647508-2026 - Wettbewerb
Rumänien – Reparatur von Datennetzeinrichtungen – Servicii de mentenanță și suport pentru infrastructura de comunicații
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Servicii de mentenanță și suport pentru infrastructura de comunicații
Beschreibung: Obiectul contractului îl reprezintă constă în achiziționarea de servicii de mentenanță și suport on-site pentru infrastructura de comunicații LAN/WAN din cadrul BNR, respectiv servicii de suport tehnic nivel avansat care includ și livrarea subscripțiilor necesare pentru funcționare și înlocuirea componentele hardware defecte și acces la serviciile asigurate direct de la producător, care garantează accesul la update-uri de software/firmware și acces direct la sistemul de asistență tehnică al acestuia, pentru o perioadă de 2 ani de la data expirării subscripțiilor curente, sau până la maxim data de încetare a suportului anunțată de producător, conform precizărilor caietelor de sarcini. Data limita de primire a solicitarilor de clarificari: 18 zile inainte de data limita stabilita pentru depunerea ofertelor, conform art. 160 si 161 din Legea nr. 98/2016 privind achizitiile publice, modificata si completata. Autoritatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificare/informatiilor suplimentare, o singura data, in a 11-a zi inainte de data limita stabilita pentru depunerea ofertelor potrivit dispozitiilor art .160 si art.161 din Legea nr 98/2016 privind achizitiile publice cu modificarile si completarile ulterioare. Autoritatea contractanta va raspunde doar solicitarilor de clarificari transmise de operatorii economici interesati prin intermediul SEAP, pana la data limita stabilita pentru transmiterea solicitarilor de clarificari.
Interne Kennung: 361684_2026_45
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 50312320 Reparatur von Datennetzeinrichtungen
5. Los
Los: LOT-0000
Titel: Default lot
Beschreibung: Conform caiet de sarcini
Interne Kennung: 1
647508-2026 - Competition
Contract or concession notice – standard regime
Services
2. Procedure
Procedure
Internal identifier: 361684_2026_45
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 50312320 Repair of data network equipment
5. Lot
Lot: LOT-0000
Title: Default lot
Description: Conform caiet de sarcini
Internal identifier: 1