2. Verfahren
Verfahren
Titel: Asigurarea necesarului de cartușe de toner și consumabile pentru echipamentele de tip imprimante și multifuncționale aflate în dotarea Ministerului Investițiilor și Proiectelor Europene
Beschreibung: Obiectul acordului cadru îl constituie achizitia de cartușe toner și consumabile (waste container/maintenance box) pentru echipamentele de tip imprimante și multifuncționale din cadrul MIPE conform prevederilor caietului de sarcini pentru o perioadă de 24 luni, cu un operator economic, fără reluarea competiției. Numarul de zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor: 20 zile. Autoritatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificare /informatii suplimentare, in a 11-a zi inainte de termenul stabilit pentru depunerea ofertelor. Cantitate maximă estimată acord cadru: 4943 buc. Cantitatea minimă estimată acord cadru: 1236 buc.
Interne Kennung: 38918422/2026/23
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 30125100 Tonerpatronen
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: - Lot 1 – cartușe de toner și consumabile pentru echipamente ieșite din garanție*
Beschreibung: Obiectul acordului cadru îl constituie achizitia de cartușe toner și consumabile (waste box/maintenance box) pentru echipamentele de tip imprimante și multifuncționale din cadrul MIPE. Valoarea minimă estimată a acordului-cadru: 484.402,08 lei fără TVA. Valoarea estimată a celui mai mare contract subsecvent: 484.402,08 lei fără TVA. Valoarea estimată a celui mai mic contract subsecvent: 88.172,31 lei fără TVA Cantitate maximă estimată acord cadru: 4943 buc. Cantitatea minimă estimată acord cadru: 1236 buc. Cantitate maximă estimata contract subsecvent: 442 buc. Cantitate minimă estimată contract subsecvent: 130 buc. Frecvența încheierii contractelor subsecvente: maximum 8 contracte subsecvente, în funcție de necesitate. *echipamente ieșite din garanție: CANON C3125i; HP M602; HP Color LASERJET Enterprise M651dn; HP M725; LEXMARK T654DN; LEXMARK C734DN; LEXMARK C792 DTE; LEXMARK MX511DTE; LEXMARK T 642; LEXMARK X925; Kiocera ecosys P6130CDN; KYOCERA FS 4020; KYOCERA FS -4200DN; IMPRIMANTA LASER KYOCERA ECOSYS P4140dn; KYOCERA ECOSYS P8060cdn; KYOCERA TASKALFA 2551CI COLOR; KYOCERA ECOSYS M8; KYOCERA TASKALFA 3010i; KYOCEA TASKALFA 3010; Xerox 5845; XEROX SC2020; XEROX PHASER 4600V DN; KONICA MINOLTA BIZHUB C458; KONICA MINOLTA BIZHUB 227; KONICA MINOLTA BIZHUB C3300i; KONICA MINOLTA BIZHUB 450I; KONICA MINOLTA BIZHUB 308E; KONICA MINOLTA BIZHUB 368; KONICA MINOLTA BIZHUB C308; KONICA MINOLTA C258; KONICA MINOLTA C3110; KONICA MINOLTA C3320I; Konica Minolta Bizhub C458; KONICA MINOLTA BIZHUB 300i; KONICA MINOLTA BIZHUB C250i; KONICA MINOLTA BIZHUB 4000i; RICOH IM C3000; Xerox WorkCentre 3325; KYOCERA ECOSYS M8130cidn; XEROX PHASER 4620; HP LASERJET M651; KYOCERA P6030CDN COLOR; KYOCERA P6030; HP LASERJET CP 4525.
Interne Kennung: 1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 30125000 Teile und Zubehör für Fotokopiergeräte, 30125120 Toner für Fotokopierer
Los: LOT-0002
Titel: -Lot 2 - Cartușe de toner și consumabile pentru echipamente aflate în garanție**
Beschreibung: Obiectul acordului cadru îl constituie achizitia de cartușe toner și consumabile (waste box/maintenance box) pentru echipamentele de tip imprimante și multifuncționale din cadrul MIPE. Valoarea minimă estimată a acordului-cadru: 206.611,79 lei fără TVA; Valoarea estimată a celui mai mare contract subsecvent: 206.611,79 lei fără TVA; Valoarea estimată a celui mai mic contract subsecvent: 8.673,74 lei fără TVA; Cantitate maximă estimată acord cadru: 910 buc. Cantitatea minimă estimată acord cadru: 228 buc. Cantitate maximă estimata contract subsecvent: 228 buc. Cantitate minimă estimată contract subsecvent: 10 buc. Frecvența încheierii contractelor subsecvente: maximum 8 contracte subsecvente, în funcție de necesitate. ** echipamente în garanție: Epson WorkForce Pro EMC800RDWF; Epson WorkForce Entreprise AM C6000.
Interne Kennung: 2