646707-2026 - Ergebnis
Schweden – Softwarepaket und Informationssysteme – Verksamhetssystem för socialförvaltningen, Ludvika
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Verksamhetssystem för socialförvaltningen, Ludvika
Beschreibung: Varmt välkommna till denna upphandling av verksamhetssystem för Socialvaltningen och AMI i Ludvika! Upphandlingen omfattar leverans, installation, införande och förvaltning av ett verksamhetssystem för Socialtjänstens verksamhetsområden Individ- och familjeomsorg (IFO) samt Arbetsmarknad och integration (AMI). Systemet ska stödja myndighetsutövning, utförarverksamhet, dokumentation, handläggning, uppföljning, statistik och administration i enlighet med gällande lagstiftning och nationella krav. För mer information vänligen se upphandlingsdokumenten.
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 48000000 Softwarepaket und Informationssysteme
5. Los
Los: LOT-0001
Interne Kennung: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:108105:Lot:1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 48100000 Branchenspezifisches Softwarepaket, 48219300 Verwaltungssoftwarepaket, 72263000 Software-Implementierung, 72267000 Software-Wartung und -Reparatur, 72268000 Bereitstellung von Software, 72262000 Software-Entwicklung, 72253200 Systemunterstützung, 72267100 Wartung von Informationstechnologiesoftware, 72222300 Informationstechnologiedienste, 72611000 Technische Computerunterstützung