2. Verfahren
Verfahren
Titel: Ramavtal för säkerhetstekniska installationer
Beschreibung: Mariestads kommun upphandlar ramavtal avseende säkerhetstekniska installationer och tillhörande service. Upphandlingen omfattar installation, service och underhåll av inbrottslarm, passagesystem och lås, kameraövervakningssystem samt brandlarm. Ramavtalet ska säkerställa kommunens löpande behov av säkerhetstekniska tjänster under avtalsperioden.
Interne Kennung: 26/165
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 50610000 Reparatur und Wartung von Sicherheitsausrüstung
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45312000 Installation von Alarmanlagen und Antennen, 45312100 Installation von Brandmeldeanlagen, 45312200 Installation von Einbruchmeldeanlagen, 51314000 Installation von Videogeräten
5. Los
Los: LOT-0000
2. Förfarande
Förfarande
Intern identifierare: 26/165
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 50610000 Reparation och underhåll av säkerhetsutrustning
Ytterligare klassificering (cpv): 45312000 Installation av larmsystem och antenner, 45312100 Installation av brandlarmssystem, 45312200 Installation av inbrottssystem, 51314000 Installation av videoutrustning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000