646428-2026 - Ergebnis
Finnland – Transport- und Beförderungsdienstleistungen (außer Abfalltransport) – Kajaanin kaupungin kiinteistöjen piha-alueiden sekä kaupungin katualueiden talvikunnossapito 2026 - 2029 + (1)
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Kajaanin kaupungin kiinteistöjen piha-alueiden sekä kaupungin katualueiden talvikunnossapito 2026 - 2029 + (1)
Beschreibung: Tämä hankinta koskee Kajaanin kaupungin / ympäristöteknisen toimialan kiinteistöjen piha-alueiden sekä kaupungin katualueiden talvikunnossapitoa 2026 - 2029. Sopimusta voidaan jatkaa enintään yhdellä (1) optiovuodella.
Interne Kennung: KAJDno-2025-1777
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: Hankinnassa noudatetaan lakia julkisista hankinnoista ja käyttöoikeussopimuksista (1397/2016). Hankintamenettelynä on hankintalain 32 § mukainen avoin menettely. Mikäli saaduista tarjouksista yksikään ei vastaa tarjouspyyntöä tilaajan edellyttämällä tavalla taikka olosuhteet tarjouskilpailun aikana muuttuvat sellaisiksi, ettei tilaaja voi hyödyntää tarjouskilpailun tuloksia, tilaaja voi keskeyttää hankintamenettelyn osittain tai kokonaan hankintalain 125 §:n mukaisesti.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 60000000 Transport- und Beförderungsdienstleistungen (außer Abfalltransport)
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Kiinteistöjen piha-alue 1
Beschreibung: Hankinnan osa 1 koskee alueen 1 (kts. liite hintalomake) kiinteistöjen piha-alueiden sekä niihin mahdollisesti kuuluvien katuosuuksien ja jalkakäytävien talvikunnossapito. Hankinnan osalle 1 valitaan yksi sopimustoimittaja.
Interne Kennung: 1.-0
Los: LOT-0002
Titel: Kiinteistöjen piha-alue 2
Beschreibung: Hankinnan osa 2 koskee alueen 2 (kts. liite hintalomake) kiinteistöjen piha-alueiden sekä niihin mahdollisesti kuuluvien katuosuuksien ja jalkakäytävien talvikunnossapito. Hankinnan osalle 2 valitaan yksi sopimustoimittaja.
Interne Kennung: 2.-1
Los: LOT-0003
Titel: Kiinteistöjen piha-alue 3
Beschreibung: Hankinnan osa 3 koskee alueen 3 (kts. liite hintalomake) kiinteistöjen piha-alueiden sekä niihin mahdollisesti kuuluvien katuosuuksien ja jalkakäytävien talvikunnossapito. Hankinnan osalle 3 valitaan yksi sopimustoimittaja.
Interne Kennung: 3.-2
Los: LOT-0004
Titel: Kiinteistöjen piha-alue 4
Beschreibung: Hankinnan osa 4 koskee alueen 4 (kts. liite hintalomake) kiinteistöjen piha-alueiden sekä niihin mahdollisesti kuuluvien katuosuuksien ja jalkakäytävien talvikunnossapito. Hankinnan osalle 4 valitaan yksi sopimustoimittaja.
Interne Kennung: 4.-3
Los: LOT-0005
Titel: Kiinteistöjen piha-alue 5
Beschreibung: Hankinnan osa 5 koskee alueen 5 (kts. liite hintalomake) kiinteistöjen piha-alueiden sekä niihin mahdollisesti kuuluvien katuosuuksien ja jalkakäytävien talvikunnossapito. Hankinnan osalle 5 valitaan yksi sopimustoimittaja.
Interne Kennung: 5.-4
Los: LOT-0006
Titel: Kiinteistöjen piha-alue 6
Beschreibung: Hankinnan osa 6 koskee alueen 6 (kts. liite hintalomake) kiinteistöjen piha-alueiden sekä niihin mahdollisesti kuuluvien katuosuuksien ja jalkakäytävien talvikunnossapito. Hankinnan osalle 6 valitaan yksi sopimustoimittaja.
Interne Kennung: 6.-5
Los: LOT-0007
Titel: Kiinteistöjen piha-alueet, alue 7
Beschreibung: Hankinnan osa 7 koskee alueen 7 (kts. liite hintalomake) kiinteistöjen piha-alueiden sekä niihin mahdollisesti kuuluvien katuosuuksien ja jalkakäytävien talvikunnossapito. Hankinnan osalle 7 valitaan yksi sopimustoimittaja.
Interne Kennung: 7.-6
Los: LOT-0008
Titel: Kiinteistöjen piha-alueet, alue 8
Beschreibung: Hankinnan osa 8 koskee alueen 8 (kts. liite hintalomake) kiinteistöjen piha-alueiden sekä niihin mahdollisesti kuuluvien katuosuuksien ja jalkakäytävien talvikunnossapito. Hankinnan osalle 8 valitaan yksi sopimustoimittaja.
Interne Kennung: 8.-7
Los: LOT-0009
Titel: Kiinteistöjen piha-alueet, alue 9
Beschreibung: Hankinnan osa 9 koskee alueen 9 (kts. liite hintalomake) kiinteistöjen piha-alueiden sekä niihin mahdollisesti kuuluvien katuosuuksien ja jalkakäytävien talvikunnossapito. Hankinnan osalle 9 valitaan yksi sopimustoimittaja.
Interne Kennung: 9.-8
Los: LOT-0010
Titel: Kiinteistöjen piha-alueet, alue 10
Beschreibung: Hankinnan osa 10 koskee alueen 10 (kts. liite hintalomake) kiinteistöjen piha-alueiden sekä niihin mahdollisesti kuuluvien katuosuuksien ja jalkakäytävien talvikunnossapito. Hankinnan osalle 10 valitaan yksi sopimustoimittaja.
Interne Kennung: 10.-9
Los: LOT-0011
Titel: Alue 11 matkakeskuksen ja liikuntapuiston paikoitusalue
Beschreibung: Hankinnan osa 11 koskee alueen 11 (kts. liite hintalomake) kiinteistöjen piha-alueiden sekä niihin mahdollisesti kuuluvien katuosuuksien ja jalkakäytävien talvikunnossapito. Hankinnan osalle 11 valitaan yksi sopimustoimittaja.
Interne Kennung: 11.-10
Los: LOT-0012
Titel: Alue 12 Raatitori, kauppatori jalkakäytävineen, UKK-katu torin osalta, paikoitusalueet rannassa ja vanhalla vesilaitoksella sekä katu Kivipuronsuu
Beschreibung: Hankinnan osa 12 koskee alueen 12 (kts. liite hintalomake) kiinteistöjen piha-alueiden sekä niihin mahdollisesti kuuluvien katuosuuksien ja jalkakäytävien talvikunnossapito. Hankinnan osalle 12 valitaan yksi sopimustoimittaja.
Interne Kennung: 12.-11
Los: LOT-0013
Titel: Alue 13 Kuurnan, Kätön, Onnelan ja Suvantorannan polut
Beschreibung: Hankinnan osa 13 koskee alueen 13 (kts. liite hintalomake) kiinteistöjen piha-alueiden sekä niihin mahdollisesti kuuluvien katuosuuksien ja jalkakäytävien talvikunnossapito. Hankinnan osalle 13 valitaan yksi sopimustoimittaja.
Interne Kennung: 13.-12
Los: LOT-0014
Titel: Alue 14 Erilaiset puistot
Beschreibung: Hankinnan osa 14 koskee alueen 14 (kts. liite hintalomake) kiinteistöjen piha-alueiden sekä niihin mahdollisesti kuuluvien katuosuuksien ja jalkakäytävien talvikunnossapito. Hankinnan osalle 14 valitaan yksi sopimustoimittaja.
Interne Kennung: 14.-13
Los: LOT-0015
Titel: Alue 15 Vuolijoen ja Otanmäen kohteet
Beschreibung: Hankinnan osa 15 koskee alueen 15 (kts. liite hintalomake) kiinteistöjen piha-alueiden sekä niihin mahdollisesti kuuluvien katuosuuksien ja jalkakäytävien talvikunnossapito. Hankinnan osalle 15 valitaan yksi sopimustoimittaja.
Interne Kennung: 15.-14