646998-2026 - Wettbewerb
Dänemark – Betriebsbereitmachung von öffentlichen Beleuchtungsanlagen – Drift og vedligeholdelse af vejbelysning i Ikast-Brande Kommune
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Drift og vedligeholdelse af vejbelysning i Ikast-Brande Kommune
Beschreibung: Ikast-Brande Kommune søger leverandør til den daglige drift og vedligeholdelse af de offentlige vejbelysningsanlæg, herunder beredskab, udbedring af fejl og mangler, forebyggende vedligeholdelse, udførelse af eftersyn samt løbende renoveringer og anlægsarbejder ved udbygning af vejbelysningsanlægget.
Interne Kennung: 780036
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 50232110 Betriebsbereitmachung von öffentlichen Beleuchtungsanlagen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45316110 Installation von Straßenbeleuchtungsanlagen
5. Los
Los: LOT-0000
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Kontrakten udbydes i en periode på 48 måneder (4 år) med kontraktstart den 1. januar 2027 og til den 31. december 2030, herefter med mulighed for forlængelse 2 gange, første gang i 1 år og 3 måneder og anden gang i 12 måneder.