2. Verfahren
Verfahren
Titel: Közétkeztetés Diósd
Beschreibung: Jelen közbeszerzési eljárás alapján nyertes Ajánlattevő feladata a Diósd Város Önkormányzata által fenntartott óvoda és általános iskola ellátottai és foglalkoztatottai részére közétkeztetés biztosítása a mindenkor hatályos jogszabályi előírások, illetve a műszaki leírásban és szerződés-tervezetben foglaltak alapján. Közbeszerzés mennyisége (tájékoztató adat, mértékegység: adag/év): Óvodai adagszámok összesen, tízórai: 63.893 ebéd: 63.893 uzsonna: 63.893 Iskolai adagszámok összesen, tízórai: 42.318 ebéd: 102.648 uzsonna: 38.487 Felnőtt étkezés: 3155 Összesen: 378.287 adag/év. (A diétás és egyéb speciális étrend adagszámait a fenti normál étrend adagszámai tartalmazzák). Ajánlatkérő a meghatározott mennyiség értékektől való eltérést tervezetten - 30%-ban határozza meg, azzal, hogy Ajánlatkérő a közbeszerzési eljárás eredményeként vállalkozási szerződést kíván kötni, ahol a közbeszerzési eljárásban rögzített adagszámoktól a ténylegesen igénybeveendő mennyiségek a létszámok változása miatt eltérhetnek. Ezen változások a szerződés módosítását nem igénylik. A KD-ban megadott adagszámok csak tervezettek, azok tekintetében lehívási/megrendelési kötelezettség Ajánlatkérőt nem terheli, ebből adódó kártérítési, számlázási igénye a teljesítés során a nyertes Ajánlattevőnek nem lehet. Ajánlatkérő a II.2.4) pontban rögzített mennyiségektől eltérhet, ideértve a diétás és egyéb speciális étkeztetést is. A részletes feladatleírást a közbeszerzési dokumentumok részeként rendelkezésre bocsátott műszaki dokumentáció tartalmazza. A szerződés teljesítésével kapcsolatos részletes elvárásokat a közbeszerzési dokumentumok részeként rendelkezésre bocsátott szerződéstervezet tartalmazza.
Vorherige Bekanntmachung: 389574-2026
Interne Kennung: EKR001036082026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Zentrale Elemente des Verfahrens: KBT. HARMADIK RÉSZ, 112. § (1) BEKEZDÉS B) PONTBAN MEGHATÁROZOTT SZABÁLYOK SZERINT INDÍTOTT, KBT. 3. SZÁMÚ MELLÉKLETE SZERINTI SZOLGÁLTATÁS BESZERZÉSÉRE IRÁNYULÓ NYÍLT KÖZBESZERZÉSI ELJÁRÁS
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 55521100 Essen auf Rädern
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: Jelen közbeszerzési eljárás alapján nyertes Ajánlattevő feladata a Diósd Város Önkormányzata által fenntartott óvoda és általános iskola ellátottai és foglalkoztatottai részére közétkeztetés biztosítása a mindenkor hatályos jogszabályi előírások, illetve a műszaki leírásban és szerződés-tervezetben foglaltak alapján. A Szerződés tárgya magában foglalja az alábbiakat: a) óvodai és iskolai gyermekétkeztetés biztosítása, ideértve a szünidei gyermekétkeztetést és a nyári napközis tábor keretében nyújtott gyermekétkeztetést is, b) munkahelyi étkeztetési feladatok ellátása, c) vendégétkeztetés biztosítása az önkormányzat és intézményei által megjelölt személyek részére, d) diétás étkeztetés és ellátás biztosítása sokkolásos technológiával készült hűtött ételekkel, amelyeket névre szóló egyszer használatos, egyadagos kiszerelésű, mikrohullámú sütőben melegíthető, címkézett, zárt dobozokban szállítva. e) webes panaszkezelő, ügyfélszolgálati felület működtetése, amely munkaidőben képes a panaszok fogadására és kezelésére, valamint Ajánlatkérő részére megfelelő hiteles riportok készítésére. A panaszkezelés a Vállalkozó feladata, ugyanakkor Ajánlatkérő teljes hozzáféréssel rendelkezzen a felülethez. f) Nyertes ajánlatevőnek a szolgáltatás részeként biztosítania és üzemeltetnie kell olyan informatikai alapú, online elérhető megrendeléskezelő rendszert annak hardver részével együtt, amely alkalmas az oktatási-nevelési intézményekben ellátott gyermekek étkeztetésével összefüggő megrendelések, étlapok és pénzügyi tranzakciók kezelésére, a hatályos jogszabályok betartása mellett. A rendszernek tudnia kell az Államkincstár felé kötelezően szolgáltatott statisztikák (normatíva elszámolások) előállítását is. Az AT-nek biztosítani kell, hogy a megrendelők egyedi azonosítással, online, böngészőből elérhető módon kezelni tudják az étkezéssel kapcsolatos megrendeléseiket. A nyertes Ajánlattevő köteles biztosítani a közétkeztetés ellátásához szükséges személyi és tárgyi feltételeket: • A szolgáltatás - jogszabályoknak és a szerződés rendelkezéseinek maradéktalanul megfelelő - ellátása érdekében az eszközszükséglettel kapcsolatban általános követelmény mindazon – rendelkezésre nem álló – eszközök, berendezések, tárgyi feltételek és fogyóeszközök biztosítása és folyamatos pótlása, amelyek a jogszabályoknak megfelelő és szerződésszerű teljesítéshez szükségesek. • Nyertes Ajánlattevő feladata az ételek megfelelő minőségben, mennyiségben történő leszállítása a teljesítési (fogyasztási) helyekre (kiszolgáló egységek és tálalókonyhák együttesen), továbbá - kivéve az Óvoda Ifjúság úti, Gárdonyi utcai és Kocsis utcai intézményei (ahol a tálalást az óvoda munkatársai végzik) az ételek tárolása és megfelelő mennyiségben, minőségben és hőmérsékleten történő szakszerű kitálalása és a tálalással járó összes feladat ellátása, ehhez a szükséges humánerőforrás munkaerő és eszközök biztosítása és a folyamatos karbantartás. A feladat részét képezi az étkező helyiség folyamatos tisztántartása is, oly módon, hogy egy esetleges Kormányhivatali ellenőrzés során az minden előírásnak megfeleljen. A takarításhoz szükséges eszközök és anyagok biztosítása a szolgáltató feladata. • Nyertes Ajánlattevő köteles az ételmaradékok, ételhulladékok tárolására alkalmas zárható tárolóeszközöket felhasználói helyszínenként biztosítani, és elszállításukról saját költségén gondoskodni. A nyertes Ajánlattevő feladata a keletkező biológiailag bomló, konyhai és étkezési hulladék heti rendszerességű elszállítása és ártalmatlanítása, a szükséges bevallások elkészítése, beadása. Nyertes Ajánlattevő a szerződés teljesítése során meg kell, hogy feleljen elsősorban a 62/2011. (VI. 30.) VM rendeletnek, a 37/2014. (IV.30.) EMMI rendeletnek, továbbá egyéb vonatkozó előírásoknak (elsősorban a Magyar Élelmiszerkönyv kötelező előírásainak, HACCP követelményeknek) és a mindenkori, az étkeztetést befolyásoló mindenkor hatályos rendeleteknek. Az étkeztetést Ajánlattevőnek a közbeszerzési dokumentumok részeként rendelkezésre bocsátott műszaki leírás és szerződés szerint oly módon kell biztosítania, hogy lehetővé tegye a zavartalan, pontos, higiéniai szabályoknak, valamint a mindenkor hatályos jogszabályi előírásoknak megfelelő közétkeztetési szolgáltatás lebonyolítását. A diétás és egyéb speciális étrendet igénylő (pl: ételallergiás, liszt-érzékeny, tej-cukor érzékeny, tojás-érzékeny, cukorbeteg, lakto-ovo vegetáriánus) ellátottak részére diétás és egyéb speciális étrend biztosítása a 37/2014. (IV. 30.) EMMI rendeletnek megfelelően. Ajánlatkérő a 676/2020. (XII.28.) Korm rendelet 4. § (2) bekezdésében foglaltak szerint előírja, hogy a szerződés teljesítése során 2023. január 1-jétől legalább a beszerzett termékek összértékének 80 százalékának a közétkeztetési rövid ellátási láncban beszerzett termékekből, illetve a helyi élelmiszer termékekből kell származnia. Nyertes ajánlattevőnek a szerződés teljesítése során e rendelkezést figyelembe kell venni, az erre vonatkozó rendelkezést a KD részét képező szerződéstervezet is tartalmazza. A korosztályokhoz tartozó, a szakmai ajánlat részeként benyújtandó étlapok részletes adatait a KD és a műszaki leírás tartalmazza. A szakmai ajánlatnak minősülő étlapokat és a hozzá tartozó dokumentumokat a műszaki leírásban meghatározottak szerint kell az ajánlat részeként benyújtani.
Interne Kennung: EKR001036082026/1
Haupteinstufung (cpv): 55321000 Zubereitung von Mahlzeiten
Zusätzliche Einstufung (cpv): 55322000 Kochen von Mahlzeiten, 55520000 Verpflegungsdienste, 55521100 Essen auf Rädern, 55523000 Verpflegungsdienste für sonstige Unternehmen oder andere Einrichtungen, 55524000 Verpflegungsdienste für Schulen