2. Verfahren
Verfahren
Titel: Zimowe utrzymanie jezdni dróg powiatowych – II – VI standard na sezon 2026/2027
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia są usługi p.n. Zimowe utrzymanie jezdni dróg powiatowych – II – VI standard na sezon 2026/2027. Przedmiotem zamówienia są usługi związane z zimowym utrzymaniem dróg powiatowych Powiatu Pilskiego, w zakres, którego wchodzą: odśnieżanie nawierzchni, usuwanie śliskości (gołoledzi) w II, III, IV, V oraz VI standardzie zimowego utrzymania dróg ujętych w Planie zimowego utrzymania dróg powiatowych Powiatu Pilskiego na sezon 2026/2027, stanowiącym załącznik nr 3 do SWZ. 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi Załącznik nr 3 do SWZ. 3. Usługi wchodzące z zakres przedmiotu zamówienia winny być wykonywane zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa określonymi m.in. w: 1) rozporządzeniu Ministra Środowiska z dnia 27 października 2005 roku w sprawie rodzajów i warunków stosowania środków, jakie mogą być używane na drogach publicznych oraz ulicach i placach (Dz. U. 2005 r. Nr 230 poz. 1960). Na drogach publicznych i ulicach środki chemiczne powinny być stosowane w sposób najmniej szkodzący terenom zieleni oraz drzewostanowi. Posypywanie nawierzchni piaskiem bądź środkami chemicznymi musi zostać poprzedzone mechanicznym odgarnięciem śniegu; 2) ustawie z dnia 16 kwietnia 2004 roku o ochronie przyrody (Dz. U. z 2024 r., poz. 1478). Stosujący środki chemiczne w sposób znacząco szkodzący terenom zieleni i zadrzewieniom – podlega karze aresztu lub grzywny. 4. Zamawiający określa wymagania, o których mowa w art. 95 ustawy Pzp. Zamawiający na podstawie art. 95 ustawy Pzp wymaga zatrudnienia przez Wykonawcę lub podwykonawcę na podstawie stosunku pracy osób wykonujących następujące czynności w zakresie realizacji zamówienia – obsługa sprzętu zaangażowanego do wykonania prac związanych z zimowym utrzymaniem dróg tj.: obsługa pługosolarki, piaskarki, ładowarki, pługa lekkiego i ciężkiego, koparko-ładowarki. Sposób weryfikacji zatrudnienia tych osób oraz uprawnienia Zamawiającego w zakresie kontroli spełniania przez Wykonawcę powyższych wymagań oraz sankcje z tytułu niespełnienia tych wymagań określone zostały w Załączniku nr 5 do SWZ – Projektowane postanowienia umowy w sprawie zamówienia publicznego, które zostaną wprowadzone do treści tej umowy. 5. Zamawiający przewiduje udzielenie zamówień o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy Pzp w okresie 3 lat od dnia udzielenia zamówienia podstawowego, o wartości do 50% zamówienia podstawowego. Zamówienie polegało będzie na powtórzeniu usług tego samego rodzaju.
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90620000 Schneeräumung
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90630000 Glatteisbeseitigung
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia są usługi p.n. Zimowe utrzymanie jezdni dróg powiatowych – II – VI standard na sezon 2026/2027. Przedmiotem zamówienia są usługi związane z zimowym utrzymaniem dróg powiatowych Powiatu Pilskiego, w zakres, którego wchodzą: odśnieżanie nawierzchni, usuwanie śliskości (gołoledzi) w II, III, IV, V oraz VI standardzie zimowego utrzymania dróg ujętych w Planie zimowego utrzymania dróg powiatowych Powiatu Pilskiego na sezon 2026/2027, stanowiącym załącznik nr 3 do SWZ. 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi Załącznik nr 3 do SWZ. 3. Usługi wchodzące z zakres przedmiotu zamówienia winny być wykonywane zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa określonymi m.in. w: 1) rozporządzeniu Ministra Środowiska z dnia 27 października 2005 roku w sprawie rodzajów i warunków stosowania środków, jakie mogą być używane na drogach publicznych oraz ulicach i placach (Dz. U. 2005 r. Nr 230 poz. 1960). Na drogach publicznych i ulicach środki chemiczne powinny być stosowane w sposób najmniej szkodzący terenom zieleni oraz drzewostanowi. Posypywanie nawierzchni piaskiem bądź środkami chemicznymi musi zostać poprzedzone mechanicznym odgarnięciem śniegu; 2) ustawie z dnia 16 kwietnia 2004 roku o ochronie przyrody (Dz. U. z 2024 r., poz. 1478). Stosujący środki chemiczne w sposób znacząco szkodzący terenom zieleni i zadrzewieniom – podlega karze aresztu lub grzywny. 4. Zamawiający określa wymagania, o których mowa w art. 95 ustawy Pzp. Zamawiający na podstawie art. 95 ustawy Pzp wymaga zatrudnienia przez Wykonawcę lub podwykonawcę na podstawie stosunku pracy osób wykonujących następujące czynności w zakresie realizacji zamówienia – obsługa sprzętu zaangażowanego do wykonania prac związanych z zimowym utrzymaniem dróg tj.: obsługa pługosolarki, piaskarki, ładowarki, pługa lekkiego i ciężkiego, koparko-ładowarki. Sposób weryfikacji zatrudnienia tych osób oraz uprawnienia Zamawiającego w zakresie kontroli spełniania przez Wykonawcę powyższych wymagań oraz sankcje z tytułu niespełnienia tych wymagań określone zostały w Załączniku nr 5 do SWZ – Projektowane postanowienia umowy w sprawie zamówienia publicznego, które zostaną wprowadzone do treści tej umowy. 5. Zamawiający przewiduje udzielenie zamówień o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy Pzp w okresie 3 lat od dnia udzielenia zamówienia podstawowego, o wartości do 50% zamówienia podstawowego. Zamówienie polegało będzie na powtórzeniu usług tego samego rodzaju. 6. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert częściowych. Podział zamówienia groziłby nadmiernymi trudnościami technicznymi oraz nadmiernymi kosztami wykonania zamówienia, a potrzeba skoordynowania działań różnych wykonawców realizujących poszczególne części zamówienia mogłaby poważnie zagrozić właściwemu wykonaniu zamówienia. 7. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert wariantowych. 8. Zamawiający nie wymaga przeprowadzenia przez wykonawcę wizji lokalnej. 9. Zamawiający nie przewiduje procedury, o której mowa w art. 139 ustawy Pzp.
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Nie dotyczy
2. Procedure
Procedure
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 90620000 Snow-clearing services
Additional classification (cpv): 90630000 Ice-clearing services
5. Lot
Lot: LOT-0001
Options:
Description of the options: Nie dotyczy