647764-2026 - Ergebnis
Rumänien – Fleisch – Acord cadru furnizare CARNE 2026-2027( carne pasare, carne porc, carne vita, burta vita, ficat de pasare)
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Acord cadru furnizare CARNE 2026-2027( carne pasare, carne porc, carne vita, burta vita, ficat de pasare)
Beschreibung: Acord cadru pe 17 luni de furnizare CARNE: Carne pasăre (aripi pui, piept pui dezosat, pulpe pui dezosate) Carne porc( ceafă porc fără os, cotlet porc fără os, carne porc lucru, pulpă porc cu os) Carne vită(carne vită lucru, vrăbioară fără os, antricot vită fără os,), Burtă vită, Ficat de pasăre, necesare hrănirii efectivelor de elevi în perioada ianuarie 2026 – mai 2027 conform caiet de sarcini nr. 4.706.441 din 14.08.2025 Orice operator economic are dreptul de a solicita clarificari sau informatii suplimentare , numai prin SEAP(https://e-licitatie.ro/pub) intr-un termen de cel mult 17 zile inainte de data limita de depunere a ofertelor, conform art.160 alin.1 si 2 din Legea 98/2016. In masura in care solicitarile de clarificari sau informatiile suplimentare au fost adresate in termenul prevazut anterior, autoritatea contractanta va publica in SEAP raspunsurile in termen de pana la 10 zile inainte de data limita de depunere a ofertelor, conform art. 161 alin. 1 din Legea 98/2016, autoritatea contractanta urmand sa nu dea curs solicitarilor adresate prin alta modalitate de comunicare sau alt termen decat cel stabilit.
Interne Kennung: 4208501_2025_PAAPD 1526694
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 15110000 Fleisch
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: CARNE PASARE
Beschreibung: Acord cadru pe 17 luni de furnizare CARNE PASĂRE în perioada ianuarie 2026 – mai 2027 conform caiet de sarcini nr. 4.706.441 din 14.08.2025 În cazul încheierii unui acord cadru: Valoarea maxima estimata acord-cadru pentru Lot 1 – Carne pasăre ( aripi pui, piept de pui dezosat fără piele, pulpe de pui dezosate fără piele ) este de 280,000.00 lei fara TVA Estimări ale cantităţilor minime şi maxime care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord-cadru : Aripi de pui: minim 120 kg - maxim 2.000 kg Piept pui dezosat fără piele: minim 350 kg - maxim 6.000 kg Pulpe pui dezosate fără piele: minim 240 kg - maxim 4.000 kg Valoarea estimata a celui mai mare contract subsecvent pentru lot 1 care se anticipează că va fi atribuit pe durata acordului-cadru 99.300,00 lei fara TVA Cantitatea unui contract subsecvent Aripi de pui: minim 120 kg - maxim 720 kg Piept pui dezosat fără piele: minim 350 kg - maxim 2100 kg Pulpe pui dezosate fără piele: minim 240 kg - maxim 1440 kg Pe parcursul perioadei de valabilitate a acordului cadru se vor încheia 5 contracte subsecvente ( conform art.117 alin(2) din Legea 98/2016 ), în funcție de necesități și fonduri bugetare alocate.
Interne Kennung: 1
Los: LOT-0002
Titel: CARNE PORC
Beschreibung: Acord cadru pe 17 luni de furnizare CARNE PORC în perioada ianuarie 2026 – mai 2027 conform caiet de sarcini nr. 4.706.441 din 14.08.2025 În cazul încheierii unui acord cadru: Valoarea maxima estimata acord-cadru pentru Lot 2 – Carne porc (ceafă porc fără os, cotlet porc fără os, carne porc lucru, pulpă porc cu os ) este de 337,000.00 lei fara TVA Estimări ale cantităţilor minime şi maxime care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord-cadru : ceafa porc fara os minim 350 kg - maxim 6.000 kg cotlet porc fara os minim 200 kg - maxim 3.500 kg carne porc lucru minim 150 kg - maxim 2.500 kg pulpa porc cu os minim 60 kg - maxim 1.000 kg Valoarea estimata a celui mai mare contract subsecvent pentru Lot 2 care se anticipează că va fi atribuit pe durata acordului-cadru 118.020,00 lei fara TVA Cantitatea unui contract subsecvent ceafa porc fara os minim 350 kg - maxim 2.100 kg cotlet porc fara os minim 200 kg - maxim 1.200 kg carne porc lucru minim 150 kg - maxim 900 kg pulpa porc cu os minim 60 kg - maxim 360 kg Pe parcursul perioadei de valabilitate a acordului cadru se vor încheia 5 contracte subsecvente ( conform art.117 alin(2) din Legea 98/2016 ), în funcție de necesități și fonduri bugetare alocate.
Interne Kennung: 2
Los: LOT-0003
Titel: CARNE VITA
Beschreibung: Acord cadru pe 17 luni de furnizare CARNE VITĂ în perioada ianuarie 2026 – mai 2027 conform caiet de sarcini nr. 4.706.441 din 14.08.2025 În cazul încheierii unui acord cadru: Valoarea maxima estimata acord-cadru pentru Lot 3 – Carne vită (carne vită lucru, vrăbioară fără os, antricot fără os ) este de 369,600.00 lei fara TVA Estimări ale cantităţilor minime şi maxime care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord-cadru : carne vita lucru minim 110 kg - maxim 1.680 kg vrabioara vita fara os minim 160 kg - maxim 3360 kg antricot vita fara os minim 160 kg - maxim 3360 kg Valoarea estimata a celui mai mare contract subsecvent pentru Lot 3 care se anticipează că va fi atribuit pe durata acordului-cadru 112.080,00 lei fara TVA Cantitatea unui contract subsecvent carne vita lucru minim 110 kg - maxim 660 kg vrabioara vita fara os minim 160 kg - maxim 960 kg antricot vita fara os minim 160 kg - maxim 960 kg Pe parcursul perioadei de valabilitate a acordului cadru se vor încheia 5 contracte subsecvente ( conform art.117 alin(2) din Legea 98/2016 ), în funcție de necesități și fonduri bugetare alocate.
Interne Kennung: 3
Los: LOT-0004
Titel: BURTA VITA
Beschreibung: Acord cadru pe 17 luni de furnizare burtă vită în perioada ianuarie 2026 – mai 2027 conform caiet de sarcini nr. 4.706.441 din 14.08.2025 În cazul încheierii unui acord cadru: Valoarea maxima estimata acord-cadru pentru Lot 4 – Burtă vită este de 31,350.00 lei fara TVA Estimări ale cantităţilor minime şi maxime care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord-cadru : Burtă vită minim 90 kg - maxim 1.650 kg Valoarea estimata a celui mai mare contract subsecvent pentru Lot 4 care se anticipează că va fi atribuit pe durata acordului-cadru 10.260,00 lei fara TVA Cantitatea unui contract subsecvent Burtă vită minim 90 kg - maxim 540 kg Pe parcursul perioadei de valabilitate a acordului cadru se vor încheia 5 contracte subsecvente ( conform art.117 alin(2) din Legea 98/2016 ), în funcție de necesități și fonduri bugetare alocate.
Interne Kennung: 4
Los: LOT-0005
Titel: FICAT DE PUI
Beschreibung: Acord cadru pe 17 luni de furnizare Ficat de pui în perioada ianuarie 2026 – mai 2027 conform caiet de sarcini nr. 4.706.441 din 14.08.2025 În cazul încheierii unui acord cadru: Valoarea maxima estimata acord-cadru pentru Lot 5 – Ficat de pui este de 18,150.00 lei fara TVA Estimări ale cantităţilor minime şi maxime care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord-cadru : Ficat de pui minim 90 kg - maxim 1.650 kg Valoarea estimata a celui mai mare contract subsecvent pentru Lot 5 care se anticipează că va fi atribuit pe durata acordului-cadru 5.940,00 lei fara TVA Cantitatea unui contract subsecvent Ficat de pui minim 90 kg - maxim 540 kg Pe parcursul perioadei de valabilitate a acordului cadru se vor încheia 5 contracte subsecvente ( conform art.117 alin(2) din Legea 98/2016 ), în funcție de necesități și fonduri bugetare alocate.
Interne Kennung: 5