647057-2026 - Wettbewerb
Rumänien – Nutzfahrzeuge – Furnizare Autoutilitare 4x4
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Furnizare Autoutilitare 4x4
Beschreibung: Obiectul contractului il reprezintă achiziția a 6 (șase) autoutilitare 4x4, pentru modernizarea parcului auto, in conformitate cu cantitățile si specificațiile tehnice din caietul de sarcini. Procedura este organizata pe loturi: Lot 1: Achiziție 3 (trei) autoutilitare 4x4 Pick-up, carosate N1, cutie de viteza automata, 5 locuri; Lot 2: Autoutilitara 4x4 Pick-up, carosate N1, cutie de viteza manuala, 5 locuri. Autovehiculele solicitate vor fi produse noi, an de fabricație 2025 sau 2026, nefolosite, livrate în condițiile stabilite prin documentația de atribuire și prin contractul de achiziție publică, cu respectarea tuturor cerințelor tehnice, de siguranță, de omologare și de mediu aplicabile. Cerințele prevăzute în Caietul de sarcini reprezintă cerințe minime obligatorii. Ofertanții au obligația de a demonstra conformitatea produselor ofertate cu toate cerințele minime stabilite pentru lotul sau loturile la care participă. În măsura în care anumite caracteristici tehnice sunt prezentate prin raportare la un reper de piață, acestea au rol exclusiv orientativ pentru definirea nivelului de performanță urmărit de autoritatea contractantă și nu au caracter restrictiv, fiind acceptată orice soluție echivalentă care asigură un nivel cel puțin egal de performanță, funcționalitate, siguranță și conformitate. Valoare estimată totală fără TVA 988.165 lei. Atenție: Termenul în care autoritatea contractantă va răspunde în mod clar și complet tuturor solicitărilor de clarificări sau informații suplimentare este în a 11-a zi înainte de data limită de depunere a ofertelor, în măsura în care aceste solicitări vor fi adresate în termenul prevăzut la secțiunea I.3 din Fișa de Date, respectiv 18 zile înainte de data limită de depunere a ofertelor.
Interne Kennung: 4266944_2026_1635840
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 34144700 Nutzfahrzeuge
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Autoutilitara 4x4 Pick-up, N1, cutie viteza automata, 5 locuri
Beschreibung: Lot 1 Autoutilitara 4x4 Pick-up,N1, 5 locuri, cutie de viteza automata, cantitatea produselor sunt conform caietului de sarcini. Durata de valabilitate a contractului începe la data încheierii acestuia se finalizează la data la care ambele părți își îndeplinesc in integralitate obligațiile asumate. Termenul de furnizare al autoutilitarelor Lot 1 și Lot 2 nu poate fi mai mare de 30 zile de la semnarea între părți a contractului.
Interne Kennung: 1
Los: LOT-0002
Titel: Autoutilitara 4x4 Pick-up, N1, cutie viteza manuala, 5 locuri, .
Beschreibung: Autoutilitară 4X4 Pick-up, N1, 5 locuri, cutie de viteza manuala cantitatea produselor sunt conform caietului de sarcini. Durata de valabilitate a contractului începe la data încheierii acestuia se finalizează la data la care ambele părți își îndeplinesc in integralitate obligațiile asumate. Termenul de furnizare al autoutilitarelor Lot 1 și Lot 2 nu poate fi mai mare de 30 zile de la semnarea între părți a contractului.
Interne Kennung: 2