647133-2026 - Wettbewerb
Rumänien – Sicherheitsausrüstung – Achiziția de echipamente cu raxe X - tunel mare, cu toate accesoriile aferente, prestarea serviciilor de instalare, punere în funcțiune, instruire, întreținere și reparații în perioada de garanție și postgaranție
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Achiziția de echipamente cu raxe X - tunel mare, cu toate accesoriile aferente, prestarea serviciilor de instalare, punere în funcțiune, instruire, întreținere și reparații în perioada de garanție și postgaranție
Beschreibung: Achiziția de echipamente cu raxe X - tunel mare, cu toate accesoriile aferente, prestarea serviciilor de instalare, punere în funcțiune, instruire, întreținere și reparații în perioada de garanție și postgaranție. Numarul de zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor: 18 Entitatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificare/informatiilor suplimentare in a 11-a zi calendaristica inainte de termenul limita de depunere a ofertelor.
Interne Kennung: 26490194_2026_PAAPD1623159
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 35121000 Sicherheitsausrüstung
5. Los
Los: LOT-0000
Titel: Default lot
Beschreibung: Obiectul prezentei proceduri il reprezinta: - achizitia de echipamente cu raxe X cu tunel mare, cu toate accesoriile aferente, inclusiv transport, instalare, punere in functiune si testare - platforma software si hardware de management centralizat a echipamentului cu raze X (server, licente software sisteme, instalare sii configurare) - prestarea serviciilor de instruire pentru operarea, administrarea si intretinerea echipamentelor - întreținere și reparații în perioada de garanție și postgaranție, cu asigurarea unui stoc operativ de piese de schimb Valoarea maxima estimata a acordului-cadru este de 3.786.156 euro, exclusiv TVA Valoare minima estimata a acordului-cadru este de 1.608.288 euro, exclusiv TVA Valoarea maxima estimata a contractului subsecvent este de 1.608.288 euro, exclusiv TVA. Contractele subsecvente se vor incheia in functie de necesitatile entitatii contractante. Durata contractului subsecvent este de maxim 52 de luni, perioada care cuprinde termenul de livrare, instalare si punere in functiune (maxim 90 de zile), teste de acceptanta si receptie (maxim 30 de zile) si perioada de garantie si post garantie.
Interne Kennung: 1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 34913000 Verschiedene Ersatzteile, 50610000 Reparatur und Wartung von Sicherheitsausrüstung