2. Verfahren
Verfahren
Titel: Regional anestesi Omtag
Beschreibung: Sortimentet omfattar kanyler och set för spinal-, epidural- och plexusblockader samt tillhörande komponenter. Det inkluderar även sårkatetrar, sprutor, kopplingar och proppar enligt NRFit‑standarden (ISO 80369‑6). Sortimentet rymmer dessutom subkutana venportar med fixeringstillbehör. Även ultraljudsskydd för procedurer inom regional anestesi ingår.
Interne Kennung: VF2026-00040
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33140000 Medizinische Verbrauchsartikel
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33141200 Katheter, 33141220 Kanülen, 33141310 Spritzen, 33141328 Epiduralkanülen, 33171300 Epiduralset
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: FFU Generell del
Beschreibung: Varuförsörjningen genomför en upphandling av förbrukningsmaterial Regional anestesi. Sortimentet omfattar kanyler och set för spinal-, epidural- och plexusblockader samt tillhörande komponenter. Det inkluderar även sårkatetrar, sprutor, kopplingar och proppar enligt NRFit‑standarden (ISO 80369‑6). Sortimentet rymmer dessutom subkutana venportar med fixeringstillbehör. Även ultraljudsskydd för procedurer inom regional anestesi ingår.
Interne Kennung: 1960630-0
Los: LOT-0002
Titel: Avtalsvillkor och kommersiella villkor
Interne Kennung: 1960631-1
2. Procedure
Procedure
Title: Regional anestesi Omtag
Internal identifier: VF2026-00040
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 33140000 Medical consumables
Additional classification (cpv): 33141200 Catheters, 33141220 Cannulae, 33141310 Syringes, 33141328 Epidural needles, 33171300 Epidural kits or packs
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: FFU Generell del
Internal identifier: 1960630-0
Lot: LOT-0002
Internal identifier: 1960631-1