646316-2025 - Wettbewerb
Polen – Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen – Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z terenu nieruchomości zamieszkałych położonych na terenie Gminy Krasnobród w okresie od 01.01.2026 r. do 31.12.2026 r.
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelOdbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z terenu nieruchomości zamieszkałych położonych na terenie Gminy Krasnobród w okresie od 01.01.2026 r. do 31.12.2026 r.
BeschreibungZakres przedmiotu zamówienia obejmuje w szczególności: 1) odbiór, transport i zagospodarowanie wszystkich odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych z terenu Gminy Krasnobród, 2) zapewnienie właścicielom nieruchomości zamieszkałych worków na odpady zbierane w sposób selektywny, 3) odbiór i transport stałych i ciekłych odpadów komunalnych zgromadzonych w prowadzonym przez Gminę Krasnobród Punkcie Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych. Szacunkowa ilość odpadów komunalnych przeznaczona do odbioru w ramach niniejszego zamówienia: 1) z terenu nieruchomości zamieszkałych: 1030,00 Mg (zakres podstawowy), a ilość objęta prawem opcji: dodatkowo 206,00 Mg. 2) z Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów prowadzonego przez Gminę Krasnobród: 70,47 Mg (zakres podstawowy), a ilość objęta prawem opcji: dodatkowo: 14,094 Mg.
Interne KennungI.271.1.8.2025
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zentrale Elemente des Verfahrens1. Niniejsze postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego prowadzone jest zgodnie z przepisami ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych w trybie przetargu nieograniczonego (art. 132 ustawy Pzp). 2.Zamawiający informuje, iż na podstawie art. 139 ust. 1 ustawy Pzp może najpierw dokonać badania i oceny ofert, a następnie dokonać kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia w postępowaniu. 3.Zamawiający stosownie do art. 95 ust. 1 ustawy Pzp, określa obowiązek zatrudnienia na podstawie umowy o pracę osób wykonujących następujące czynności w zakresie realizacji zamówienia: -koordynowanie zadań Wykonawcy w zakresie realizacji zamówienia a w szczególności nadzór nad właściwą realizacją usługi, sporządzanie sprawozdań i rozliczeń, - załadunku pojemników i worków do pojazdów przystosowanych do odbioru odpadów, - operatorka, kierowanie i obsługa pojazdów specjalistycznych służących do wykonania przedmiotu zamówienia (obowiązek ten nie dotyczy sytuacji, gdy prace te będą wykonywane będą samodzielnie i osobiście przez osoby fizyczne prowadzące działalność gospodarczą w postaci samozatrudnienia jako podwykonawcy) 4. Szczegółowy sposób dokumentowania zatrudnienia ww. osób, uprawnienia Zamawiającego w zakresie kontroli spełniania przez Wykonawcę wymagań, o których mowa w art. 95 ust. 1 ustawy Pzp oraz sankcji z tytułu niespełnienia tych wymagań, rodzaju czynności niezbędnych do realizacji zamówienia, których dotyczą wymagania zatrudnienia na podstawie umowy o pracę przez Wykonawcę lub podwykonawcę osób wykonujących czynności w trakcie realizacji zamówienia zawarte są w Projekcie Umowy. 5. W postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego komunikacja między Zamawiającym,a Wykonawcami odbywa się przy użyciu Platformy e-Zamówienia, która jest dostępna pod adresem: 6. Maksymalny rozmiar plików przesyłanych zahttps://ezamowienia.gov.pl. pośrednictwem „Formularzy do komunikacji” wynosi 150 MB (wielkość ta dotyczy plików przesyłanych jako załączniki do jednego formularza). 7. Minimalne wymagania techniczne dotyczące sprzętu używanego w celu korzystania z usług Platformy e-Zamówienia oraz informacje dotyczące specyfikacji połączenia określa § 12 Regulamin Platformy e- Zamówienia, a mianowicie: 7.1. W celu prawidłowego korzystania z usług Platformy e-Zamówienia wymagany jest: a) Komputer PC: - parametry minimum: Intel Core2 Duo, 2 GB RAM, HD, - zainstalowany jeden z poniższych systemów operacyjnych: MS Windows 7 lub nowszy, OSX/Mac OS 10.10, Ubuntu 14.04, - zainstalowana jedna z poniższych przeglądarek: Chrome 66.0 lub nowsza, Firefox 59.0 lub nowszy, Safari 11.1 lub nowsza, Edge 14.0 i nowsze, albo b) Tablet/Telefon: - parametry minimum: 4 rdzenie procesora, 2GB RAM, Android 6.0 Marshmallow, iOS 10.3, - przeglądarka Chrome 61 lub nowsza, 7.2. Dla skorzystania z pełnej funkcjonalności może być konieczne włączenie w przeglądarce obsługi protokołu bezpiecznej transmisji danych SSL, obsługi Java Script oraz cookies; 7.3 Specyfikacja połączenia, formatu przesyłanych danych oraz kodowania i oznaczania czasu odbioru danych: a) specyfikacja połączenia – formularze udostępnione są za pomocą protokołu TLS 1.2, b) format danych oraz kodowanie: formularze dostępne są w formacie HTML z kodowaniem UTF-8, c) oznaczenia czasu odbioru danych: wszelkie operacje opierają się o czas serwera i dane zapisywane są z dokładnością co do sekundy. 8. Szczegółowe informacje o środkach komunikacji elektronicznej zawiera rozdział 11 SWZ. 9. Ofertę składa się, pod rygorem nieważności, w formie elektronicznej w formatach danych określonych w przepisach wydanych na podstawie art. 18 ustawy z dnia 17 lutego 2005 r. o informatyzacji działalności podmiotów realizujących zadania publiczne (Dz. U. z 2024 r. poz. 307), z zastrzeżeniem formatów, o których mowa w art. 66 ust. 1 ustawy Pzp, z uwzględnieniem rodzaju przekazywanych danych. Zamawiający preferuje w szczególności następujące formaty przesłanych danych: .pdf, .docx, zip. (zamawiający dopuszcza także format RAR). 10.Szczegółowe informacje dotyczące RODO zawiera rozdział 22 SWZ. 11. Zamawiający nie wymaga w niniejszym postępowaniu przedmiotowych środków dowodowych. 12. Szczegółowe warunki dotyczące postępowania o udzielenie zamówienia publicznego są określone w SWZ, która zawiera szczegółowe informacje dotyczące przedmiotu zamówienia, warunków postępowania o udzielenie zamówienia (pełny opis procedury), warunków uczestnictwa wykonawców w postępowaniu, kryteriów oceny ofert oraz wszelkie informacje potrzebne do prawidłowego sporządzenia i złożenia oferty przez wykonawców. SWZ dostępna jest na stronie internetowej prowadzonego postępowania, o której mowa w pkt. 1.2 SWZ. 13. Numeracja przywołana w pkt 2.1.4 ogłoszenia o zamówieniu wynika z numeracji przyjętej w SWZ.
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90500000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen
5. Los
LosLOT-0001
Beschreibung4.1. Przedmiotem zamówienia jest: „Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z terenu nieruchomości zamieszkałych położonych na terenie Gminy Krasnobród w okresie od 01.01.2026 r. do 31.12.2026 r.”. 4.2. Zakres przedmiotu zamówienia obejmuje w szczególności: 1) odbiór, transport i zagospodarowanie wszystkich odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych z terenu Gminy Krasnobród, 2) zapewnienie właścicielom nieruchomości zamieszkałych worków na odpady zbierane w sposób selektywny, 3) odbiór i transport stałych i ciekłych odpadów komunalnych zgromadzonych w prowadzonym przez Gminę Krasnobród Punkcie Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych. 4.3. Wymagania jakościowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia: 1) ustawa z dnia 6 marca 2018 roku Prawo przedsiębiorców (t.j. Dz. U. z 2024 r., poz. 236 z późn.zm.), 2) ustawa z dnia 6 marca 2018 roku o Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej i Punkcie Informacji dla Przedsiębiorcy (t.j. Dz. U. z 2022 r., poz. 541 z późn. zm.), 3) ustawa z dnia 6 marca 2018 roku o Rzeczniku Małych i Średnich Przedsiębiorstw (Dz. U. z 2023 r., poz. 1668), 4) ustawa z dnia 6 marca 2018 roku o zasadach uczestnictwa przedsiębiorców zagranicznych i innych osób zagranicznych w obrocie gospodarczym na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej (t.j. Dz. U. z 2025 r., poz. 89 z późn. zm.), 5) ustawa z dnia 14 grudnia 2012 roku o odpadach (t.j. Dz. U. z 2023 r., poz. 1587 z późn. zm.), 6) ustawa z dnia 13 września 1996 roku o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (t.j. Dz. U. z 2025 r., poz. 733), 7) ustawa z dnia 27 kwietnia 2001 roku Prawo ochrony środowiska (t.j. Dz. U. z 2025 r., poz. 647 z późn. zm.), 8) ustawa z dnia 24 kwietnia 2009 roku o bateriach i akumulatorach (t.j. Dz. U. z 2025 r., poz. 809), 9) ustawa z dnia 11 września 2015 roku o zużytym sprzęcie elektrycznym i elektronicznym (t.j. Dz. U. z 2024 r., poz. 573), 10) ustawa z dnia 20 lipca 2017 roku Prawo wodne (Dz. U. z 2025 r., poz. 960), 11) rozporządzenie Ministra Klimatu i Środowiska z dnia 10 grudnia 2021 r. w sprawie szczegółowego sposobu selektywnego zbierania wybranych frakcji odpadów (Dz. U. z 2021 r., poz. 906), 12) rozporządzenie Ministra Środowiska z dnia 16 czerwca 2009 roku w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy przy gospodarowaniu odpadami komunalnymi (Dz. U. z 2009 r. Nr 104, poz. 868), 13) rozporządzenie Ministra Klimatu z dnia 2 stycznia 2020 roku w sprawie katalogu odpadów (Dz. U. z 2020 r., poz. 10), 14) rozporządzenie Ministra Środowiska z dnia 15 grudnia 2017 roku w sprawie poziomów ograniczenia składowania masy odpadów komunalnych ulegających biodegradacji (Dz. U. z 2017 r., poz. 2412), 15) uchwała Nr XV/132/2020 Rady Miejskiej w Krasnobrodzie z dnia 15 kwietnia 2020 roku w sprawie regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie gminy Krasnobród (Dz. Urz. Woj. Lubelskiego z 2020 r., poz. 2368, Dz. Urz. Woj. Lubelskiego z 2024 r., poz. 6582), 16) uchwała Nr XV/131/2020 Rady Miejskiej w Krasnobrodzie z dnia 15 kwietnia 2020 roku w sprawie określenia szczegółowego sposobu i zakresu świadczenia usług w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości z terenu gminy Krasnobród i zagospodarowania tych odpadów (Dz. Urz. Woj. Lubelskiego z 2020 r., poz. 2367, Dz. Urz. Woj. Lubelskiego z 2024 r., poz. 6583). 4.4. Szacunkowa ilość odpadów komunalnych przeznaczona do odbioru w ramach niniejszego zamówienia: 1) z terenu nieruchomości zamieszkałych: 1030,00 Mg (zakres podstawowy), a ilość objęta prawem opcji: dodatkowo 206,00 Mg. 2) z Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów prowadzonego przez Gminę Krasnobród: 70,47 Mg (zakres podstawowy), a ilość objęta prawem opcji: dodatkowo: 14,094 Mg. 4.6. Stosownie do treści art. 433 pkt. 4 ustawy Pzp, Zamawiający informuje, że minimalna wartość świadczenia dla zakresu podstawowego wynosi 50% wynagrodzenia umownego brutto wskazanego w § 9 ust. 1 Projektu umowy. 4.7. Szczegółowy zakres i sposób realizacji przedmiotu zamówienia określa (Załącznik nr 1 do SWZ) – Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia – dalej „SOPZ” oraz Projekt umowy stanowiący (Załącznik nr 2 do SWZ).
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90513100 Hausmüllbeseitigung, 90512000 Transport von Haushaltsabfällen, 90511000 Abholung von Siedlungsabfällen, 90533000 Verwaltung von Müllhalden, 90514000 Recycling von Siedlungsabfällen
Menge1 320,56 Tonnen
Optionen
Beschreibung der Optionen4.4. Szacunkowa ilość odpadów komunalnych przeznaczona do odbioru w ramach niniejszego zamówienia: 1) z terenu nieruchomości zamieszkałych: 1030,00 Mg (zakres podstawowy), a ilość objęta prawem opcji: dodatkowo 206,00 Mg. 2) z Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów prowadzonego przez Gminę Krasnobród: 70,47 Mg (zakres podstawowy), a ilość objęta prawem opcji: dodatkowo: 14,094 Mg. 4.5. Zamawiający zastrzega sobie możliwość skorzystania z prawa opcji (w całości lub w części) w przypadku, gdy będzie to leżeć w interesie Zamawiającego i wynikać z jego bieżących potrzeb – po zrealizowaniu zakresu podstawowego zamówienia. Zamawiający przekaże pisemną informację Wykonawcy o potrzebie realizacji prawa opcji w ramach realizacji umowy. Prawo opcji jest jednostronnym uprawnieniem Zamawiającego, z którego może, ale nie ma obowiązku skorzystać w ramach realizacji przedmiotu zamówienia. W przypadku nieskorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji Wykonawcy nie przysługują żadne roszczenia z tego tytułu. Jeżeli Zamawiający skorzysta z prawa opcji obowiązkiem umownym Wykonawcy jest wykonanie świadczenia w zakresie objętym wykorzystanym prawem opcji. Zamawiający ma prawo wielokrotnie korzystać z prawa opcji po zrealizowaniu zakresu podstawowego zamówienia – jednak do wyczerpania maksymalnego zakresu prawa opcji. Odbiór odpadów w ilości przekraczającej prawo opcji wymaga zmiany umowy. Uruchomienie opcji nie będzie wymagało zmiany umowy. O uruchomieniu opcji Zamawiający poinformuje Wykonawcę pisemnie w formie oświadczenia woli.