647652-2026 - Wettbewerb
Polen – Mineralölerzeugnisse, Brennstoff, Elektrizität und andere Energiequellen – „Kompleksowa dostawa energii elektrycznej dla Gminy Boguszów-Gorce na okres od 01.01.2027 r. do 31.12.2027 r."
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: „Kompleksowa dostawa energii elektrycznej dla Gminy Boguszów-Gorce na okres od 01.01.2027 r. do 31.12.2027 r."
Beschreibung: 1. Przedmiotem niniejszego zamówienia jest kompleksowa dostawa energii elektrycznej tj. dostawa energii z usługą dystrybucji dla obiektów wymienionych w załączniku nr 1 do SWZ – opis przedmiotu zamówienia. Zapotrzebowanie na energię elektryczną w okresie od 01.01.2027 r. do 31.12.2027 r. wynosi: 946 684 kWh zamówienia podstawowego. 2. Szczegółowy zakres zamówienia został określony w Załączniku nr 1 do SWZ, zgodnie z przepisami ustawy z dnia 10 kwietnia 1997 r. Prawo energetyczne. Pozostałe warunki dotyczące realizacji zamówienia określone zostały w projektowanych postanowieniach umowy sprzedaży energii elektrycznej – Załącznik nr 2 do SWZ. 3. Sprzedawcą rezerwowym jest: Tauron Sprzedaż Sp. z o.o. 4. Obowiązujące umowy kompleksowe/sprzedaży energii elektrycznej z dotychczasowymi sprzedawcami energii elektrycznej dla punktów poboru energii elektrycznej zawartych w Załączniku nr 1 do SWZ zawarte są na czas określony, a dokładny opis dla każdego z punktów PPE znajduje się w kolumnie o nazwie „Okres obowiązywania obecnej umowy/ okres wypowiedzenia”. 5. W Załączniku nr 1 do SWZ informacyjnie wskazano aktualne parametry (grupa taryfowa/moce umowne), które mogą podlegać zmianie w trakcie trwania umowy energii elektrycznej. 6. W toku realizacji zamówienia zamawiający zastrzega sobie prawo do zmniejszenia lub zwiększenia ilości energii elektrycznej zamówienia podstawowego podanego w ust.4.1. SWZ w zakresie do 20%: 6.1. zwiększenie ilości energii elektrycznej zamówienia nastąpi na zasadzie prawa opcji. Zasady, zakres i sposób skorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji zostały opisane w § 1 ust. 2 pkt 3 Projektowanych postanowień umowy wg Załącznika nr 2 do SWZ, 6.2. zmniejszenie ilości energii elektrycznej zamówienia nastąpi na zasadzie, w zakresie i sposobie opisanym w § 1 ust. 2 pkt 4 Projektowanych postanowień umowy wg Załącznika nr 2 do SWZ. 7. Zamawiający zawrze dwie umowy na kompleksową na dostawę energii elektrycznej wraz z usługą dystrybucji z wyłonionym w niniejszym postępowaniu
Interne Kennung: ZP.271.16.2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Termin składania ofert jest skrócony na podstawie art. 138 ust. 4 Pzp (składanie ofert odbywa się w całości przy użyciu środków komunikacji elektronicznej).
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 09000000 Mineralölerzeugnisse, Brennstoff, Elektrizität und andere Energiequellen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 09300000 Elektrizität, Heizung, Sonnen- und Kernenergie, 09310000 Elektrizität, 65310000 Stromversorgung
5. Los
Los: LOT-0001