See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: K22227-2 Adatközponti infrastruktúra
Beschreibung: Adatközponti infrastruktúra modernizálása és konszolidálása. A Budapesti Közművek Nonprofit Zrt. (BKM) modernizálni kívánja adatközponti infrastruktúráját. Az egyes divíziók (korábbi Társaságok) informatikai infrastruktúrája eltérő érettségi és rendelkezésre állási modellben működik, amely rendszerek konszolidációja során egy szolgáltatás alapú (Infrastruktúra, mint szolgáltatás, továbbiakban IAAS), a napi üzemeltetési feladatokat egyszerűsítő informatikai rendszer kialakítását kívánja megvalósítani. Ezért szükséges az adatközpontban működő rendszerek konszolidációja, másrészt a gyártói támogatás alatt lévő eszközök támogatási idejének meghosszabbítása úgy, hogy a tervezett migráció során az aktív üzemeltetésből kikerülő eszközök leállításával az azokra eső támogatási tartalom a szerződéses időszak alatt rugalmasan követhető legyen. Az adatközpontokban működő rendszek (a konszolidálandó és a gyártói támogatás alatt lévő eszközök együttesen) ~80%-ban HPE rendszerelemekből épülnek fel. A szolgáltatás alapú megvalósítás mellett esetlegesen tovább üzemelő rendszerelemek gyártói hardver- és szoftvertámogatásának biztosítása a teljes szerződéses időszak alatt is szükséges. A szerződéses időszak alatt nyújtandó szolgáltatások kiszolgáló környezetét 2 különböző adatközponti szolgáltató bérelt adatközpontjában szükséges elhelyezni összesen 2 helyszínen, és a szolgáltatást megvalósító valamennyi rendszerhez való adminisztrátori hozzáférést szükséges biztosítani. A szolgáltatás kezdeti szakaszában a biztosítandó nettó tárhely mérete havonta legalább 354 TB kell legyen. A szerződéses időszak végére a nettó tárhely igény elérheti a havi 600TB-os értéket is, amelyet az adattároló rendszer cseréje nélkül kell tudni biztosítani. A kialakítandó szolgáltatásnak a másodlagos telephelyen biztosítania kell az alábbi lefoglalható erőforrásokat: 128 db CPU core 3072 GB memória (2611 mérési egység; CU) Az elsődleges telephelyre is biztosítani kell a szolgáltatási platformot a meglévő pengéken felül: 64 db CPU core 1536 GB memória (1306 mérési egység; CU)
Interne Kennung: EKR001987692022
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 72222300 Informationstechnologiedienste
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: K22227 Adatközponti infrastruktúra
Beschreibung: A Budapesti Közművek Nonprofit Zrt. (BKM) modernizálni kívánja adatközponti infrastruktúráját. Az egyes divíziók (korábbi Társaságok) informatikai infrastruktúrája eltérő érettségi és rendelkezésre állási modellben működik, amely rendszerek konszolidációja során egy szolgáltatás alapú (Infrastruktúra, mint szolgáltatás, továbbiakban IAAS), a napi üzemeltetési feladatokat egyszerűsítő informatikai rendszer kialakítását kívánja megvalósítani. Ezért szükséges az adatközpontban működő rendszerek konszolidációja, másrészt a gyártói támogatás alatt lévő eszközök támogatási idejének meghosszabbítása úgy, hogy a tervezett migráció során az aktív üzemeltetésből kikerülő eszközök leállításával az azokra eső támogatási tartalom a szerződéses időszak alatt rugalmasan követhető legyen. Az adatközpontokban működő rendszek (a konszolidálandó és a gyártói támogatás alatt lévő eszközök együttesen) ~80%-ban HPE rendszerelemekből épülnek fel. A szolgáltatás alapú megvalósítás mellett esetlegesen tovább üzemelő rendszerelemek gyártói hardver- és szoftvertámogatásának biztosítása a teljes szerződéses időszak alatt is szükséges. A szerződéses időszak alatt nyújtandó szolgáltatások kiszolgáló környezetét 2 különböző adatközponti szolgáltató bérelt adatközpontjában szükséges elhelyezni összesen 2 helyszínen, és a szolgáltatást megvalósító valamennyi rendszerhez való adminisztrátori hozzáférést szükséges biztosítani. A szolgáltatás kezdeti szakaszában a biztosítandó nettó tárhely mérete havonta legalább 354 TB kell legyen. A szerződéses időszak végére a nettó tárhely igény elérheti a havi 600TB-os értéket is, amelyet az adattároló rendszer cseréje nélkül kell tudni biztosítani. A kialakítandó szolgáltatásnak a másodlagos telephelyen biztosítania kell az alábbi lefoglalható erőforrásokat: 128 db CPU core 3072 GB memória (2611 mérési egység; CU) Az elsődleges telephelyre is biztosítani kell a szolgáltatási platformot a meglévő pengéken felül: 64 db CPU core 1536 GB memória (1306 mérési egység; CU) A jelenlegi szerver és storage kapacitást és jellemzőiket a műszaki leírás tartalmazza. A feladatot és egyéb részleteket a Közbeszerzési Dokumentumok tartalmazzák.
Interne Kennung: EKR001987692022/1