See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Wykonanie usług z zakresu gospodarki leśnej na terenie Nadleśnictwa Kościerzyna w roku 2026
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz. U. z 2025 r. poz. 567 – „Ustawa o lasach”) obejmujące prace z zakresu hodowli lasu, ochrony lasu, ochrony przyrody, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna oraz utrzymania turystycznego, utrzymania parkingów, ubocznego użytkowania lasu oraz innych prac z gospodarki leśnej do wykonania na terenie Nadleśnictwa Kościerzyna w roku 2023. Postępowanie jest prowadzone zgodnie z zasadami przewidzianymi dla tzw. „procedury odwróconej”, o której mowa w art. 139 ust. 1, 3 - 4 PZP. Stosownie do przywołanych przepisów Zamawiający najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7) PZP , w okresie 3 lat od dnia udzielenia zamówienia podstawowego. Zakres rzeczowy usług stanowiących przedmiot zamówień, o których mowa w zdaniu poprzednim nie przekroczy 50% wartości niniejszego zamówienia. W stosunku do każdego Pakietu Zamawiający jest uprawniony zlecić Wykonawcy dodatkowy zakres rzeczowy w stosunku do każdej z pozycji Kosztorysu Ofertowego stanowiącego część Oferty („Opcja”). Przedmiotem Opcji będą takie same (analogiczne) prace, jak opisane w Specyfikacji Warunków Zamówienia i wycenione przez Wykonawcę w którejkolwiek z pozycji Kosztorysu Ofertowego stanowiącego część Oferty. Prace będące przedmiotem Opcji mogą zostać zlecone w ilości, której łączna wartość nie będzie przekraczała 30 % Wynagrodzenia z dnia zawarcia Umowy. Zamawiający nie jest zobowiązany do zlecenia prac objętych przedmiotem Opcji, a Wykonawcy nie służy roszczenie o ich zlecenie. Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z Opcji w przypadku: (1) wystąpienia konieczności zwiększenia zakresu rzeczowego usług stanowiących przedmiot zamówienia w następstwie przyczyn przyrodniczych, klimatycznych, atmosferycznych bądź związanych z prawidłowym prowadzeniem gospodarki leśnej, (2) zmian na rynku sprzedaży drewna lub powierzenia Zamawiającemu nowych zadań gospodarczych lub publicznych, (3) powierzania Wykonawcy prac stanowiących wykonawstwo zastępcze w stosunku do prac realizowanych przez innego wykonawcę (na Obszarze Realizacji Pakietu). Zamawiający wymaga zatrudnienia przez Wykonawcę lub podwykonawcę na podstawie umowy o pracę osób wykonujących czynności wchodzące w skład przedmiotu zamówienia polegające na pozyskaniu i zrywce surowca drzewnego, jeżeli wykonanie tych czynności polega na wykonywaniu pracy w sposób określony w art. 22 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 roku – Kodeks pracy (tekst jedn.: Dz. U. z 2025 r. poz.277 z późn. zm.). Usługi dotyczące prac z pozyskania i zrywki będą polegać na wykonaniu pozyskania i zrywki drewna w oparciu o dwie możliwe technologie: a) z zastosowaniem do pozyskania drewna i wyrobienia sortymentów drzewnych pilarek oraz do zrywki ciągnika rolniczego, specjalistycznego (zrywkowego), forwarderów lub (i) ciągników przystosowanych do nasiębiernej zrywki drewna, wyposażonych w żurawie do załadunku i rozładunku drewna; b) z zastosowaniem do pozyskania drewna i wyrobienia sortymentów drzewnych maszyn leśnych (wielooperacyjnych) typu harwestery, oraz do zrywki forwarderów lub (i) ciągników przystosowanych do nasiębiernej zrywki drewna, wyposażonych w żurawie do załadunku i rozładunku drewna (zrywka drewna).
Interne Kennung: SA.270.7.1.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Zentrale Elemente des Verfahrens: 1) publikacja ogłoszenia o zamówieniu; 2) składanie ofert wraz z informacjami na potrzeby kwalifikacji podmiotowej; 3) kwalifikacja wykonawców; 4) wybór oferty i udzielenie zamówienia.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 77200000 Dienstleistungen in der Forstwirtschaft
Zusätzliche Einstufung (cpv): 77210000 Holzgewinnung, 77211000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Holzgewinnung, 77211100 Holzfällung, 77211200 Transport von Stämmen im und aus dem Wald, 77211300 Rodung, 77211400 Fällen von Bäumen, 77211500 Baumpflege, 77211600 Aussaat von Baumsamen, 77230000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Forstwirtschaft, 77231000 Verwaltung in der Forstwirtschaft, 77231200 Bekämpfung von Forstschädlingen, 77231600 Aufforstung
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Część zamówienia nr 1 (Pakiet I) - Leśnictwa: Ludwikowo, Strzelnica
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej, obejmujące prace z zakresu hodowli lasu, ochrony lasu, ochrony przyrody, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna oraz utrzymania turystycznego, utrzymania parkingów, ubocznego użytkowania lasu oraz innych prac z gospodarki leśnej do wykonania na terenie Nadleśnictwa Kościerzyna w Leśnictwach Ludwikowo, Strzelnica w roku 2026. Postępowanie jest prowadzone zgodnie z zasadami przewidzianymi dla tzw. „procedury odwróconej”, o której mowa w art. 139 ust. 1, 3 - 4 PZP. Stosownie do przywołanych przepisów Zamawiający najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7) PZP , w okresie 3 lat od dnia udzielenia zamówienia podstawowego. Zakres rzeczowy usług stanowiących przedmiot zamówień, o których mowa w zdaniu poprzednim nie przekroczy 50% wartości niniejszego zamówienia. W stosunku do każdego Pakietu Zamawiający jest uprawniony zlecić Wykonawcy dodatkowy zakres rzeczowy w stosunku do każdej z pozycji Kosztorysu Ofertowego stanowiącego część Oferty („Opcja”). Przedmiotem Opcji będą takie same (analogiczne) prace, jak opisane w Specyfikacji Warunków Zamówienia i wycenione przez Wykonawcę w którejkolwiek z pozycji Kosztorysu Ofertowego stanowiącego część Oferty. Prace będące przedmiotem Opcji mogą zostać zlecone w ilości, której łączna wartość nie będzie przekraczała 30 % Wynagrodzenia z dnia zawarcia Umowy. Zamawiający nie jest zobowiązany do zlecenia prac objętych przedmiotem Opcji, a Wykonawcy nie służy roszczenie o ich zlecenie. Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z Opcji w przypadku: (1) wystąpienia konieczności zwiększenia zakresu rzeczowego usług stanowiących przedmiot zamówienia w następstwie przyczyn przyrodniczych, klimatycznych, atmosferycznych bądź związanych z prawidłowym prowadzeniem gospodarki leśnej, (2) zmian na rynku sprzedaży drewna lub powierzenia Zamawiającemu nowych zadań gospodarczych lub publicznych, (3) powierzania Wykonawcy prac stanowiących wykonawstwo zastępcze w stosunku do prac realizowanych przez innego wykonawcę (na Obszarze Realizacji Pakietu). Zamawiający wymaga zatrudnienia przez Wykonawcę lub podwykonawcę na podstawie umowy o pracę osób wykonujących czynności wchodzące w skład przedmiotu zamówienia polegające na pozyskaniu i zrywce surowca drzewnego, jeżeli wykonanie tych czynności polega na wykonywaniu pracy w sposób określony w art. 22 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 roku – Kodeks pracy (tekst jedn.: Dz. U. z 2025 r. poz. 277 z późn. zm.). Usługi dotyczące prac z pozyskania i zrywki będą polegać na wykonaniu pozyskania i zrywki drewna w oparciu o dwie możliwe technologie: a) technologia ręczna z zastosowaniem do pozyskania drewna i wyrobienia sortymentów drzewnych pilarek oraz do zrywki ciągnika rolniczego, specjalistycznego (zrywkowego), forwarderów lub (i) ciągników przystosowanych do nasiębiernej zrywki drewna, wyposażonych w żurawie do załadunku i rozładunku drewna; b) technologia maszynowa z zastosowaniem do pozyskania drewna i wyrobienia sortymentów drzewnych maszyn leśnych (wielooperacyjnych) typu harwestery, oraz do zrywki forwarderów lub (i) ciągników przystosowanych do nasiębiernej zrywki drewna, wyposażonych w żurawie do załadunku i rozładunku drewna (zrywka drewna).
Interne Kennung: SA.270.7.1.2025 - Pakiet I
Zusätzliche Einstufung (cpv): 77210000 Holzgewinnung, 77211000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Holzgewinnung, 77211200 Transport von Stämmen im und aus dem Wald, 77211300 Rodung, 77211400 Fällen von Bäumen, 77211400 Fällen von Bäumen, 77211500 Baumpflege, 77211600 Aussaat von Baumsamen, 77230000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Forstwirtschaft, 77231200 Bekämpfung von Forstschädlingen, 77231600 Aufforstung
Optionen:
Beschreibung der Optionen: W stosunku do części zamówienia (Pakietu) Zamawiający jest uprawniony zlecić Wykonawcy dodatkowy zakres rzeczowy w stosunku do każdej z pozycji Kosztorysu Ofertowego stanowiącego część Oferty („Opcja”). Przedmiotem Opcji będą takie same (analogiczne) prace, jak opisane w SWZ i wycenione przez Wykonawcę w którejkolwiek z pozycji Kosztorysu Ofertowego stanowiącego część Oferty. W ramach Opcji, wedle wyboru Zamawiającego, mogą zostać zlecone wszystkie, niektóre lub tylko jedna z prac wskazanych w SWZ i wycenionych przez Wykonawcę w Kosztorysie Ofertowym stanowiącym część Oferty. Prace będące przedmiotem Opcji mogą zostać zlecone w ilości, której łączna wartość nie będzie przekraczała 30 % Wynagrodzenia z dnia zawarcia Umowy, zgodnie z §11 ust 1 wzoru umowy stanowiącego Załącznik nr 12 do Specyfikacji Warunków Zamówienia (SWZ). Podstawą określenia wartości prac zleconych w ramach Opcji (w celu określenia jej zakresu) będą ceny jednostkowe poszczególnych prac zawarte w Kosztorysie Ofertowym stanowiącym część Oferty. Zamawiający nie jest zobowiązany do zlecenia prac objętych przedmiotem Opcji, a Wykonawcy nie służy roszczenie o ich zlecenie. Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z Opcji w przypadku: (1) wystąpienia konieczności zwiększenia zakresu rzeczowego usług stanowiących przedmiot zamówienia w następstwie przyczyn przyrodniczych, klimatycznych, atmosferycznych bądź związanych z prawidłowym prowadzeniem gospodarki leśnej, (2) zmian na rynku sprzedaży drewna lub powierzenia Zamawiającemu nowych zadań gospodarczych lub publicznych, (3) powierzania Wykonawcy prac stanowiących wykonawstwo zastępcze w stosunku do prac realizowanych przez innego wykonawcę (na Obszarze Realizacji Pakietu).
Los: LOT-0002
Titel: Cześć zamówienia nr 2 (Pakiet II) - Leśnictwa: Lubań, Wierzysko, Debrzyno
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej, obejmujące prace z zakresu hodowli lasu, ochrony lasu, ochrony przyrody, utrzymania ścieżek edukacyjnych, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna oraz utrzymania turystycznego, utrzymania parkingów, ubocznego użytkowania lasu oraz innych prac z gospodarki leśnej do wykonania na terenie Nadleśnictwa Kościerzyna w Leśnictwach Lubań, Wierzysko, Debrzyno w roku 2026. Postępowanie jest prowadzone zgodnie z zasadami przewidzianymi dla tzw. „procedury odwróconej”, o której mowa w art. 139 ust. 1, 3 - 4 PZP. Stosownie do przywołanych przepisów Zamawiający najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7) PZP , w okresie 3 lat od dnia udzielenia zamówienia podstawowego. Zakres rzeczowy usług stanowiących przedmiot zamówień, o których mowa w zdaniu poprzednim nie przekroczy 50% wartości niniejszego zamówienia. W stosunku do każdego Pakietu Zamawiający jest uprawniony zlecić Wykonawcy dodatkowy zakres rzeczowy w stosunku do każdej z pozycji Kosztorysu Ofertowego stanowiącego część Oferty („Opcja”). Przedmiotem Opcji będą takie same (analogiczne) prace, jak opisane w Specyfikacji Warunków Zamówienia i wycenione przez Wykonawcę w którejkolwiek z pozycji Kosztorysu Ofertowego stanowiącego część Oferty. Prace będące przedmiotem Opcji mogą zostać zlecone w ilości, której łączna wartość nie będzie przekraczała 30 % Wynagrodzenia z dnia zawarcia Umowy. Zamawiający nie jest zobowiązany do zlecenia prac objętych przedmiotem Opcji, a Wykonawcy nie służy roszczenie o ich zlecenie. Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z Opcji w przypadku: (1) wystąpienia konieczności zwiększenia zakresu rzeczowego usług stanowiących przedmiot zamówienia w następstwie przyczyn przyrodniczych, klimatycznych, atmosferycznych bądź związanych z prawidłowym prowadzeniem gospodarki leśnej, (2) zmian na rynku sprzedaży drewna lub powierzenia Zamawiającemu nowych zadań gospodarczych lub publicznych, (3) powierzania Wykonawcy prac stanowiących wykonawstwo zastępcze w stosunku do prac realizowanych przez innego wykonawcę (na Obszarze Realizacji Pakietu). Zamawiający wymaga zatrudnienia przez Wykonawcę lub podwykonawcę na podstawie umowy o pracę osób wykonujących czynności wchodzące w skład przedmiotu zamówienia polegające na pozyskaniu i zrywce surowca drzewnego, jeżeli wykonanie tych czynności polega na wykonywaniu pracy w sposób określony w art. 22 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 roku – Kodeks pracy (tekst jedn.: Dz. U. z 2025 r. poz. 277 z późn. zm.). Usługi dotyczące prac z pozyskania i zrywki będą polegać na wykonaniu pozyskania i zrywki drewna w oparciu o dwie możliwe technologie: a) technologia ręczna z zastosowaniem do pozyskania drewna i wyrobienia sortymentów drzewnych pilarek oraz do zrywki ciągnika rolniczego, specjalistycznego (zrywkowego), forwarderów lub (i) ciągników przystosowanych do nasiębiernej zrywki drewna, wyposażonych w żurawie do załadunku i rozładunku drewna; b) technologia maszynowa z zastosowaniem do pozyskania drewna i wyrobienia sortymentów drzewnych maszyn leśnych (wielooperacyjnych) typu harwestery, oraz do zrywki forwarderów lub (i) ciągników przystosowanych do nasiębiernej zrywki drewna, wyposażonych w żurawie do załadunku i rozładunku drewna (zrywka drewna).
Interne Kennung: SA.270.7.1.2025 - Pakiet II
Beschreibung der Optionen: W stosunku do każdej części zamówienia (Pakietu) Zamawiający jest uprawniony zlecić Wykonawcy dodatkowy zakres rzeczowy w stosunku do każdej z pozycji Kosztorysu Ofertowego stanowiącego część Oferty („Opcja”). Przedmiotem Opcji będą takie same (analogiczne) prace, jak opisane w Specyfikacji Warunków Zamówienia i wycenione przez Wykonawcę w którejkolwiek z pozycji Kosztorysu Ofertowego stanowiącego część Oferty. Prace będące przedmiotem Opcji mogą zostać zlecone w ilości, której łączna wartość nie będzie przekraczała 30 % Wynagrodzenia z dnia zawarcia Umowy. Zamawiający nie jest zobowiązany do zlecenia prac objętych przedmiotem Opcji, a Wykonawcy nie służy roszczenie o ich zlecenie. Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z Opcji w przypadku: (1) wystąpienia konieczności zwiększenia zakresu rzeczowego usług stanowiących przedmiot zamówienia w następstwie przyczyn przyrodniczych, klimatycznych, atmosferycznych bądź związanych z prawidłowym prowadzeniem gospodarki leśnej, (2) zmian na rynku sprzedaży drewna lub powierzenia Zamawiającemu nowych zadań gospodarczych lub publicznych, (3) powierzania Wykonawcy prac stanowiących wykonawstwo zastępcze w stosunku do prac realizowanych przez innego wykonawcę (na Obszarze Realizacji Pakietu).
Los: LOT-0003
Titel: Cześć zamówienia nr 3 (Pakiet III) - Leśnictwa: Grzybowski Młyn, Nowa Kiszewa, Wdzydze
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej, obejmujące prace z zakresu hodowli lasu, ochrony lasu, ochrony przyrody, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna oraz utrzymania turystycznego, utrzymania parkingów, ubocznego użytkowania lasu oraz innych prac z gospodarki leśnej do wykonania na terenie Nadleśnictwa Kościerzyna w Leśnictwach Grzybowski Młyn, Nowa Kiszewa, Wdzydze w roku 2026. Postępowanie jest prowadzone zgodnie z zasadami przewidzianymi dla tzw. „procedury odwróconej”, o której mowa w art. 139 ust. 1, 3 - 4 PZP. Stosownie do przywołanych przepisów Zamawiający najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7) PZP , w okresie 3 lat od dnia udzielenia zamówienia podstawowego. Zakres rzeczowy usług stanowiących przedmiot zamówień, o których mowa w zdaniu poprzednim nie przekroczy 50% wartości niniejszego zamówienia. W stosunku do każdego Pakietu Zamawiający jest uprawniony zlecić Wykonawcy dodatkowy zakres rzeczowy w stosunku do każdej z pozycji Kosztorysu Ofertowego stanowiącego część Oferty („Opcja”). Przedmiotem Opcji będą takie same (analogiczne) prace, jak opisane w Specyfikacji Warunków Zamówienia i wycenione przez Wykonawcę w którejkolwiek z pozycji Kosztorysu Ofertowego stanowiącego część Oferty. Prace będące przedmiotem Opcji mogą zostać zlecone w ilości, której łączna wartość nie będzie przekraczała 30 % Wynagrodzenia z dnia zawarcia Umowy. Zamawiający nie jest zobowiązany do zlecenia prac objętych przedmiotem Opcji, a Wykonawcy nie służy roszczenie o ich zlecenie. Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z Opcji w przypadku: (1) wystąpienia konieczności zwiększenia zakresu rzeczowego usług stanowiących przedmiot zamówienia w następstwie przyczyn przyrodniczych, klimatycznych, atmosferycznych bądź związanych z prawidłowym prowadzeniem gospodarki leśnej, (2) zmian na rynku sprzedaży drewna lub powierzenia Zamawiającemu nowych zadań gospodarczych lub publicznych, (3) powierzania Wykonawcy prac stanowiących wykonawstwo zastępcze w stosunku do prac realizowanych przez innego wykonawcę (na Obszarze Realizacji Pakietu). Zamawiający wymaga zatrudnienia przez Wykonawcę lub podwykonawcę na podstawie umowy o pracę osób wykonujących czynności wchodzące w skład przedmiotu zamówienia polegające na pozyskaniu i zrywce surowca drzewnego, jeżeli wykonanie tych czynności polega na wykonywaniu pracy w sposób określony w art. 22 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 roku – Kodeks pracy (tekst jedn.: Dz. U. z 202 r. poz. 277 z późn. zm.). Usługi dotyczące prac z pozyskania i zrywki będą polegać na wykonaniu pozyskania i zrywki drewna w oparciu o dwie możliwe technologie: a) technologia ręczna z zastosowaniem do pozyskania drewna i wyrobienia sortymentów drzewnych pilarek oraz do zrywki ciągnika rolniczego, specjalistycznego (zrywkowego), forwarderów lub (i) ciągników przystosowanych do nasiębiernej zrywki drewna, wyposażonych w żurawie do załadunku i rozładunku drewna; b) technologia maszynowa z zastosowaniem do pozyskania drewna i wyrobienia sortymentów drzewnych maszyn leśnych (wielooperacyjnych) typu harwestery, oraz do zrywki forwarderów lub (i) ciągników przystosowanych do nasiębiernej zrywki drewna, wyposażonych w żurawie do załadunku i rozładunku drewna (zrywka drewna).
Interne Kennung: SA.270.7.1.2024 - Pakiet III
Zusätzliche Einstufung (cpv): 77210000 Holzgewinnung, 77211000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Holzgewinnung, 77211100 Holzfällung, 77211200 Transport von Stämmen im und aus dem Wald, 77211300 Rodung, 77211300 Rodung, 77211400 Fällen von Bäumen, 77211500 Baumpflege, 77211600 Aussaat von Baumsamen, 77230000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Forstwirtschaft, 77231000 Verwaltung in der Forstwirtschaft, 77231200 Bekämpfung von Forstschädlingen, 77231600 Aufforstung
Los: LOT-0004
Titel: Cześć zamówienia nr 4 (Pakiet IV) - Leśnictwa: Cięgardło, Zabrody, Podrąbiona, Karsin
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej, obejmujące prace z zakresu hodowli lasu, ochrony lasu, ochrony przyrody, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna oraz utrzymania turystycznego, utrzymania parkingów, ubocznego użytkowania lasu oraz innych prac z gospodarki leśnej do wykonania na terenie Nadleśnictwa Kościerzyna w Leśnictwach Cięgardło, Zabrody, Podrąbiona, Karsin w roku 2026. Postępowanie jest prowadzone zgodnie z zasadami przewidzianymi dla tzw. „procedury odwróconej”, o której mowa w art. 139 ust. 1, 3 - 4 PZP. Stosownie do przywołanych przepisów Zamawiający najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7) PZP , w okresie 3 lat od dnia udzielenia zamówienia podstawowego. Zakres rzeczowy usług stanowiących przedmiot zamówień, o których mowa w zdaniu poprzednim nie przekroczy 50% wartości niniejszego zamówienia. W stosunku do każdego Pakietu Zamawiający jest uprawniony zlecić Wykonawcy dodatkowy zakres rzeczowy w stosunku do każdej z pozycji Kosztorysu Ofertowego stanowiącego część Oferty („Opcja”). Przedmiotem Opcji będą takie same (analogiczne) prace, jak opisane w Specyfikacji Warunków Zamówienia i wycenione przez Wykonawcę w którejkolwiek z pozycji Kosztorysu Ofertowego stanowiącego część Oferty. Prace będące przedmiotem Opcji mogą zostać zlecone w ilości, której łączna wartość nie będzie przekraczała 30 % Wynagrodzenia z dnia zawarcia Umowy. Zamawiający nie jest zobowiązany do zlecenia prac objętych przedmiotem Opcji, a Wykonawcy nie służy roszczenie o ich zlecenie. Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z Opcji w przypadku: (1) wystąpienia konieczności zwiększenia zakresu rzeczowego usług stanowiących przedmiot zamówienia w następstwie przyczyn przyrodniczych, klimatycznych, atmosferycznych bądź związanych z prawidłowym prowadzeniem gospodarki leśnej, (2) zmian na rynku sprzedaży drewna lub powierzenia Zamawiającemu nowych zadań gospodarczych lub publicznych, (3) powierzania Wykonawcy prac stanowiących wykonawstwo zastępcze w stosunku do prac realizowanych przez innego wykonawcę (na Obszarze Realizacji Pakietu). Zamawiający wymaga zatrudnienia przez Wykonawcę lub podwykonawcę na podstawie umowy o pracę osób wykonujących czynności wchodzące w skład przedmiotu zamówienia polegające na pozyskaniu i zrywce surowca drzewnego, jeżeli wykonanie tych czynności polega na wykonywaniu pracy w sposób określony w art. 22 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 roku – Kodeks pracy (tekst jedn.: Dz. U. z 2025 r. poz. 277 z późn. zm.). Usługi dotyczące prac z pozyskania i zrywki będą polegać na wykonaniu pozyskania i zrywki drewna w oparciu o dwie możliwe technologie: a) technologia ręczna z zastosowaniem do pozyskania drewna i wyrobienia sortymentów drzewnych pilarek oraz do zrywki ciągnika rolniczego, specjalistycznego (zrywkowego), forwarderów lub (i) ciągników przystosowanych do nasiębiernej zrywki drewna, wyposażonych w żurawie do załadunku i rozładunku drewna; b) technologia maszynowa z zastosowaniem do pozyskania drewna i wyrobienia sortymentów drzewnych maszyn leśnych (wielooperacyjnych) typu harwestery, oraz do zrywki forwarderów lub (i) ciągników przystosowanych do nasiębiernej zrywki drewna, wyposażonych w żurawie do załadunku i rozładunku drewna (zrywka drewna).
Interne Kennung: SA.270.7.1.2025 - Pakiet IV
Los: LOT-0005
Titel: Cześć zamówienia nr 5 (Pakiet V) - Pozyskanie drewna technologią maszynową w Leśnictwach: Ludwikowo, Wierzysko, Debrzyno, Wdzydze
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej, obejmujące prace z zakresu hodowli lasu, pozyskania i zrywki drewna oraz innych prac z gospodarki leśnej do wykonania na terenie Nadleśnictwa Kościerzyna w Leśnictwach Ludwikowo, Wierzysko, Debrzyno, Wdzydze w roku 2026. Postępowanie jest prowadzone zgodnie z zasadami przewidzianymi dla tzw. „procedury odwróconej”, o której mowa w art. 139 ust. 1, 3 - 4 PZP. Stosownie do przywołanych przepisów Zamawiający najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7) PZP , w okresie 3 lat od dnia udzielenia zamówienia podstawowego. Zakres rzeczowy usług stanowiących przedmiot zamówień, o których mowa w zdaniu poprzednim nie przekroczy 50% wartości niniejszego zamówienia. W stosunku do każdego Pakietu Zamawiający jest uprawniony zlecić Wykonawcy dodatkowy zakres rzeczowy w stosunku do każdej z pozycji Kosztorysu Ofertowego stanowiącego część Oferty („Opcja”). Przedmiotem Opcji będą takie same (analogiczne) prace, jak opisane w Specyfikacji Warunków Zamówienia i wycenione przez Wykonawcę w którejkolwiek z pozycji Kosztorysu Ofertowego stanowiącego część Oferty. Prace będące przedmiotem Opcji mogą zostać zlecone w ilości, której łączna wartość nie będzie przekraczała 30 % Wynagrodzenia z dnia zawarcia Umowy. Zamawiający nie jest zobowiązany do zlecenia prac objętych przedmiotem Opcji, a Wykonawcy nie służy roszczenie o ich zlecenie. Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z Opcji w przypadku: (1) wystąpienia konieczności zwiększenia zakresu rzeczowego usług stanowiących przedmiot zamówienia w następstwie przyczyn przyrodniczych, klimatycznych, atmosferycznych bądź związanych z prawidłowym prowadzeniem gospodarki leśnej, (2) zmian na rynku sprzedaży drewna lub powierzenia Zamawiającemu nowych zadań gospodarczych lub publicznych, (3) powierzania Wykonawcy prac stanowiących wykonawstwo zastępcze w stosunku do prac realizowanych przez innego wykonawcę (na Obszarze Realizacji Pakietu). Zamawiający wymaga zatrudnienia przez Wykonawcę lub podwykonawcę na podstawie umowy o pracę osób wykonujących czynności wchodzące w skład przedmiotu zamówienia polegające na pozyskaniu i zrywce surowca drzewnego, jeżeli wykonanie tych czynności polega na wykonywaniu pracy w sposób określony w art. 22 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 roku – Kodeks pracy (tekst jedn.: Dz. U. z 2025 r. poz. 277 z późn. zm.). Usługi dotyczące prac z pozyskania i zrywki będą polegać na wykonaniu pozyskania i zrywki drewna w oparciu o dwie możliwe technologie: a) technologia ręczna: z zastosowaniem do pozyskania drewna i wyrobienia sortymentów drzewnych pilarek oraz do zrywki ciągnika rolniczego, specjalistycznego (zrywkowego), forwarderów lub (i) ciągników przystosowanych do nasiębiernej zrywki drewna, wyposażonych w żurawie do załadunku i rozładunku drewna; b) technologia maszynowa z zastosowaniem do pozyskania drewna i wyrobienia sortymentów drzewnych maszyn leśnych (wielooperacyjnych) typu harwestery, oraz do zrywki forwarderów lub (i) ciągników przystosowanych do nasiębiernej zrywki drewna, wyposażonych w żurawie do załadunku i rozładunku drewna (zrywka drewna). Zasadniczą technologią jest technologia maszynowa. Technologia ręczna będzie służyć tylko w pracach uzupełniających dotyczących pozyskania i zrywki drewna.
Interne Kennung: SA.270.7.1.2025 - Pakiet V
Zusätzliche Einstufung (cpv): 77210000 Holzgewinnung, 77211100 Holzfällung, 77211200 Transport von Stämmen im und aus dem Wald, 77211400 Fällen von Bäumen, 77231000 Verwaltung in der Forstwirtschaft
Los: LOT-0006
Titel: Cześć zamówienia nr 6 (Pakiet VI) - Pozyskanie drewna technologią maszynową w Leśnictwach: Cięgardło, Zabrody, Podrąbiona, Karsin
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej, obejmujące prace z zakresu hodowli lasu, pozyskania i zrywki drewna oraz innych prac z gospodarki leśnej do wykonania na terenie Nadleśnictwa Kościerzyna w Leśnictwach Cięgardło, Zabrody, Podrąbiona, Karsin w roku 2026. Postępowanie jest prowadzone zgodnie z zasadami przewidzianymi dla tzw. „procedury odwróconej”, o której mowa w art. 139 ust. 1, 3 - 4 PZP. Stosownie do przywołanych przepisów Zamawiający najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7) PZP , w okresie 3 lat od dnia udzielenia zamówienia podstawowego. Zakres rzeczowy usług stanowiących przedmiot zamówień, o których mowa w zdaniu poprzednim nie przekroczy 50% wartości niniejszego zamówienia. W stosunku do każdego Pakietu Zamawiający jest uprawniony zlecić Wykonawcy dodatkowy zakres rzeczowy w stosunku do każdej z pozycji Kosztorysu Ofertowego stanowiącego część Oferty („Opcja”). Przedmiotem Opcji będą takie same (analogiczne) prace, jak opisane w Specyfikacji Warunków Zamówienia i wycenione przez Wykonawcę w którejkolwiek z pozycji Kosztorysu Ofertowego stanowiącego część Oferty. Prace będące przedmiotem Opcji mogą zostać zlecone w ilości, której łączna wartość nie będzie przekraczała 30 % Wynagrodzenia z dnia zawarcia Umowy. Zamawiający nie jest zobowiązany do zlecenia prac objętych przedmiotem Opcji, a Wykonawcy nie służy roszczenie o ich zlecenie. Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z Opcji w przypadku: (1) wystąpienia konieczności zwiększenia zakresu rzeczowego usług stanowiących przedmiot zamówienia w następstwie przyczyn przyrodniczych, klimatycznych, atmosferycznych bądź związanych z prawidłowym prowadzeniem gospodarki leśnej, (2) zmian na rynku sprzedaży drewna lub powierzenia Zamawiającemu nowych zadań gospodarczych lub publicznych, (3) powierzania Wykonawcy prac stanowiących wykonawstwo zastępcze w stosunku do prac realizowanych przez innego wykonawcę (na Obszarze Realizacji Pakietu). Zamawiający wymaga zatrudnienia przez Wykonawcę lub podwykonawcę na podstawie umowy o pracę osób wykonujących czynności wchodzące w skład przedmiotu zamówienia polegające na pozyskaniu i zrywce surowca drzewnego, jeżeli wykonanie tych czynności polega na wykonywaniu pracy w sposób określony w art. 22 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 roku – Kodeks pracy (tekst jedn.: Dz. U. z 2025 r. poz. 277 z późn. zm.). Usługi dotyczące prac z pozyskania i zrywki będą polegać na wykonaniu pozyskania i zrywki drewna w oparciu o dwie możliwe technologie: a) technologia ręczna: z zastosowaniem do pozyskania drewna i wyrobienia sortymentów drzewnych pilarek oraz do zrywki ciągnika rolniczego, specjalistycznego (zrywkowego), forwarderów lub (i) ciągników przystosowanych do nasiębiernej zrywki drewna, wyposażonych w żurawie do załadunku i rozładunku drewna; b) technologia maszynowa z zastosowaniem do pozyskania drewna i wyrobienia sortymentów drzewnych maszyn leśnych (wielooperacyjnych) typu harwestery, oraz do zrywki forwarderów lub (i) ciągników przystosowanych do nasiębiernej zrywki drewna, wyposażonych w żurawie do załadunku i rozładunku drewna (zrywka drewna). Zasadniczą technologią jest technologia maszynowa. Technologia ręczna będzie służyć tylko w pracach uzupełniających dotyczących pozyskania i zrywki drewna.
Interne Kennung: SA.270.7.1.2025 - Pakiet VI
Los: LOT-0007
Titel: Cześć zamówienia nr 7 (Pakiet VII) - Szkółkarstwo leśne i nasiennictwo
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej, obejmujące prace ze szkółkarstwa leśnego i nasiennictwa oraz innych prac z gospodarki leśnej do wykonania na terenie Nadleśnictwa Kościerzyna w roku 2025. W zakresie nasiennictwa dodatkowo na obszarze terytorialnym Nadleśnictwa Kościerzyna – zbiór nasion i szyszek z gospodarczych drzewostanów nasiennych GDN, oraz innych nadleśnictw Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Gdańsku – w przypadku zbioru nasion gatunków liściastych z gospodarczych drzewostanów nasiennych będą wykonywane usługi w roku 2025. Postępowanie jest prowadzone zgodnie z zasadami przewidzianymi dla tzw. „procedury odwróconej”, o której mowa w art. 139 ust. 1, 3 - 4 PZP. Stosownie do przywołanych przepisów Zamawiający najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7) PZP , w okresie 3 lat od dnia udzielenia zamówienia podstawowego. Zakres rzeczowy usług stanowiących przedmiot zamówień, o których mowa w zdaniu poprzednim nie przekroczy 50% wartości niniejszego zamówienia. W stosunku do każdego Pakietu Zamawiający jest uprawniony zlecić Wykonawcy dodatkowy zakres rzeczowy w stosunku do każdej z pozycji Kosztorysu Ofertowego stanowiącego część Oferty („Opcja”). Przedmiotem Opcji będą takie same (analogiczne) prace, jak opisane w Specyfikacji Warunków Zamówienia i wycenione przez Wykonawcę w którejkolwiek z pozycji Kosztorysu Ofertowego stanowiącego część Oferty. Prace będące przedmiotem Opcji mogą zostać zlecone w ilości, której łączna wartość nie będzie przekraczała 30 % Wynagrodzenia z dnia zawarcia Umowy. Zamawiający nie jest zobowiązany do zlecenia prac objętych przedmiotem Opcji, a Wykonawcy nie służy roszczenie o ich zlecenie. Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z Opcji w przypadku: (1) wystąpienia konieczności zwiększenia zakresu rzeczowego usług stanowiących przedmiot zamówienia w następstwie przyczyn przyrodniczych, klimatycznych, atmosferycznych bądź związanych z prawidłowym prowadzeniem gospodarki leśnej, (2) zmian na rynku sprzedaży drewna lub powierzenia Zamawiającemu nowych zadań gospodarczych lub publicznych, (3) powierzania Wykonawcy prac stanowiących wykonawstwo zastępcze w stosunku do prac realizowanych przez innego wykonawcę (na Obszarze Realizacji Pakietu).
Interne Kennung: SA.270.7.1.2025 - Pakiet VII
Zusätzliche Einstufung (cpv): 77231000 Verwaltung in der Forstwirtschaft, 77230000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Forstwirtschaft, 77231200 Bekämpfung von Forstschädlingen