetně instalace nových výměníkových stanic (VS) a nových objektových předávacích stanic (OPS)), části D9 – parovod a části D 11 - Plynovod. Předmětem projektu je přestavba primární parní tepelné sítě soustavy CZT Liberec na horkovodní. Souběžně s tímto projektem probíhají další projekty, které jsou potřebné pro správnou funkci nové horkovodní soustavy. Jedná se zejména o přestavbu dalších úseků tepelné sítě na horkovodní (v jiné veřejné zakázce), úpravě zdroje Zadavatele a úpravy zdroje TERMIZO. Úprava zdrojů se provede v koordinaci s úpravami sítí, protože zdroje lze zkoušet a zprovoznit až po napojení na novou horkovodní síť, a současně bez dokončení úprav zdrojů nelze zprovoznit dodávku tepla do horkovodů (i do nového parovodu Vratislavice) na výstupu ze zdrojů. Také provedení změny části trasy plynovodu je nutno zkoordinovat s provozem zdroje Zadavatele i zdroje TERMIZO. Zadavatel upozorňuje, že vzájemná koordinace projektů a dodržení termínů jsou nezbytné Podrobná specifikace předmětu veřejné zakázky a technické podmínky jsou uvedeny zadávací dokumentaci, konkrétně pak v projektové dokumentaci pro provedení stavby a v dokladové části projektové dokumentace (stavební povolení a související dokumenty), které společně tvoří přílohu č. 4 zadávacích podmínek (dále v textu také „projektová dokumentace“), ve slepém soupisu stavebních prací, dodávek a služeb s výkazem výměr, který tvoří přílohu č. 5 zadávacích podmínek (dále v textu také „výkaz výměr“). Povinnosti zhotovitele je dále uvedeny v návrhu smlouvy o dílo, který tvoří přílohu č. 1 zadávacích podmínek (v textu také „smlouva“ nebo „návrh smlouvy“). Svou cenovou nabídku rozvede účastník vyplněním výkazu výměr (více viz čl. 5 zadávacích podmínek).
Interne KennungGreenNet III - 2. část
Zweck
Art des AuftragsBauleistungen
Zusätzliche Art des AuftragsLieferleistungenDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45000000 Bauarbeiten
Zusätzliche Einstufung (cpv): 44163120 Fernheizungsleitungen, 45232142 Bau von Wärmeübertragungsanlagen, 45232140 Bau von Fernheizleitungsnetzen
5. Los
LosLOT-0001
Zusätzliche Art des AuftragsLieferleistungen
Zusätzliche Art des AuftragsDienstleistungen
Optionen
Beschreibung der OptionenZadavatel si tímto vyhrazuje změnu rozsahu díla podle § 100 odst. 1 ZZVZ v průběhu plnění veřejné zakázky, a to s ohledem na průběh souvisejících stavebních prací, zejména pak zemních prací. Změna podle tohoto článku je svázána se související změnou výkazu výměr. Tato vyhrazená změna je zadavatele v souladu s § 16 odst. 3 ZZVZ zahrnuta do předpokládané hodnoty veřejné zakázky. Změna podle tohoto článku není nároková. Podrobnosti stanoví čl. 46.1 (a), (b) a (c) Návrhu smlouvy. Souhrnná hodnota takto provedených změn může dosáhnout maximální výše 7 % z ceny díla podle výkazu výměr – ceny díla podle uzavřené smlouvy s vybraným dodavatelem, přičemž změny podle 46.1 (c) Návrhu smlouvy nepřesáhnou 5 % z ceny díla. Zadavatel si dále vyhrazuje změnu vybraného dodavatele podle § 100 odst. 2 ZZVZ v průběhu plnění veřejné zakázky, a v případě, kdy dojde k naplnění podmínek odstoupení zadavatele od smlouvy ve smyslu čl. 46. 1 (f) Návrhu smlouvy. V takovém případě osloví zadavatel účastníka, který se v rámci hodnocení nabídek umístil jako druhý v pořadí, a to za podmínek uvedený v nabídce takového účastníka. Zadavatel vyzve nově osloveného dodavatele k doložení dokumentů před podpisem smlouvy, a to v rozsahu podle zadávacích podmínek a nabídky osloveného účastníka. Odmítne-li oslovený účastník, který se umístil druhý v pořadí, nabídku zadavatele na poskytnutí součinnosti a podpis smlouvy, osloví zadavatel účastníka, který se umístil další v pořadí, případně další účastníky dle výsledného pořadí hodnocení nabídek, nebyli-li již vyloučeni ze zadávacího řízení. S nově osloveným dodavatelem bude uzavřena nová smlouva o dílo, kdy rozsah díla bude upraven podle stavu díla v dobu převzetí od předchozího dodavatele, respektive stavu již poskytnutého plnění. Předání díla zajistí zadavatel. Cena díla bude stanovena podle nabídky osloveného účastníka. Zadavatel si rovněž vyhrazuje související změnu doby plnění, to s ohledem na fázi plnění díla, ve které proběhne změna dodavatele. Zadavatel si dále vyhrazuje změnu v osobách realizačního týmu vybraného dodavatele podle čl. 46.1 (e) Návrhu smlouvy. Zadavatel dále stanovil podmínky, za kterých může dojít ke změnám závazku ze smlouvy vyjma výše uvedených vyhrazených změn, stejně jako k případnému způsobu nacenění prací, které nebudou součástí stávajícího výkazu výměr. Podrobnosti stanoví čl. 46.3 Návrhu smlouvy