647707-2026 - Wettbewerb
Rumänien – Tonerpatronen – Acord - cadru de furnizare - consumabile - tonere și cartușe pentru echipamente de imprimare și fotocopiere, pentru 24 de luni
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Acord - cadru de furnizare - consumabile - tonere și cartușe pentru echipamente de imprimare și fotocopiere, pentru 24 de luni
Beschreibung: Acord - cadru de furnizare - consumabile - tonere și cartușe pentru echipamente de imprimare și fotocopiere pentru 24 de luni. Valoarea acordului-cadru: minim – 59.006,00 lei fără TVA maxim – 5.996.244,00 lei fără TVA Valoarea contractului subsecvent: minim – 6.211,00 lei fără TVA maxim – 310.557,50 lei fără TVA Valoarea estimată a achiziţiei publice este de minim 59.006,00 lei – maxim 5.996.244,00 lei, fără TVA; Contractele subsecvente estimate a fi încheiate în perioada de derulare a acordului cadru se va face lunar sau trimestrial, în funcție de solicitările compartimentelor și structurile subordonate și de fondurile disponibile, alocate cu această destinație. Valoarea estimata a acordului-cadru: cantitate /valoare minima – 95 buc/ 59.006,00 lei fără TVA cantitate / valoare maxima – 9654 buc/ 5.996.244,00 lei fără TVA; Valoarea contractului subsecvent: cantitate /valoare minima – 10 buc/ 6.211,00 lei fără TVA cantitate / valoare maxima – 500 buc/ 310.557,50 lei fără TVA; Contractele subsecvente estimate a fi încheiate în perioada de derulare a acordului cadru se va face lunar sau trimestrial, în funcție de solicitările compartimentelor și structurile subordonate și de fondurile disponibile, alocate cu această destinație. Raspunsul autoritatii contractante la solicitarile de clarificari va fi transmis cu 10 zile inainte de termenul stabilit pentru depunere a ofertelor. Orice operator economic interesat are dreptul de a solicita clarificari cu 15 zile inainte de termenul stabilit pentru depunerea ofertelor. Se vor respecta prevederile art. 160 din Legea 98/2016, cu modificarile si completarile ulterioare si ale art. 27 din HG 395/2016, cu modificarile si completarile ulterioare.
Interne Kennung: 5/ Revizia 4 nr. ISR.DSI 7416/24.08.2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 30125100 Tonerpatronen
5. Los
Los: LOT-0000
Titel: Default lot
Beschreibung: Acord - cadru de furnizare consumabile - tonere și cartușe pentru echipamente de imprimare și fotocopiere pentru 24 de luni.
Interne Kennung: 1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 30124000 Teile und Zubehör für Büromaschinen, 30192113 Tonerkassetten
2. Procedure
Procedure
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 30125100 Toner cartridges
5. Lot
Lot: LOT-0000
Title: Default lot
Internal identifier: 1
Additional classification (cpv): 30124000 Parts and accessories of office machines, 30192113 Ink cartridges