647876-2026 - Wettbewerb
Schweden – Abwasser- und Abfallbeseitigungs-, Reinigungs- und Umweltschutzdienste – Fönsterputsning Vetlanda kommun
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Fönsterputsning Vetlanda kommun
Beschreibung: Vetlanda kommun genomför en samordnad upphandling för Vetlanda kommun, Njudung Energi, Höglandsförbundet och HRF. Upphandlingen omfattar fönsterputsning på de deltagande organisationernas fastigheter. De fastigheter som omfattas av uppdraget är indelade i sju (7) geografiska delområden. Anbud kan lämnas för ett eller flera delområden eller för samtliga delområden. Samma leverantör kan komma att antas för fler än ett delområde. Ramavtal kan därför komma att tecknas med en eller flera leverantörer. Anbudslämnaren uppmanas att genom platsbesök skaffa sig erforderlig kännedom om de objekt som omfattas av uppdraget inför anbudsinlämnandet.
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90000000 Abwasser- und Abfallbeseitigungs-, Reinigungs- und Umweltschutzdienste
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90900000 Reinigungs- und Hygienedienste, 90911000 Wohnungs-, Gebäude- und Fensterreinigung
5. Los
Los: LOT-0001