2. Verfahren
Verfahren
Titel: DOSTAWA I MONTAŻ WRAZ Z PRZESZKOLENIEM Z OBSŁUGI DWÓCH CHROMATOGRAFÓW NA POTRZEBY WSSE W POZNANIU
Beschreibung: Przedmiot zamówienia obejmuje dostawę, wniesienie do miejsca posadowienia, montaż, instalację, uruchomienie dwóch fabrycznie nowych chromatografów na potrzeby WSSE w Poznaniu. Przedmiot zamówienia obejmuje dostawę urządzeń wraz z wyposażeniem i oprogramowaniem niezbędnym do prawidłowej eksploatacji, przeszkoleniem wybranych pracowników Zamawiającego w zakresie użytkowanych urządzeń. Wykonawca udzieli 24 miesięcznej gwarancji na zrealizowany przedmiot zamówienia dla każdej z części zamówienia. Przedmiot dostawy nie może być prototypem, musi pochodzić z seryjnej produkcji oraz spełniać obowiązujące w Polsce normy i przepisy prawa, musi być fabrycznie nowy, wolny od wad konstrukcyjnych, materiałowych, wykonawczych i prawnych. Przedmiot zamówienia został podzielony na dwie części: Część 1 zamówienia obejmuje dostawę, wniesienie do miejsca posadowienia, montaż, instalację, uruchomienie dwukanałowego chromatografu gazowego GCMSMS SPMEHS o właściwościach szczegółowo opisanych w załączniku nr 2.1 do SWZ szczegółowym opisie przedmiotu zamówienia zestawieniu parametrów granicznych. Część 2 zamówienia obejmuje dostawę, wniesienie do miejsca posadowienia, montaż, instalację, uruchomienie dwukanałowego chromatografu cieczowego HPLC FLD, DADPDA o właściwościach szczegółowo opisanych w załączniku nr 2.2 do SWZ szczegółowym opisie przedmiotu zamówienia zestawieniu parametrów granicznych Zamawiający przeprowadza niniejsze postępowanie w ramach realizacji zadań objętych Programem Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej na lata 2025–2026. W przypadku niepozyskania środków na sfinansowanie niniejszego zamówienia postępowanie może zostać unieważnione na podstawie art. 257 ustawy PZP. Ponadto Zamawiający informuje, że udziela zamówienia na dostawę spektrometrów w częściach, stanowiących przedmiot odrębnych postępowań
Interne Kennung: EA-ZP.272.18.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Postępowanie prowadzone jest na podstawie art. 138 ust.2 pkt 2 ustawy PZP z uwagi na pilną potrzebę zakupu urządzenia objętego przedmiotem zamówienia pozwalającego na zwiększenie poziomu bezpieczeństwa ludności. Pilna potrzeba udzielenia zamówienia wynika z realizacji celów Programu Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej na lata 2025–2026. Urządzenia posłużą do szybkiego i precyzyjnego potwierdzenia skażeń i zagrożeń powstałych z incydentów środowiskowych lub działań celowych. Szybka analiza umożliwi podejmowanie decyzji kryzysowych, a co za tym idzie ochronę zdrowia i życia ludności cywilnej. Przyspieszenie procedury zwiększy szansę realizacji zadań poprzez wykorzystanie dostępnego w krótkim okresie finansowania z programu POLiOC oraz wydłuży dostępny czas na realizację dostawy. Jednocześnie, skrócenie terminu składania ofert w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego nie pozbawia Wykonawców możliwości udziału w tym postępowaniu. Rynek dostawców tego typu urządzeń skupia jedynie profesjonalne podmioty zajmujące się tą materią, w związku z czym, obiektywnie rzecz biorąc, każdy z tych podmiotów jest w stanie przygotować i złożyć ofertę na realizację przedmiotowego zadania.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 38432200 Chromatografen
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: 1 część zamówienia dostawa chromatografu gazowego
Beschreibung: Część 1 zamówienia obejmuje dostawę, wniesienie do miejsca posadowienia, montaż, instalację, uruchomienie dwukanałowego chromatografu gazowego GCMSMS SPMEHS o właściwościach szczegółowo opisanych w załączniku nr 2.1 do SWZ szczegółowym opisie przedmiotu zamówienia zestawieniu parametrów granicznych.
Interne Kennung: Część 1- dostawa chromatografu gazowego
Los: LOT-0002
Titel: 2 część zamówienia dostawa chromatografu cieczowego
Beschreibung: Część 2 zamówienia obejmuje dostawę, wniesienie do miejsca posadowienia, montaż, instalację, uruchomienie dwukanałowego chromatografu cieczowego HPLC FLD, DADPDA o właściwościach szczegółowo opisanych w załączniku nr 2.2 do SWZ szczegółowym opisie przedmiotu zamówienia zestawieniu parametrów granicznych.
Interne Kennung: Część 2- dostawa chromatografu cieczowego