646745-2026 - Wettbewerb
Polen – Medizinische Geräte – Zakup i dostawa tomografu komputerowego oraz cyfrowego mammografu wraz z wyposażeniem, instalacją, uruchomieniem, przeprowadzeniem szkolenia personelu oraz wykonaniem niezbędnych prac adaptacyjnych.
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen - Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Zakup i dostawa tomografu komputerowego oraz cyfrowego mammografu wraz z wyposażeniem, instalacją, uruchomieniem, przeprowadzeniem szkolenia personelu oraz wykonaniem niezbędnych prac adaptacyjnych.
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest zakup i dostawa tomografu komputerowego oraz cyfrowego mammografu wraz z wyposażeniem, transportem, wniesieniem, wykonaniem niezbędnych prac adaptacyjnych pomieszczeń, instalacją, uruchomieniem oraz przeprowadzeniem szkolenia personelu dla Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego im. Fryderyka Chopina w Rzeszowie. 2. Zakres zamówienia obejmuje dostawę następujących urządzeń w ilościach: • Część nr 1 – tomograf komputerowy – 1 szt. • Część nr 2 – cyfrowy mammograf – 1 szt. 3. Szczegółowy opz oraz wymagania techniczne i funkcjonalne dotyczące Części nr 1 i Części nr 2 określono w Opisie Przedmiotu Zamówienia (OPZ), Zał. nr 1 do SWZ. Formularze cenowo-ofertowe (FCO) dla Części nr 1 i Części nr 2, Zał. nr 2 do SWZ, określają zakres podlegający wycenie, w tym wymaganą liczbę urządzeń. Zał. nr 3 do SWZ – „Minimalny zakres prac adaptacyjnych” określa minimalny zakres prac niezbędnych do realizacji przedmiotu zamówienia. Projektowane postanowienia umowy, Zał. nr 11 do SWZ, określają zasady realizacji przedmiotu zamówienia. Wskazane dokumenty stanowią integralną część SWZ. 4.Dla Części nr 1 integralnym dokumentem zamówienia jest również Zał. nr 14 do SWZ - „Ekspertyza techniczna stropu parteru pomieszczenia RTG budynku „A” w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Rzeszowie, ul. Szopena 2, dotycząca możliwości montażu tomografu komputerowego”, opracowana 21.07.2026 r. 5. Zasady równoważności i zachowania uczciwej konkurencji. 5.1. Wymagania określone w OPZ stanowią wymagania minimalne Za-go, z zastrzeżeniem parametrów podlegających ocenie zgodnie z zasadami punktacji określonymi w OPZ i SWZ. Przedmiot zamówienia opisano z uwzględnieniem art. 16 oraz art. 99–101 ustawy Pzp, w sposób służący zachowaniu uczciwej konkurencji, równego traktowania wykonawców, przejrzystości i proporcjonalności. Jeżeli w OPZ występuje odniesienie do znaku towarowego, patentu, pochodzenia, źródła, szczególnego procesu, normy, europejskiej oceny technicznej, aprobaty, specyfikacji technicznej, systemu referencji technicznych, konkretnej technologii, metody, standardu, rozwiązania konstrukcyjnego, nazwy handlowej, funkcji lub innego oznaczenia mogącego wskazywać na rozwiązanie określonego producenta, odniesienie takie należy rozumieć jako „lub równoważne”, w zakresie dopuszczonym przepisami Pzp. Kryterium równoważności stanowi osiągnięcie co najmniej wymaganej w danym punkcie funkcjonalności klinicznej, bezpieczeństwa, jakości obrazowania, interoperacyjności i parametrów użytkowych istotnych dla celu danego wymagania. Równoważność nie wymaga identycznej konstrukcji technicznej ani identycznego sposobu realizacji funkcji, chyba że określona cecha lub sposób realizacji zostały wskazane jako obiektywnie uzasadniony parametr graniczny. 5.2. Zaoferowanie rozwiązania równoważnego nie zwalnia z obowiązku spełnienia parametrów granicznych, w szczególności wymaganych wartości liczbowych, zakresów oraz wartości minimalnych lub maksymalnych, chyba że przy konkretnym parametrze Zamawiający wyraźnie określił kryterium równoważności pozwalające na inny sposób spełnienia wymagania. Wykonawca, powołując się na rozwiązanie równoważne, wskazuje w ofercie zastosowane rozwiązanie oraz – wyłącznie w zakresie przewidzianym w SWZ i zgodnie z przepisami Pzp – składa wymagane przedmiotowe środki dowodowe lub dokumentację producenta umożliwiające weryfikację kryteriów równoważności. Ciężar wykazania równoważności w zakresie wymaganym dokumentami zamówienia spoczywa na Wykonawcy. 5.3 Zasady określone powyżej stosuje się do obu części zamówienia i należy je interpretować łącznie z właściwym OPZ. W przypadku rozbieżności dotyczącej kryteriów równoważności wiążące są szczegółowe wymagania właściwego OPZ. 6. Z uwagi na specyfikę przedmiotu zamówienia oraz konieczność dostosowania istniejących pomieszczeń do instalacji, uruchomienia i prawidłowej eksploatacji urządzeń, Zamawiający wymaga odbycia przez Wykonawcę wizji lokalnej przed upływem terminu składania ofert. Wizja lokalna odbędzie się w jednym terminie, wspólnym dla Części nr 1 i Części nr 2, tj. w dniu 1 października 2026 r. o godz. 12:00, w siedzibie Zamawiającego. 7. Wymagania dotyczące zasady „nie czyń poważnych szkód” (DNSH) szerzej przedstawiono w treści SWZ. 8. ŹRÓDŁA FINANSOWANIA: przedmiotowe zamówienie realizowane jest w ramach projektu pn. „Zakup sprzętu diagnostycznego dla rozwoju AOS w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym im. F. Chopina w Rzeszowie”, nr projektu FENX.06.01-IP.03-0064/25, realizowanego w ramach Programu Fundusze Europejskie na Infrastrukturę, Klimat, Środowisko 2021–2027, Priorytet FENX.06 Zdrowie, Działanie FENX.06.01 System ochrony zdrowia, na podstawie Umowy o dofinansowanie nr FENX.06.01-IP.03-0064/25-00/83/2026/77 zawartej pomiędzy Skarbem Państwa – Ministrem Zdrowia, pełniącym funkcję Instytucji Pośredniczącej, a USK im. Fryderyka Chopina w Rzeszowie. 9. Zakup tomografu komputerowego oraz cyfrowego mammografu wraz z wyposażeniem i oprogramowaniem jest finansowany ze środków przeznaczonych na realizację ww. projektu, zgodnie z warunkami Umowy o dofinansowanie. Koszty prac adaptacyjnych ponosi Zamawiający ze środków własnych, poza dofinansowaniem projektu. 10.Termin wykonania: 1) Części nr 1 – zakup i dostawa tomografu komputerowego – od dnia zawarcia umowy do dnia 29.12.2026 r.; 2) Części nr 2 – zakup i dostawa cyfrowego mammografu – od dnia zawarcia umowy do dnia 29.12.2026 r. 11. Wykonanie każdej części zamówienia obejmuje realizację wszystkich czynności składających się na przedmiot danej części, w zakresie określonym w OPZ oraz projektowanych postanowieniach umowy, w tym w szczególności dostawę urządzenia wraz z wyposażeniem, transport, wniesienie, wykonanie niezbędnych prac adaptacyjnych pomieszczeń, wymaganych do prawidłowej instalacji, uruchomienia i użytkowania dostarczonego urządzenia, instalację, uruchomienie oraz przeprowadzenie szkolenia personelu.
Interne Kennung: Postępowanie nr 52 ZP.261.10-AM.2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Zusätzliche Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33100000 Medizinische Geräte
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33115000 Ausrüstung für Tomografie, 33111650 Mammografie-Ausrüstung, 45215143 Bau von Räumen für Vorfelddiagnostik
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Część nr 1 - Zakup i dostawa tomografu komputerowego
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest zakup i dostawa tomografu komputerowego w ilości 1 szt. wraz z wyposażeniem, transportem, wniesieniem, wykonaniem niezbędnych prac adaptacyjnych pomieszczeń, instalacją, uruchomieniem oraz przeprowadzeniem szkolenia personelu dla Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego im. Fryderyka Chopina w Rzeszowie. 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia oraz wymagania techniczne i funkcjonalne dotyczące Części nr 1 określono w Opisie Przedmiotu Zamówienia (OPZ), stanowiącym Załącznik nr 1 do SWZ. Formularz cenowo-ofertowy (FCO) dla Części nr 1 stanowiący Załącznik nr 2 do SWZ, określa zakres podlegający wycenie, w tym wymaganą liczbę urządzeń. Załącznik nr 3 do SWZ – „Minimalny zakres prac adaptacyjnych” określa minimalny zakres prac niezbędnych do realizacji przedmiotu zamówienia. Projektowane postanowienia umowy, stanowiące Załącznik nr 11 do SWZ, określają zasady realizacji przedmiotu zamówienia. Wskazane dokumenty stanowią integralną część SWZ. 3. Integralnym dokumentem zamówienia jest również Załącznik do SWZ - „Ekspertyza techniczna stropu parteru pomieszczenia RTG budynku „A” w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Rzeszowie, ul. Szopena 2, dotycząca możliwości montażu tomografu komputerowego”, opracowana 21.07.2026 r. Ekspertyza stanowi materiał techniczny określający rozpoznane warunki konstrukcyjne i wnioski dotyczące posadowienia tomografu. Nie stanowi projektu konstrukcyjnego wzmocnienia stropu. Zgodnie z jej wnioskami dla wzmocnienia stropu należy wykonać projekt konstrukcyjny wzmocnienia. 4. Zasady równoważności i zachowania uczciwej konkurencji. 4.1. Wymagania określone w niniejszym OPZ stanowią wymagania minimalne Zamawiającego, z zastrzeżeniem parametrów podlegających ocenie zgodnie z zasadami punktacji określonymi w OPZ i SWZ. Przedmiot zamówienia opisano z uwzględnieniem art. 16 oraz art. 99–101 ustawy Prawo zamówień publicznych, w sposób służący zachowaniu uczciwej konkurencji, równego traktowania wykonawców, przejrzystości i proporcjonalności. Jeżeli w OPZ występuje odniesienie do znaku towarowego, patentu, pochodzenia, źródła, szczególnego procesu, normy, europejskiej oceny technicznej, aprobaty, specyfikacji technicznej, systemu referencji technicznych, konkretnej technologii, metody, standardu, rozwiązania konstrukcyjnego, nazwy handlowej, funkcji lub innego oznaczenia mogącego wskazywać na rozwiązanie określonego producenta, odniesienie takie należy rozumieć jako „lub równoważne”, w zakresie dopuszczonym przepisami Pzp. Kryterium równoważności stanowi osiągnięcie co najmniej wymaganej w danym punkcie funkcjonalności klinicznej, bezpieczeństwa, jakości obrazowania, interoperacyjności i parametrów użytkowych istotnych dla celu danego wymagania. Równoważność nie wymaga identycznej konstrukcji technicznej ani identycznego sposobu realizacji funkcji, chyba że określona cecha lub sposób realizacji zostały wskazane jako obiektywnie uzasadniony parametr graniczny. 4.2. Zaoferowanie rozwiązania równoważnego nie zwalnia z obowiązku spełnienia parametrów granicznych, w szczególności wymaganych wartości liczbowych, zakresów oraz wartości minimalnych lub maksymalnych, chyba że przy konkretnym parametrze Zamawiający wyraźnie określił kryterium równoważności pozwalające na inny sposób spełnienia wymagania. Wykonawca, powołując się na rozwiązanie równoważne, wskazuje w ofercie zastosowane rozwiązanie oraz – wyłącznie w zakresie przewidzianym w SWZ i zgodnie z przepisami Pzp – składa wymagane przedmiotowe środki dowodowe lub dokumentację producenta umożliwiające weryfikację kryteriów równoważności. Ciężar wykazania równoważności w zakresie wymaganym dokumentami zamówienia spoczywa na Wykonawcy. 5. Z uwagi na specyfikę przedmiotu zamówienia oraz konieczność dostosowania istniejących pomieszczeń do instalacji, uruchomienia i prawidłowej eksploatacji urządzeń, Zamawiający wymaga odbycia przez Wykonawcę wizji lokalnej przed upływem terminu składania ofert. Wizja lokalna odbędzie się w jednym terminie, wspólnym dla Części nr 1 tj. w dniu 1 października 2026 r. o godz. 12:00, w siedzibie Zamawiającego. 6. Wymagania dotyczące zasady „nie czyń poważnych szkód” (DNSH). Przedmiot zamówienia jest realizowany w ramach projektu współfinansowanego ze środków programu Fundusze Europejskie na Infrastrukturę, Klimat, Środowisko 2021–2027 (FEnIKS), w związku z czym jego realizacja odbywać się będzie z zachowaniem zasady „nie czyń poważnych szkód” (DNSH - Do No Significant Harm), o której mowa w art. 17 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2020/852, wyłącznie w zakresie mającym zastosowanie do przedmiotu zamówienia i sposobu jego realizacji. szczegółowe informacje znajdują się w treści SWZ. 7. Termin wykonania: Części nr 1 – zakup i dostawa tomografu komputerowego – od dnia zawarcia umowy do dnia 29 grudnia 2026 r.; 8. Wykonanie zamówienia obejmuje realizację wszystkich czynności składających się na przedmiot danej części, w zakresie określonym w Opisie Przedmiotu Zamówienia oraz projektowanych postanowieniach umowy, w tym w szczególności dostawę urządzenia wraz z wyposażeniem, transport, wniesienie, wykonanie niezbędnych prac adaptacyjnych pomieszczeń, wymaganych do prawidłowej instalacji, uruchomienia i użytkowania dostarczonego urządzenia, instalację, uruchomienie oraz przeprowadzenie szkolenia personelu. 9. Określenie terminu zakończenia realizacji zamówienia na dzień 29 grudnia 2026 r. jest uzasadnione koniecznością zakończenia realizacji projektu dofinansowanego w ramach programu Fundusze Europejskie na Infrastrukturę, Klimat, Środowisko 2021–2027 (FEnIKS), w terminie określonym dla realizacji projektu.
Interne Kennung: Część nr 1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33115000 Ausrüstung für Tomografie, 45215143 Bau von Räumen für Vorfelddiagnostik
Los: LOT-0002
Titel: Część nr 2 - Zakup i dostawa cyfrowego mammografu
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest zakup i dostawa cyfrowego mammografu w ilości 1 szt. wraz z wyposażeniem, transportem, wniesieniem, wykonaniem niezbędnych prac adaptacyjnych pomieszczeń, instalacją, uruchomieniem oraz przeprowadzeniem szkolenia personelu dla Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego im. Fryderyka Chopina w Rzeszowie. 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia oraz wymagania techniczne i funkcjonalne dotyczące Części nr 2 określono w Opisie Przedmiotu Zamówienia (OPZ), stanowiącym Załącznik nr 1 do SWZ. Formularz cenowo-ofertowy (FCO) dla Części nr 2 stanowiący Załącznik nr 2 do SWZ, określa zakres podlegający wycenie, w tym wymaganą liczbę urządzeń. Załącznik nr 3 do SWZ – „Minimalny zakres prac adaptacyjnych” określa minimalny zakres prac niezbędnych do realizacji przedmiotu zamówienia. Projektowane postanowienia umowy, stanowiące Załącznik nr 11 do SWZ, określają zasady realizacji przedmiotu zamówienia. Wskazane dokumenty stanowią integralną część SWZ. 3. Zasady równoważności i zachowania uczciwej konkurencji. 3.1. Wymagania określone w niniejszym OPZ stanowią wymagania minimalne Zamawiającego, z zastrzeżeniem parametrów podlegających ocenie zgodnie z zasadami punktacji określonymi w OPZ i SWZ. Przedmiot zamówienia opisano z uwzględnieniem art. 16 oraz art. 99–101 ustawy Prawo zamówień publicznych, w sposób służący zachowaniu uczciwej konkurencji, równego traktowania wykonawców, przejrzystości i proporcjonalności. Jeżeli w OPZ występuje odniesienie do znaku towarowego, patentu, pochodzenia, źródła, szczególnego procesu, normy, europejskiej oceny technicznej, aprobaty, specyfikacji technicznej, systemu referencji technicznych, konkretnej technologii, metody, standardu, rozwiązania konstrukcyjnego, nazwy handlowej, funkcji lub innego oznaczenia mogącego wskazywać na rozwiązanie określonego producenta, odniesienie takie należy rozumieć jako „lub równoważne”, w zakresie dopuszczonym przepisami Pzp. Kryterium równoważności stanowi osiągnięcie co najmniej wymaganej w danym punkcie funkcjonalności klinicznej, bezpieczeństwa, jakości obrazowania, interoperacyjności i parametrów użytkowych istotnych dla celu danego wymagania. Równoważność nie wymaga identycznej konstrukcji technicznej ani identycznego sposobu realizacji funkcji, chyba że określona cecha lub sposób realizacji zostały wskazane jako obiektywnie uzasadniony parametr graniczny. 3.2. Zaoferowanie rozwiązania równoważnego nie zwalnia z obowiązku spełnienia parametrów granicznych, w szczególności wymaganych wartości liczbowych, zakresów oraz wartości minimalnych lub maksymalnych, chyba że przy konkretnym parametrze Zamawiający wyraźnie określił kryterium równoważności pozwalające na inny sposób spełnienia wymagania. Wykonawca, powołując się na rozwiązanie równoważne, wskazuje w ofercie zastosowane rozwiązanie oraz – wyłącznie w zakresie przewidzianym w SWZ i zgodnie z przepisami Pzp – składa wymagane przedmiotowe środki dowodowe lub dokumentację producenta umożliwiające weryfikację kryteriów równoważności. Ciężar wykazania równoważności w zakresie wymaganym dokumentami zamówienia spoczywa na Wykonawcy. 4. Z uwagi na specyfikę przedmiotu zamówienia oraz konieczność dostosowania istniejących pomieszczeń do instalacji, uruchomienia i prawidłowej eksploatacji urządzeń, Zamawiający wymaga odbycia przez Wykonawcę wizji lokalnej przed upływem terminu składania ofert. Wizja lokalna odbędzie się w jednym terminie, wspólnym dla Części nr 2 tj. w dniu 1 października 2026 r. o godz. 12:00, w siedzibie Zamawiającego. 5. Wymagania dotyczące zasady „nie czyń poważnych szkód” (DNSH). Przedmiot zamówienia jest realizowany w ramach projektu współfinansowanego ze środków programu Fundusze Europejskie na Infrastrukturę, Klimat, Środowisko 2021–2027 (FEnIKS), w związku z czym jego realizacja odbywać się będzie z zachowaniem zasady „nie czyń poważnych szkód” (DNSH - Do No Significant Harm), o której mowa w art. 17 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2020/852, wyłącznie w zakresie mającym zastosowanie do przedmiotu zamówienia i sposobu jego realizacji. szczegółowe informacje znajdują się w treści SWZ. 6. Termin wykonania: Części nr 2 – zakup i dostawa cyfrowego mammografu– od dnia zawarcia umowy do dnia 29 grudnia 2026 r.; 7. Wykonanie zamówienia obejmuje realizację wszystkich czynności składających się na przedmiot danej części, w zakresie określonym w Opisie Przedmiotu Zamówienia oraz projektowanych postanowieniach umowy, w tym w szczególności dostawę urządzenia wraz z wyposażeniem, transport, wniesienie, wykonanie niezbędnych prac adaptacyjnych pomieszczeń, wymaganych do prawidłowej instalacji, uruchomienia i użytkowania dostarczonego urządzenia, instalację, uruchomienie oraz przeprowadzenie szkolenia personelu. 8. Określenie terminu zakończenia realizacji zamówienia na dzień 29 grudnia 2026 r. jest uzasadnione koniecznością zakończenia realizacji projektu dofinansowanego w ramach programu Fundusze Europejskie na Infrastrukturę, Klimat, Środowisko 2021–2027 (FEnIKS), w terminie określonym dla realizacji projektu.
Interne Kennung: Część nr 2
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33111650 Mammografie-Ausrüstung, 45215143 Bau von Räumen für Vorfelddiagnostik