2. Verfahren
Verfahren
Titel: Vård- och omsorgsplatser för somatisk vård
Beschreibung: Båstads kommun bjuder härmed in intresserade leverantörer att inkomma med anbud avseende vård- och omsorgsplatser för somatisk vård. Anbud lämnas enligt villkor i upphandlingsdokumentet. Välkommen att lämna anbud.
Verfahrensart: Sonstiges einstufiges Verfahren
Zentrale Elemente des Verfahrens: Avser äldreomsorg enligt bilaga 2.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 85311100 Altenfürsorgeleistungen
5. Los
Los: LOT-0001
Interne Kennung: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:137552:Lot:1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 85311000 Dienstleistungen im Sozialwesen in Verbindung mit Heimen
2. Procedure
Procedure
Type of procedure: Other single stage procedure
Main features of the procedure: Avser äldreomsorg enligt bilaga 2.
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 85311100 Welfare services for the elderly
5. Lot
Lot: LOT-0001
Additional classification (cpv): 85311000 Social work services with accommodation
2. Förfarande
Förfarande
Typ av förfarande: Annat förfarande i ett steg
Förfarandets viktigaste kännetecken: Avser äldreomsorg enligt bilaga 2.
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 85311100 Äldreomsorg
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Ytterligare klassificering (cpv): 85311000 Social omsorg med inkvartering