See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Usługa grupowego ubezpieczenia na życie i zdrowie dla żołnierzy, pracowników i członków ich rodzin 13 WOG oraz jednostek zaopatrywanych
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest Usługa grupowego ubezpieczenie na życie i zdrowie pracowników i żołnierzy oraz członków ich rodzin 13 WOG oraz jednostek zaopatrywanych, obejmująca w szczególności świadczenia z tytułu śmierci lub nieszczęśliwego wypadku ubezpieczonego, świadczenia rodzinne i świadczenia związane z wystąpieniem stanu chorobowego, konsultacje specjalistyczne, badania laboratoryjne i diagnostyczne, wizyty domowe, zabiegi ambulatoryjne. #Wykonawca musi bezwzględnie zapewnić na etapie realizacji umowy co najmniej 4 placówki medyczne na terenie województwa kujawsko – pomorskiego w tym musi zapewnić: a) posiadanie (np. stała współprac w ramach dostępnej cieci placówek medycznych ubezpieczyciela) nie mniej niż dwóch placówek medycznych na terenie miasta Grudziądz w których Wykonawca gwarantuje łącznie udzielanie świadczeń zdrowotnych w zakresie co najmniej: • Konsultacje lekarzy następujących specjalizacji: lekarz medycyny rodzinnej/internista, chirurg, ortopeda, kardiolog, neurolog, ginekolog, okulista • Usługi diagnostycznych: EKG, USG jamy brzusznej, echokardiografia, USG, Doppler, badania cytologiczne, laboratorium analityczne, rezonans magnetyczny, oraz b) posiadanie (np. stała współpraca w ramach dostępnej cieci placówek medycznych ubezpieczyciela) nie mniej niż dwóch placówek medycznych na terenie miasta Brodnica, w których Wykonawca gwarantuje łącznie udzielanie świadczeń zdrowotnych w zakresie co najmniej: • Konsultacje lekarzy następujących specjalizacji: lekarz medycyny rodzinnej/internista, chirurg, ortopeda, kardiolog, neurolog, ginekolog, okulista • Usługi diagnostycznych: EKG, USG jamy brzusznej, echokardiografia, USG, Doppler, badania cytologiczne, laboratorium analityczne, rezonans magnetyczny # Wymagania ogólne dla oferowanej usługi stanowiącej przedmiot zamówienia: 1) Zamawiający zastrzega, że ubezpieczenie jest dobrowolne i jeżeli pracownik lub żołnierz albo członek rodziny pracownika zrezygnuje z ubezpieczenia, Zamawiający nie jest zobowiązany do opłacania za nich składki ubezpieczeniowej. 2) Zamówienie jest przewidziane do finansowana z funduszy własnych pracowników i żołnierzy Zamawiającego i jednostek zaopatrywanych. Koszt jednostkowy usługi ubezpieczenia dla jednej zgłoszonej osoby będzie ponosił pracownik / żołnierz. Zamawiający będzie wyłącznie dokonywał w tym zakresie płatności poprzez dokonywanie comiesięcznych potrąceń z wynagrodzeń lub innych wypłat pracowników lub żołnierzy zawodowych i przekazywał składki na rachunek Wykonawcy. Zamawiający nie będzie dokonywał potrąceń z wynagrodzenia za pracę i przekazywał składek na ubezpieczenie na rzecz innych podmiotów, w tym Towarzystw Ubezpieczeń i innych pośredników ubezpieczeniowych, niż Towarzystwo wyłonione w trybie niniejszego postępowania. 3) Zamawiający nie gwarantuje, że wszyscy zatrudnieni pracownicy, żołnierze oraz członkowie ich rodzin przystąpią do danego rodzaju ubezpieczenia. Przystąpienie do umowy ubezpieczenia będzie uwarunkowane indywidualną decyzją każdego pracownika/ żołnierza/członka rodziny. 4) W czasie trwania umowy ubezpieczenia ilość ubezpieczonych może ulec zmianie zarówno ze względu na dobrowolny charakter ubezpieczenia jak i zmiany organizacyjne po stronie Zamawiającego polegające na wprowadzeniu nowych jednostek organizacyjnych (na terenie woj. kujawsko – pomorskiego w miejscowościach: Grudziądz, Brodnica, Chełmno i Grupa) nie wymienionych w dokumentach postępowania. 5) Odpowiedzialność Wykonawcy w stosunku do ubezpieczonych rozpoczyna się pierwszego dnia miesiąca kalendarzowego, następującego po miesiącu, w którym przystępujący do ubezpieczenia podpisał deklaracje przystąpienia i został ujęty w wykazie osób przystępujących, przekazanym do Wykonawcy. 6) Wykonawca zapewni obsługę ubezpieczonych w siedzibach Jednostek Wojskowych określonych w dokumentacji postepowania oraz nowych Jednostek, o których mowa w pkt 4) w sposób przez siebie uznany jako najbardziej optymalny, np. przez swoich pracowników lub w inny wybrany przez niego sposób, zapewniający ciągłość ochrony ubezpieczeniowej i terminowej wypłaty świadczeń.
Vorherige Bekanntmachung: 616907-2025
Interne Kennung: 86/2025
Verfahrensart: Verhandlungsverfahren ohne Aufruf zum Wettbewerb
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 66510000 Versicherungen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 66512000 Unfall- und Krankenversicherungen, 66512210 Freiwillige Krankenversicherungen, 85120000 Dienstleistungen von Arztpraxen und zugehörige Dienstleistungen
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Usługa grupowego ubezpieczenia na życie i zdrowie dla żołnierzy, pracowników i członków ich rodzin 13 WOG oraz jednostek zaopatrywanych SPRAWA NR 86/2025
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest Usługa grupowego ubezpieczenie na życie i zdrowie pracowników i żołnierzy oraz członków ich rodzin 13 WOG oraz jednostek zaopatrywanych, obejmujące w szczególności świadczenia z tytułu śmierci lub nieszczęśliwego wypadku ubezpieczonego, świadczenia rodzinne i świadczenia związane z wystąpieniem stanu chorobowego, konsultacje specjalistyczne, badania laboratoryjne i diagnostyczne, wizyty domowe, zabiegi ambulatoryjne. #Wykonawca musi bezwzględnie zapewnić na etapie realizacji umowy co najmniej 4 placówki medyczne na terenie województwa kujawsko – pomorskiego w tym musi zapewnić: a) posiadanie (np. stała współprac w ramach dostępnej cieci placówek medycznych ubezpieczyciela) nie mniej niż dwóch placówek medycznych na terenie miasta Grudziądz w których Wykonawca gwarantuje łącznie udzielanie świadczeń zdrowotnych w zakresie co najmniej: • Konsultacje lekarzy następujących specjalizacji: lekarz medycyny rodzinnej/internista, chirurg, ortopeda, kardiolog, neurolog, ginekolog, okulista • Usługi diagnostycznych: EKG, USG jamy brzusznej, echokardiografia, USG, Doppler, badania cytologiczne, laboratorium analityczne, rezonans magnetyczny, oraz b) posiadanie (np. stała współpraca w ramach dostępnej cieci placówek medycznych ubezpieczyciela) nie mniej niż dwóch placówek medycznych na terenie miasta Brodnica, w których Wykonawca gwarantuje łącznie udzielanie świadczeń zdrowotnych w zakresie co najmniej: • Konsultacje lekarzy następujących specjalizacji: lekarz medycyny rodzinnej/internista, chirurg, ortopeda, kardiolog, neurolog, ginekolog, okulista • Usługi diagnostycznych: EKG, USG jamy brzusznej, echokardiografia, USG, Doppler, badania cytologiczne, laboratorium analityczne, rezonans magnetyczny # Wymagania ogólne dla oferowanej usługi stanowiącej przedmiot zamówienia: 1) Zamawiający zastrzega, że ubezpieczenie jest dobrowolne i jeżeli pracownik lub żołnierz albo członek rodziny pracownika zrezygnuje z ubezpieczenia, Zamawiający nie jest zobowiązany do opłacania za nich składki ubezpieczeniowej. 2) Zamówienie jest przewidziane do finansowana z funduszy własnych pracowników i żołnierzy Zamawiającego i jednostek zaopatrywanych. Koszt jednostkowy usługi ubezpieczenia dla jednej zgłoszonej osoby będzie ponosił pracownik / żołnierz. Zamawiający będzie wyłącznie dokonywał w tym zakresie płatności poprzez dokonywanie comiesięcznych potrąceń z wynagrodzeń lub innych wypłat pracowników lub żołnierzy zawodowych i przekazywał składki na rachunek Wykonawcy. Zamawiający nie będzie dokonywał potrąceń z wynagrodzenia za pracę i przekazywał składek na ubezpieczenie na rzecz innych podmiotów, w tym Towarzystw Ubezpieczeń i innych pośredników ubezpieczeniowych, niż Towarzystwo wyłonione w trybie niniejszego postępowania. 3) Zamawiający nie gwarantuje, że wszyscy zatrudnieni pracownicy, żołnierze oraz członkowie ich rodzin przystąpią do danego rodzaju ubezpieczenia. Przystąpienie do umowy ubezpieczenia będzie uwarunkowane indywidualną decyzją każdego pracownika/ żołnierza/członka rodziny. 4) W czasie trwania umowy ubezpieczenia ilość ubezpieczonych może ulec zmianie zarówno ze względu na dobrowolny charakter ubezpieczenia jak i zmiany organizacyjne po stronie Zamawiającego polegające na wprowadzeniu nowych jednostek organizacyjnych (na terenie woj. kujawsko – pomorskiego w miejscowościach: Grudziądz, Brodnica, Chełmno i Grupa) nie wymienionych w dokumentach postępowania. 5) Odpowiedzialność Wykonawcy w stosunku do ubezpieczonych rozpoczyna się pierwszego dnia miesiąca kalendarzowego, następującego po miesiącu, w którym przystępujący do ubezpieczenia podpisał deklaracje przystąpienia i został ujęty w wykazie osób przystępujących, przekazanym do Wykonawcy. 6) Wykonawca zapewni obsługę ubezpieczonych w siedzibach Jednostek Wojskowych określonych w dokumentacji postepowania oraz nowych Jednostek, o których mowa w pkt 4) w sposób przez siebie uznany jako najbardziej optymalny, np. przez swoich pracowników lub w inny wybrany przez niego sposób, zapewniający ciągłość ochrony ubezpieczeniowej i terminowej wypłaty świadczeń.
Haupteinstufung (cpv): 66511000 Lebensversicherungen
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Realizacja prawa opcji polegać będzie na możliwości dwukrotnego wydłużenia czasu trwania zawartej umowy – każdorazowo o dodatkowe 12miesięcy (tj. nie dłużej niż do 31.12. 2029 roku, po warunkiem, że szacowana w ciągu pierwszych 12 miesięcy ubezpieczenia, szkodowość nie przekroczy 85%. Przez szkodowość rozumie się relację wpłaconej przez Zamawiającego składki ubezpieczeniowej do kosztów realizacji świadczeń ubezpieczeniowych. Na wniosek Zamawiającego wykonawca zobowiązany jest przekazać raport o szkodowości. Zasady realizacji przez Zamawiającego opcji oraz warunki realizacji usługi w jej ramach są takie same jak dla zamówienia podstawowego w szczególności w przedmiocie ustalonego zakresu ubezpieczenia i wysokości składki ubezpieczenia z wyjątkiem sytuacji, które zamawiający przewidział w zapisach umowy. Korzystanie przez Zamawiającego z opcji nie wymaga aneksu. Realizacja przez Zamawiającego prawa opcji nie stanowi zmiany umowy. O skorzystaniu z prawa opcji Zamawiający poinformuje Wykonawcę nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem okresu trwania umowy ale nie później niż 1miesiąc przed upływem okresu na jaki została zawarta umowa. W przypadku skorzystania przez Zamawiającego ze zdefiniowanego prawa opcji, Wykonawcy przysługiwać będzie wynagrodzenie, wyliczone według wysokości składek określonych ofertą Wykonawcy Zamawiający zastrzega, że realizacja zamówień w ramach „opcji” jest uprawnieniem Zamawiającego a nie bezwzględnym zobowiązaniem. Brak realizacji zamówień w ramach „opcji” nie będzie rodzić po stronie Zamawiającego żadnych roszczeń ze strony Wykonawcy w stosunku do Zamawiającego.