647192-2026 - Auftragsänderung
Rumänien – Reparatur und Wartung von Kühlgruppen – Servicii de mentenanta la echipamentele de răcire, climatizare și ventilație (chillere, dulapuri de climatizare, centrale de tratare a aerului și V.R.V./V.R.F.-uri).
Bekanntmachung der Auftragsänderungen
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Servicii de mentenanta la echipamentele de răcire, climatizare și ventilație (chillere, dulapuri de climatizare, centrale de tratare a aerului și V.R.V./V.R.F.-uri).
Beschreibung: Termenul până la care orice operator economic interesat are dreptul de a solicita clarificări sau informații suplimentare în legătură cu documentația de atribuire este de 20 de zile înainte de data limită de depunere a ofertelor. Autoritatea contractantă va răspunde în mod clar și complet tuturor solicitărilor de clarificări în a 11-a zi înainte de data limită de depunere a ofertelor. Încheierea unui acord - cadru având ca obiect prestare servicii de mentenanta la echipamentele de răcire, climatizare și ventilație (chillere, dulapuri de climatizare, centrale de tratare a aerului și V.R.V./V.R.F.-uri). Lot 1 – Servicii de mentenanţă la echipamentele CLINT - Constanța Lot 2 – Servicii de mentenanţă la echipamentele GREE - Constanța Lot 3 – Servicii de mentenanţă la echipamentele VENTUS - Constanța Lot 4 – Servicii de mentenanţă la echipamentele McQuay- Constanța Lot 5 – Servicii de mentenanţă la echipamentele LG- Constanța ; Lot 6 – Servicii de mentenanţă la echipamentele ATREA- Constanța Lot 7 – Servicii de mentenanţă la echipamentele SYSTEMAIR- Ilfov Lot 8 – Servicii de mentenanţă la echipamentele GREE- Vâlcea În cadrul procedurii de achizitie, dintre cele trei autoritati contractante achizitorul este UM 0929 Bucuresti. Acordul/acordurile cadru vor fi incheiate intre UM 0929 Bucuresti, in calitate de achizitor, UM 0461 Bucuresti si UM 0521 Bucuresti, in calitate de beneficiari-platitori si ofertantul declarat castigator, in calitate de prestator.
Interne Kennung: 49/13624359/2024
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 50730000 Reparatur und Wartung von Kühlgruppen
5. Los
Los: LOT-0021
Titel: Servicii de mentenanţă la echipamentele GREE- Constanța
Beschreibung: Servicii de mentenanţă la echipamentele GREE- Constanța conform caietului de sarcini. Valoarea estimata a celui mai mare contract subsecvent este de 33.014,00 lei. Cantitatea minima si maxima a unui contract subsecvent este cea prevazuta in anexele nr. 1,2,3 la caietul de sarcini. Frecvența de atribuire a contractelor subsecvente - anual. Datele propuse în calendarul estimativ reprezintă intenția autorității contractante, nu un angajament ferm din partea autorității contractante cu privire la atribuirea contractelor subsecvente, pornind de la ipoteza de lucru că nu vor apărea evenimente/circumstanțe imprevizibile care nu au putut fi luate în considerare la momentul inițierii procedurii de atribuire, respectiv vor fi asigurate și resursele financiare necesare.
Interne Kennung: 2
Los: LOT-0022
Titel: Servicii de mentenanţă la echipamentele VENTUS- Constanța
Beschreibung: Servicii de mentenanţă la echipamentele VENTUS- Constanța conform caietului de sarcini. Valoarea estimata a celui mai mare contract subsecvent este de 48.938,00 lei. Cantitatea minima si maxima a unui contract subsecvent este cea prevazuta in anexele nr. 1,2,3 la caietul de sarcini. Frecvența de atribuire a contractelor subsecvente - anual. Datele propuse în calendarul estimativ reprezintă intenția autorității contractante, nu un angajament ferm din partea autorității contractante cu privire la atribuirea contractelor subsecvente, pornind de la ipoteza de lucru că nu vor apărea evenimente/circumstanțe imprevizibile care nu au putut fi luate în considerare la momentul inițierii procedurii de atribuire, respectiv vor fi asigurate și resursele financiare necesare.
Interne Kennung: 3
Los: LOT-0023
Titel: Servicii de mentenanţă la echipamentele McQuay- Constanța
Beschreibung: Servicii de mentenanţă la echipamentele McQuay- Constanța conform caietului de sarcini. Valoarea estimata a celui mai mare contract subsecvent este de 10.852,00 lei. Cantitatea minima si maxima a unui contract subsecvent este cea prevazuta in anexele nr. 1,2,3 la caietul de sarcini. Frecvența de atribuire a contractelor subsecvente - anual. Datele propuse în calendarul estimativ reprezintă intenția autorității contractante, nu un angajament ferm din partea autorității contractante cu privire la atribuirea contractelor subsecvente, pornind de la ipoteza de lucru că nu vor apărea evenimente/circumstanțe imprevizibile care nu au putut fi luate în considerare la momentul inițierii procedurii de atribuire, respectiv vor fi asigurate și resursele financiare necesare.
Interne Kennung: 4
Los: LOT-0025
Titel: Servicii de mentenanţă la echipamentele ATREA- Constanța
Beschreibung: Servicii de mentenanţă la echipamentele ATREA- Constanța conform caietului de sarcini. Valoarea estimata a celui mai mare contract subsecvent este de 19.330,00 lei. Cantitatea minima si maxima a unui contract subsecvent este cea prevazuta in anexele nr. 1,2,3 la caietul de sarcini. Frecvența de atribuire a contractelor subsecvente - anual. Datele propuse în calendarul estimativ reprezintă intenția autorității contractante, nu un angajament ferm din partea autorității contractante cu privire la atribuirea contractelor subsecvente, pornind de la ipoteza de lucru că nu vor apărea evenimente/circumstanțe imprevizibile care nu au putut fi luate în considerare la momentul inițierii procedurii de atribuire, respectiv vor fi asigurate și resursele financiare necesare.
Interne Kennung: 6
Los: LOT-0032
Titel: Servicii de mentenanţă la echipamentele SYSTEMAIR- Ilfov
Beschreibung: Servicii de mentenanţă la echipamentele SYSTEMAIR- Ilfov conform caietului de sarcini. Valoarea estimata a celui mai mare contract subsecvent este de 7.248,00 lei. Cantitatea minima si maxima a unui contract subsecvent este cea prevazuta in anexele nr. 1,2,3 la caietul de sarcini. Frecvența de atribuire a contractelor subsecvente - anual. Datele propuse în calendarul estimativ reprezintă intenția autorității contractante, nu un angajament ferm din partea autorității contractante cu privire la atribuirea contractelor subsecvente, pornind de la ipoteza de lucru că nu vor apărea evenimente/circumstanțe imprevizibile care nu au putut fi luate în considerare la momentul inițierii procedurii de atribuire, respectiv vor fi asigurate și resursele financiare necesare.
Interne Kennung: 7
Los: LOT-0037
Titel: Servicii de mentenanţă la echipamentele GREE- Vâlcea
Beschreibung: Servicii de mentenanţă la echipamentele GREE- Vâlcea conform caietului de sarcini. Valoarea estimata a celui mai mare contract subsecvent este de 7.876,00 lei. Cantitatea minima si maxima a unui contract subsecvent este cea prevazuta in anexele nr. 1,2,3 la caietul de sarcini. Frecvența de atribuire a contractelor subsecvente - anual. Datele propuse în calendarul estimativ reprezintă intenția autorității contractante, nu un angajament ferm din partea autorității contractante cu privire la atribuirea contractelor subsecvente, pornind de la ipoteza de lucru că nu vor apărea evenimente/circumstanțe imprevizibile care nu au putut fi luate în considerare la momentul inițierii procedurii de atribuire, respectiv vor fi asigurate și resursele financiare necesare.
Interne Kennung: 8