See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Udbud af udbringning af mad fra Ringsted Kommunes storkøkken til kommunens plejecentre
Beschreibung: Ringsted Kommune tilbyder borgere på kommunens plejecentre frisk tilberedt koldt og varmt mad hver dag. Maden tilberedes i Ringsted Kommunes storkøkken, Madhuset Zahles, og bringes ud til kommunens tre plejecentre, som er centreret i og tæt på Ringsted by. Den udbudte opgave er at transportere maden fra Madhuset Zahles til Ringsted Kommunes tre plejecentre. Transporten skal ske på faste tidspunkter en gang om dagen, alle ugens dage hele året rundt, inkl. helligdage.
Interne Kennung: 424361
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Zentrale Elemente des Verfahrens: Udbuddet gennemføres i henhold til bestemmelserne i udbudslovens afsnit III om indkøb af sociale og andre specifikke tjenesteydelser (light-regimet). Enhver aktør, der ikke er omfattet af de fastsatte udelukkelsesgrunde, og som opfylder det fastsatte krav til økonomisk og finansiel formåen, kan afgive tilbud inden tilbudsfristen.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 55521100 Essen auf Rädern
Zusätzliche Einstufung (cpv): 55521200 Auslieferung von Mahlzeiten, 55523000 Verpflegungsdienste für sonstige Unternehmen oder andere Einrichtungen
5. Los
Los: LOT-0000
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Kontrakten indeholder en option på udbringning af mad til en ekstra institution i Ringsted Kommune, Bengerds Huse (Bengerds Alle 20, 4100 Ringsted).