647068-2026 - Wettbewerb
Rumänien – Medizinische Geräte – «Furnizare Aparatură medicală și dotări spitalicești»
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: «Furnizare Aparatură medicală și dotări spitalicești»
Beschreibung: Prezenta achiziție are ca obiect dotarea Spitalului de Pneumoftiziologie „Izvoru” cu echipamente medicale moderne și echipamente suport destinate activităților de diagnostic, tratament, monitorizare, recuperare și îngrijire a pacienților, în vederea creșterii capacității instituționale și a calității serviciilor medicale furnizate. Prin implementarea contractului de furnizare, Autoritatea Contractantă urmărește obținerea unor beneficii directe și indirecte, cuantificabile și sustenabile, care să contribuie la atingerea obiectivelor strategice privind dezvoltarea infrastructurii medicale, creșterea siguranței actului medical și îmbunătățirea accesului populației la servicii medicale performante.
Interne Kennung: 001
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33100000 Medizinische Geräte
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: LOT 1 – Aparatură de măsurare și diagnostic respirator
Beschreibung: A se vedea Caietul de sarcini, care cuprinde toate informațiile necesare ofertării.
Interne Kennung: 1
Haupteinstufung (cpv): 33124100 Diagnostikausrüstung
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33124000 Ausrüstung und Ausstattung für Diagnostik und Röntgendiagnostik, 33157000 Ausrüstung für Sauerstofftherapie und Beatmungsgeräte, 33157400 Beatmungsgeräte für medizinische Zwecke
Los: LOT-0002
Titel: LOT 2 – Videobronhoscop (Aparatură pentru endoscopie)
Beschreibung: A se vedea Caietul de sarcini, care conține toate informațiile necesare ofertării.
Interne Kennung: 2
Haupteinstufung (cpv): 33168100 Endoskopen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33168000 Ausrüstung für Endoskopie und Endochirurgie
Los: LOT-0003
Titel: LOT 3 – Aparatură pentru medicina de urgență
Beschreibung: A se vedea Caietul de Sarcini, care conține toate informațiile necesare ofertării.
Interne Kennung: 3
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33121500 Elektrokardiogramm, 33157810 Sauerstofftherapieanlage, 33182100 Defibrillator, 33186200 Wärmebad für Blut und Flüssigkeiten, 33190000 Verschiedene medizinische Geräte und Produkte, 33191000 Sterilisierungs-, Desinfektions- und Reinigungsausrüstung, 33194110 Infusionspumpen, 33195000 Patienten-Fernüberwachungssystem
Los: LOT-0004
Titel: LOT 4 – Dotări și mobilier medical
Beschreibung: A se vedea Caietul de Sarcini, care cuprinde toate informațiile necesare ofertării.
Interne Kennung: 4
Haupteinstufung (cpv): 33192000 Möbel für ärztliche Zwecke
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33192120 Krankenhausbetten, 33192130 Motorisierte Betten, 33192160 Tragbahren, 42514000 Maschinen und Geräte zum Filtrieren oder Reinigen von Gasen
Los: LOT-0005
Titel: LOT 5 – Aparatură de laborator
Interne Kennung: 5
Haupteinstufung (cpv): 38434000 Analysatoren
Zusätzliche Einstufung (cpv): 38434500 Biochemische Analysegeräte, 38434520 Blutanalysegeräte, 38434570 Hämatologie-Analysegeräte, 39711130 Kühlschränke
647068-2026 - Competition
Contract or concession notice – standard regime
Supplies
2. Procedure
Procedure
Internal identifier001
Type of procedureOpen
The procedure is acceleratedno
Purpose
Main nature of the contractSupplies
Main classification (cpv): 33100000 Medical equipments
5. Lot
LotLOT-0001
Internal identifier1
Main classification (cpv): 33124100 Diagnostic devices
Additional classification (cpv): 33124000 Diagnostics and radiodiagnostic devices and supplies, 33157000 Gas-therapy and respiratory devices, 33157400 Medical breathing devices
LotLOT-0002
Internal identifier2
Main classification (cpv): 33168100 Endoscopes
Additional classification (cpv): 33168000 Endoscopy, endosurgery devices
LotLOT-0003
Internal identifier3
Additional classification (cpv): 33121500 Electrocardiogram, 33157810 Oxygen therapy unit, 33182100 Defibrillator, 33186200 Blood and fluid warming, 33190000 Miscellaneous medical devices and products, 33191000 Sterilisation, disinfection and hygiene devices, 33194110 Infusion pumps, 33195000 Patient-monitoring system
LotLOT-0004
TitleLOT 4 – Dotări și mobilier medical
Internal identifier4
Main classification (cpv): 33192000 Medical furniture
Additional classification (cpv): 33192120 Hospital beds, 33192130 Motorised beds, 33192160 Stretchers, 42514000 Machinery and apparatus for filtering or purifying gases
LotLOT-0005
TitleLOT 5 – Aparatură de laborator
Internal identifier5
Main classification (cpv): 38434000 Analysers
Additional classification (cpv): 38434500 Biochemical analysers, 38434520 Blood analysers, 38434570 Haematology analysers, 39711130 Refrigerators