646746-2026 - Wettbewerb
Rumänien – Laborgeräte, optische Geräte und Präzisionsgeräte (außer Gläser) – Aparatura de laborator
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Aparatura de laborator
Beschreibung: Contract de furnizare Aparatura de laborator, conform caietului de sarcini si listelor de cantitati atasate. Autoritatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificare/ informatiilor suplimentare in a 10-a zi inainte de termenul limita stabilit pentru depunerea ofertelor conform art. 160-161 din Legea 98/2016 si art. 8 din HG 419, termenul incluzand si termenul prevazut pentru verificarea ANAP a propunerilor de raspuns. Numarul de zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor/ candidaturilor: 18 zile. Orice solicitare de clarificări trebuie transmisă în SEAP (https://e-licitatie.ro/pub)
Interne Kennung: 4701100/2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 38000000 Laborgeräte, optische Geräte und Präzisionsgeräte (außer Gläser)
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Robot stereotaxic automat pentru soarece si sobolan
Beschreibung: 1. Robot stereotaxic automat pentru soarece si sobolan - 1 buc
Interne Kennung: 1
Los: LOT-0002
Titel: Platforma integrata/sistem modular interconectat pentru asigurarea unui flux automatizat de procesare, corelare si montare a lamelor histologice
Beschreibung: 1. Platforma integrata/sistem modular interconectat pentru asigurarea unui flux automatizat de procesare, corelare si montare a lamelor histologice – 1 buc
Interne Kennung: 2
Los: LOT-0003
Titel: Microscop direct, pentru examinarea in lumina transmisa camp luminos
Beschreibung: 1. Microscop direct, pentru examinarea in lumina transmisa camp luminos - 1 buc
Interne Kennung: 3
Haupteinstufung (cpv): 38510000 Mikroskope
646746-2026 - Competition
Romania – Laboratory, optical and precision equipments (excl. glasses) – Aparatura de laborator
Contract or concession notice – standard regime
Supplies
2. Procedure
Procedure
TitleAparatura de laborator
Internal identifier4701100/2026
Type of procedureOpen
The procedure is acceleratedno
Purpose
Main nature of the contractSupplies
Main classification (cpv): 38000000 Laboratory, optical and precision equipments (excl. glasses)
5. Lot
LotLOT-0001
Internal identifier1
LotLOT-0002
Internal identifier2
LotLOT-0003
Internal identifier3
Main classification (cpv): 38510000 Microscopes