See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Utrzymanie terenów zewnętrznych i budynków stanowiących własność Gminy Miasta Tychy, administrowanych lub utrzymywanych przez Miejski Zarząd Budynków Mieszkalnych w Tychach
Beschreibung: 1. 1. Przedmiotem zamówienia jest realizacja usług utrzymania terenów zielonych, terenów utwardzonych i budynków stanowiących własność Gminy Miasta Tychy, administrowanych lub utrzymywanych przez Miejski Zarząd Budynków Mieszkalnych w Tychach, szczegółowo opisanych w załączniku nr 2 do SWZ z podziałem na 6 części. 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia oraz wymagania Zamawiającego względem przedmiotu zamówienia zostały określone w: 2.1. Opisie przedmiotu zamówienia zawartym w Dziale III SWZ; 2.2. załączniku nr 1.1.: Formularze oferty cenowej – wzory odrębnie dla każdej części zamówienia, tj.: części nr 1-6; 2.3. załączniku nr 1.2.: Formularz dotyczący doświadczenia osoby wyznaczonej do nadzoru nad realizacją przedmiotu umowy - wzory odrębnie dla każdej części zamówienia, tj.: części nr 1-6; 2.4. załączniku nr 2: Szczegółowy opis wymagań Zamawiającego oraz warunki realizacji usług (dotyczy części nr 1÷6), 2.5. załączniku nr 2.1.: Szczegółowe wykazy nieruchomości wraz z wyszczególnieniem powierzchni oraz załączniki mapowe (dotyczy części nr 1÷6), 2.6. załączniku 2.2.: Szczegółowe wykazy poszczególnych podwórek wraz z wyszczególnieniem ich powierzchni, zakresów i krotności świadczonych usług (dotyczy części nr 1÷6), 2.7. załączniku nr 4: Wzór umowy (dotyczy części nr 1÷6). 2.8. załączniku nr 5: System Zarządzania Publicznymi Terenami Zieleni dla miasta Tychy (dotyczy części nr 1÷6), 2.9. załączniku nr 6: Standardy cięcia i pielęgnacji drzew (dotyczy części nr 1÷6), 2.10. załączniku nr 7: Standardy inspekcji i diagnostyki drzew (dotyczy części nr 1÷6).
Vorherige Bekanntmachung: 514133-2025
Interne Kennung: DIZ-340/119-124/06/2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 77310000 Anpflanzungs- und Pflegearbeiten an Grünflächen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 77314100 Anlegen von Rasen, 77342000 Heckenschnitt, 77211500 Baumpflege, 77211600 Aussaat von Baumsamen, 90910000 Reinigungsdienste, 90620000 Schneeräumung
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Utrzymanie terenów zewnętrznych i budynków ROM Nr I - CZĘŚĆ nr 1
Beschreibung: 1. Część nr 1: utrzymanie terenów zewnętrznych i budynków ROM Nr I. 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia oraz wymagania Zamawiającego względem przedmiotu zamówienia zostały określone w: 2.1. Opisie przedmiotu zamówienia zawartym w Dziale III SWZ; 2.2. załączniku nr 1.1.: Formularze oferty cenowej – wzory odrębnie dla każdej części zamówienia, tj.: części nr 1-6; 2.3. załączniku nr 1.2.: Formularz dotyczący doświadczenia osoby wyznaczonej do nadzoru nad realizacją przedmiotu umowy - wzory odrębnie dla każdej części zamówienia, tj.: części nr 1-6; 2.4. załączniku nr 2: Szczegółowy opis wymagań Zamawiającego oraz warunki realizacji usług (dotyczy części nr 1÷6), 2.5. załączniku nr 2.1.: Szczegółowe wykazy nieruchomości wraz z wyszczególnieniem powierzchni oraz załączniki mapowe (dotyczy części nr 1÷6), 2.6. załączniku 2.2.: Szczegółowe wykazy poszczególnych podwórek wraz z wyszczególnieniem ich powierzchni, zakresów i krotności świadczonych usług (dotyczy części nr 1÷6), 2.7. załączniku nr 4: Wzór umowy (dotyczy części nr 1÷6). 2.8. załączniku nr 5: System Zarządzania Publicznymi Terenami Zieleni dla miasta Tychy (dotyczy części nr 1÷6), 2.9. załączniku nr 6: Standardy cięcia i pielęgnacji drzew (dotyczy części nr 1÷6), 2.10. załączniku nr 7: Standardy inspekcji i diagnostyki drzew (dotyczy części nr 1÷6). 3. Zamawiający wymaga, aby wykonawca lub podwykonawcy skierowali do realizacji zamówienia niezbędną ilość osób, tj.: 3.1. Część nr 1: a) minimum 1 osobę do nadzoru nad realizacją przedmiotu umowy, b) minimum 1 osobę posiadającą kwalifikacje pilarza, c) minimum 1 osobę posiadającą dyplom dendrologa lub równoważny, tj. dyplom o profilu dendrologicznym UWAGA: W przypadku składania przez tego samego wykonawcę oferty na więcej niż jedną część zamówienia, wykonawca winien do nadzoru nad realizacją przedmiotu umowy dla danej części wyznaczyć odrębną osobę. Doświadczenie wskazanych osób będzie punktowane w ramach kryterium nr 2.
Optionen:
Beschreibung der Optionen: 1. Zamawiający zastrzega możliwość zastosowania prawa opcji, polegającego na (dotyczy części nr 1÷6): 1.1. utrzymanie, o których mowa w pkt. 1.1.1-1.1.3 poniżej, w zakresie określonym w arkuszu „prawo opcji 1” zawartym w Formularzu oferty cenowej (załączniki nr 1.1 do SWZ). Z uprawnienia do zastosowania prawa opcji w przewidzianym terminie (tj. od dnia 01.01.2026 r. do dnia 31.12.2026 r.), Zamawiający może skorzystać w każdym czasie na zasadach przewidzianych we wzorze umowy. 1.1.1. utrzymanie terenów zielonych (bieżące utrzymanie czystości i porządku na terenach zielonych, grabienie liści, koszenie trawników, odcinanie darni przy krawężnikach, przycinanie żywopłotów, pielęgnacja krzewów), 1.1.2. utrzymanie czystości na terenach utwardzonych oraz zimowe utrzymanie chodników, placów, dojść, dojazdów i dróg wewnętrznych, dezynfekcja podłoży w śmietnikach wolnostojących, wymiana zanieczyszczonego piasku w piaskownicach, 1.1.3. utrzymanie czystości w zakresie bieżącego sprzątania pomieszczeń wspólnego użytku w budynkach mieszkalnych wielorodzinnych. 1.2. utrzymanie, o których mowa w pkt. 1.2.1-1.2.3 poniżej, w zakresie określonym w arkuszu „prawo opcji 2” zawartym w Formularzu oferty cenowej (załączniki nr 1.1 do SWZ). Z uprawnienia do zastosowania prawa opcji w przewidzianym terminie (tj. od dnia 01.01.2027 r. do dnia 31.12.2027 r.), Zamawiający może skorzystać w każdym czasie na zasadach przewidzianych we wzorze umowy. 1.2.1. utrzymanie terenów zielonych (bieżące utrzymanie czystości i porządku na terenach zielonych, grabienie liści, koszenie trawników, odcinanie darni przy krawężnikach, przycinanie żywopłotów, pielęgnacja krzewów), 1.2.2. utrzymanie czystości na terenach utwardzonych oraz zimowe utrzymanie chodników, placów, dojść, dojazdów i dróg wewnętrznych, dezynfekcja podłoży w śmietnikach wolnostojących, wymiana zanieczyszczonego piasku w piaskownicach, 1.2.3. utrzymanie czystości w zakresie bieżącego sprzątania pomieszczeń wspólnego użytku w budynkach mieszkalnych wielorodzinnych. 1.3. utrzymanie, o których mowa w pkt. 1.3.1-1.3.3 poniżej, w zakresie określonym w arkuszu „prawo opcji 3” zawartym w Formularzu oferty cenowej (załączniki nr 1.1 do SWZ). Z uprawnienia do zastosowania prawa opcji w przewidzianym terminie (tj. od dnia 01.01.2028 r. do dnia 31.08.2028 r.), Zamawiający może skorzystać w każdym czasie na zasadach przewidzianych we wzorze umowy. 1.3.1. utrzymanie terenów zielonych (bieżące utrzymanie czystości i porządku na terenach zielonych, grabienie liści, koszenie trawników, odcinanie darni przy krawężnikach, przycinanie żywopłotów, pielęgnacja krzewów), 1.3.2. utrzymanie czystości na terenach utwardzonych oraz zimowe utrzymanie chodników, placów, dojść, dojazdów i dróg wewnętrznych, dezynfekcja podłoży w śmietnikach wolnostojących, wymiana zanieczyszczonego piasku w piaskownicach, 1.3.3. utrzymanie czystości w zakresie bieżącego sprzątania pomieszczeń wspólnego użytku w budynkach mieszkalnych wielorodzinnych. 1.4. utrzymanie aktywnego numeru telefonu w okresie "AKCJI ZIMA", w zakresie określonym w arkuszu „prawo opcji 1” zawartym w Formularzu oferty cenowej (załączniki nr 1.1 do SWZ). Z uprawnienia do zastosowania prawa opcji w przewidzianym terminie (tj. od dnia 01.01.2026 r. do dnia 31.03.2026 r. oraz od dnia 01.11.2026 r. do dnia 31.12.2026 r.). Zamawiający może skorzystać w każdym czasie na zasadach przewidzianych we wzorze umowy, 1.5. utrzymanie aktywnego numeru telefonu w okresie "AKCJI ZIMA", w zakresie określonym w arkuszu „prawo opcji 2” zawartym w Formularzu oferty cenowej (załączniki nr 1.1 do SWZ). Z uprawnienia do zastosowania prawa opcji w przewidzianym terminie (tj. od dnia 01.01.2027 r. do dnia 31.03.2027 r. oraz od dnia 01.11.2027 r. do dnia 31.12.2027 r.). Zamawiający może skorzystać w każdym czasie na zasadach przewidzianych we wzorze umowy, 1.6. utrzymanie aktywnego numeru telefonu w okresie "AKCJI ZIMA", w zakresie określonym w arkuszu „prawo opcji 3” zawartym w Formularzu oferty cenowej (załączniki nr 1.1 do SWZ). Z uprawnienia do zastosowania prawa opcji w przewidzianym terminie (tj. od dnia 01.01.2028 r. do dnia 31.03.2028 r.). Zamawiający może skorzystać w każdym czasie na zasadach przewidzianych we wzorze umowy, 1.7. skorzystaniu ze świadczenia usług pielęgnacji drzew (prześwietlania, wycinki i usuwania), usługi sadzenia drzew, usługi sadzenia roślin, o których mowa w lit. E Szczegółowego opisu wymagań Zamawiającego oraz warunki realizacji usług, stanowiącego załącznik nr 2 do SWZ, w zakresie określonym w arkuszu „prawo opcji drzewa” zawartym w Formularzu oferty cenowej (załączniki nr 1.1 do SWZ). Z uprawnienia do zastosowania prawa opcji w przewidzianym terminie (tj. od dnia 01.09.2025 r. do dnia 31.08.2028 r.), Zamawiający może skorzystać w każdym czasie na zasadach przewidzianych we wzorze umowy. 2. Zamawiający zastrzega sobie możliwość zastosowania prawa opcji, tj. skorzystania z wykonania umowy w zakresie rozszerzonym objętym opcją, gdy Rada Miasta Tychy podejmie stosowną uchwałę o przeznaczeniu środków na ten cel. 3. W wyniku nieskorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji, o którym mowa w pkt 1, wynagrodzenie Wykonawcy ulegnie zmniejszeniu odpowiednio o wynagrodzenie za zakres rozszerzony objęty opcją. Z tego tytułu Wykonawcy nie będą przysługiwać żadne roszczenia. 4. O terminie wykonania umowy w zakresie rozszerzonym objętym opcją Wykonawca zostanie poinformowany na piśmie przez Zamawiającego co najmniej 7 dni przed planowanym terminem rozpoczęcia realizacji umowy.
Los: LOT-0002
Titel: Utrzymanie terenów zewnętrznych i budynków ROM Nr II - CZĘŚĆ nr 2
Beschreibung: 1. Część nr 2: utrzymanie terenów zewnętrznych i budynków ROM Nr II. 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia oraz wymagania Zamawiającego względem przedmiotu zamówienia zostały określone w: 2.1. Opisie przedmiotu zamówienia zawartym w Dziale III SWZ; 2.2. załączniku nr 1.1.: Formularze oferty cenowej – wzory odrębnie dla każdej części zamówienia, tj.: części nr 1-6; 2.3. załączniku nr 1.2.: Formularz dotyczący doświadczenia osoby wyznaczonej do nadzoru nad realizacją przedmiotu umowy - wzory odrębnie dla każdej części zamówienia, tj.: części nr 1-6; 2.4. załączniku nr 2: Szczegółowy opis wymagań Zamawiającego oraz warunki realizacji usług (dotyczy części nr 1÷6), 2.5. załączniku nr 2.1.: Szczegółowe wykazy nieruchomości wraz z wyszczególnieniem powierzchni oraz załączniki mapowe (dotyczy części nr 1÷6), 2.6. załączniku 2.2.: Szczegółowe wykazy poszczególnych podwórek wraz z wyszczególnieniem ich powierzchni, zakresów i krotności świadczonych usług (dotyczy części nr 1÷6), 2.7. załączniku nr 4: Wzór umowy (dotyczy części nr 1÷6). 2.8. załączniku nr 5: System Zarządzania Publicznymi Terenami Zieleni dla miasta Tychy (dotyczy części nr 1÷6), 2.9. załączniku nr 6: Standardy cięcia i pielęgnacji drzew (dotyczy części nr 1÷6), 2.10. załączniku nr 7: Standardy inspekcji i diagnostyki drzew (dotyczy części nr 1÷6). 3. Zamawiający wymaga, aby wykonawca lub podwykonawcy skierowali do realizacji zamówienia niezbędną ilość osób, tj.: 3.1. Część nr 2: a) minimum 1 osobę do nadzoru nad realizacją przedmiotu umowy, b) minimum 1 osobę posiadającą kwalifikacje pilarza, c) minimum 1 osobę posiadającą dyplom dendrologa lub równoważny, tj. dyplom o profilu dendrologicznym UWAGA: W przypadku składania przez tego samego wykonawcę oferty na więcej niż jedną część zamówienia, wykonawca winien do nadzoru nad realizacją przedmiotu umowy dla danej części wyznaczyć odrębną osobę. Doświadczenie wskazanych osób będzie punktowane w ramach kryterium nr 2.
Los: LOT-0003
Titel: Utrzymanie terenów zewnętrznych ROM Nr III - CZĘŚĆ nr 3
Beschreibung: 1. Część nr 3: terenów zewnętrznych ROM Nr III. 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia oraz wymagania Zamawiającego względem przedmiotu zamówienia zostały określone w: 2.1. Opisie przedmiotu zamówienia zawartym w Dziale III SWZ; 2.2. załączniku nr 1.1.: Formularze oferty cenowej – wzory odrębnie dla każdej części zamówienia, tj.: części nr 1-6; 2.3. załączniku nr 1.2.: Formularz dotyczący doświadczenia osoby wyznaczonej do nadzoru nad realizacją przedmiotu umowy - wzory odrębnie dla każdej części zamówienia, tj.: części nr 1-6; 2.4. załączniku nr 2: Szczegółowy opis wymagań Zamawiającego oraz warunki realizacji usług (dotyczy części nr 1÷6), 2.5. załączniku nr 2.1.: Szczegółowe wykazy nieruchomości wraz z wyszczególnieniem powierzchni oraz załączniki mapowe (dotyczy części nr 1÷6), 2.6. załączniku 2.2.: Szczegółowe wykazy poszczególnych podwórek wraz z wyszczególnieniem ich powierzchni, zakresów i krotności świadczonych usług (dotyczy części nr 1÷6), 2.7. załączniku nr 4: Wzór umowy (dotyczy części nr 1÷6). 2.8. załączniku nr 5: System Zarządzania Publicznymi Terenami Zieleni dla miasta Tychy (dotyczy części nr 1÷6), 2.9. załączniku nr 6: Standardy cięcia i pielęgnacji drzew (dotyczy części nr 1÷6), 2.10. załączniku nr 7: Standardy inspekcji i diagnostyki drzew (dotyczy części nr 1÷6). 3. Zamawiający wymaga, aby wykonawca lub podwykonawcy skierowali do realizacji zamówienia niezbędną ilość osób, tj.: 3.1. Część nr 3: a) minimum 1 osobę do nadzoru nad realizacją przedmiotu umowy, b) minimum 1 osobę posiadającą kwalifikacje pilarza, c) minimum 1 osobę posiadającą dyplom dendrologa lub równoważny, tj. dyplom o profilu dendrologicznym UWAGA: W przypadku składania przez tego samego wykonawcę oferty na więcej niż jedną część zamówienia, wykonawca winien do nadzoru nad realizacją przedmiotu umowy dla danej części wyznaczyć odrębną osobę. Doświadczenie wskazanych osób będzie punktowane w ramach kryterium nr 2.
Los: LOT-0004
Titel: Utrzymanie terenów zewnętrznych i budynków ROM Nr IV - CZĘŚĆ nr 4
Beschreibung: 1. Część nr 4: utrzymanie terenów zewnętrznych i budynków ROM Nr IV. 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia oraz wymagania Zamawiającego względem przedmiotu zamówienia zostały określone w: 2.1. Opisie przedmiotu zamówienia zawartym w Dziale III SWZ; 2.2. załączniku nr 1.1.: Formularze oferty cenowej – wzory odrębnie dla każdej części zamówienia, tj.: części nr 1-6; 2.3. załączniku nr 1.2.: Formularz dotyczący doświadczenia osoby wyznaczonej do nadzoru nad realizacją przedmiotu umowy - wzory odrębnie dla każdej części zamówienia, tj.: części nr 1-6; 2.4. załączniku nr 2: Szczegółowy opis wymagań Zamawiającego oraz warunki realizacji usług (dotyczy części nr 1÷6), 2.5. załączniku nr 2.1.: Szczegółowe wykazy nieruchomości wraz z wyszczególnieniem powierzchni oraz załączniki mapowe (dotyczy części nr 1÷6), 2.6. załączniku 2.2.: Szczegółowe wykazy poszczególnych podwórek wraz z wyszczególnieniem ich powierzchni, zakresów i krotności świadczonych usług (dotyczy części nr 1÷6), 2.7. załączniku nr 4: Wzór umowy (dotyczy części nr 1÷6). 2.8. załączniku nr 5: System Zarządzania Publicznymi Terenami Zieleni dla miasta Tychy (dotyczy części nr 1÷6), 2.9. załączniku nr 6: Standardy cięcia i pielęgnacji drzew (dotyczy części nr 1÷6), 2.10. załączniku nr 7: Standardy inspekcji i diagnostyki drzew (dotyczy części nr 1÷6). 3. Zamawiający wymaga, aby wykonawca lub podwykonawcy skierowali do realizacji zamówienia niezbędną ilość osób, tj.: 3.1. Część nr 4: a) minimum 1 osobę do nadzoru nad realizacją przedmiotu umowy, b) minimum 1 osobę posiadającą kwalifikacje pilarza, c) minimum 1 osobę posiadającą dyplom dendrologa lub równoważny, tj. dyplom o profilu dendrologicznym UWAGA: W przypadku składania przez tego samego wykonawcę oferty na więcej niż jedną część zamówienia, wykonawca winien do nadzoru nad realizacją przedmiotu umowy dla danej części wyznaczyć odrębną osobę. Doświadczenie wskazanych osób będzie punktowane w ramach kryterium nr 2.
Los: LOT-0005
Titel: Utrzymanie terenów zewnętrznych ROM Nr V - CZĘŚĆ nr 5
Beschreibung: 1. Część nr 5: utrzymanie terenów zewnętrznych ROM Nr V. 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia oraz wymagania Zamawiającego względem przedmiotu zamówienia zostały określone w: 2.1. Opisie przedmiotu zamówienia zawartym w Dziale III SWZ; 2.2. załączniku nr 1.1.: Formularze oferty cenowej – wzory odrębnie dla każdej części zamówienia, tj.: części nr 1-6; 2.3. załączniku nr 1.2.: Formularz dotyczący doświadczenia osoby wyznaczonej do nadzoru nad realizacją przedmiotu umowy - wzory odrębnie dla każdej części zamówienia, tj.: części nr 1-6; 2.4. załączniku nr 2: Szczegółowy opis wymagań Zamawiającego oraz warunki realizacji usług (dotyczy części nr 1÷6), 2.5. załączniku nr 2.1.: Szczegółowe wykazy nieruchomości wraz z wyszczególnieniem powierzchni oraz załączniki mapowe (dotyczy części nr 1÷6), 2.6. załączniku 2.2.: Szczegółowe wykazy poszczególnych podwórek wraz z wyszczególnieniem ich powierzchni, zakresów i krotności świadczonych usług (dotyczy części nr 1÷6), 2.7. załączniku nr 4: Wzór umowy (dotyczy części nr 1÷6). 2.8. załączniku nr 5: System Zarządzania Publicznymi Terenami Zieleni dla miasta Tychy (dotyczy części nr 1÷6), 2.9. załączniku nr 6: Standardy cięcia i pielęgnacji drzew (dotyczy części nr 1÷6), 2.10. załączniku nr 7: Standardy inspekcji i diagnostyki drzew (dotyczy części nr 1÷6). 3. Zamawiający wymaga, aby wykonawca lub podwykonawcy skierowali do realizacji zamówienia niezbędną ilość osób, tj.: 3.1. Część nr 5: a) minimum 1 osobę do nadzoru nad realizacją przedmiotu umowy, b) minimum 1 osobę posiadającą kwalifikacje pilarza, c) minimum 1 osobę posiadającą dyplom dendrologa lub równoważny, tj. dyplom o profilu dendrologicznym UWAGA: W przypadku składania przez tego samego wykonawcę oferty na więcej niż jedną część zamówienia, wykonawca winien do nadzoru nad realizacją przedmiotu umowy dla danej części wyznaczyć odrębną osobę. Doświadczenie wskazanych osób będzie punktowane w ramach kryterium nr 2.
Los: LOT-0006
Titel: Utrzymanie terenów zewnętrznych DTE - CZĘŚĆ nr 6
Beschreibung: 1. Część nr 6: utrzymanie terenów zewnętrznych DTE. 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia oraz wymagania Zamawiającego względem przedmiotu zamówienia zostały określone w: 2.1. Opisie przedmiotu zamówienia zawartym w Dziale III SWZ; 2.2. załączniku nr 1.1.: Formularze oferty cenowej – wzory odrębnie dla każdej części zamówienia, tj.: części nr 1-6; 2.3. załączniku nr 1.2.: Formularz dotyczący doświadczenia osoby wyznaczonej do nadzoru nad realizacją przedmiotu umowy - wzory odrębnie dla każdej części zamówienia, tj.: części nr 1-6; 2.4. załączniku nr 2: Szczegółowy opis wymagań Zamawiającego oraz warunki realizacji usług (dotyczy części nr 1÷6), 2.5. załączniku nr 2.1.: Szczegółowe wykazy nieruchomości wraz z wyszczególnieniem powierzchni oraz załączniki mapowe (dotyczy części nr 1÷6), 2.6. załączniku 2.2.: Szczegółowe wykazy poszczególnych podwórek wraz z wyszczególnieniem ich powierzchni, zakresów i krotności świadczonych usług (dotyczy części nr 1÷6), 2.7. załączniku nr 4: Wzór umowy (dotyczy części nr 1÷6). 2.8. załączniku nr 5: System Zarządzania Publicznymi Terenami Zieleni dla miasta Tychy (dotyczy części nr 1÷6), 2.9. załączniku nr 6: Standardy cięcia i pielęgnacji drzew (dotyczy części nr 1÷6), 2.10. załączniku nr 7: Standardy inspekcji i diagnostyki drzew (dotyczy części nr 1÷6). 3. Zamawiający wymaga, aby wykonawca lub podwykonawcy skierowali do realizacji zamówienia niezbędną ilość osób, tj.: 3.1. Część nr 6: a) minimum 1 osobę do nadzoru nad realizacją przedmiotu umowy, b) minimum 1 osobę posiadającą kwalifikacje pilarza, c) minimum 1 osobę posiadającą dyplom dendrologa lub równoważny, tj. dyplom o profilu dendrologicznym UWAGA: W przypadku składania przez tego samego wykonawcę oferty na więcej niż jedną część zamówienia, wykonawca winien do nadzoru nad realizacją przedmiotu umowy dla danej części wyznaczyć odrębną osobę. Doświadczenie wskazanych osób będzie punktowane w ramach kryterium nr 2.