647902-2026 - Wettbewerb
Ungarn – Straßenarbeiten – TOP Plusz önkormányzati munkák II. (F.m.V.)
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Bauleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: TOP Plusz önkormányzati munkák II. (F.m.V.)
Beschreibung: A projekt fő célja tengelyterhelés- és össztömeg-mérő állomás, valamint kerékpárút kialakítása. Tárgyi eljárás az alábbi részekből áll: 1. rész: 41. sz. Nyíregyháza-Beregsurány elsőrendű főút 72+600 kmsz, Beregsurány tengelyterhelés- és össztömeg-mérő állomás 2. rész: Kerékpárút kialakítása Maros-part érintésével
Interne Kennung: EKR002550592025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45233140 Straßenarbeiten
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Beregsurány határátkelő
Beschreibung: A projekt fő célja a 41. sz. Nyíregyháza-Beregsurány elsőrendű főút 72+600 kmsz, Beregsurány tengelyterhelés- és össztömeg-mérő állomás kialakítása. Meglévő állapot ismertetése: A határátkelőhely korábbi kiépítése során a belépő oldalon a mérőállomáshoz elkészültek az alábbiak: - mérősáv a tengelyterhelés- mérő aknával és össztömeg-mérleg aknával, - konténer alap a mérősáv szintjétől kiemelt magassággal mérőkonténer részére, - közmű bekötésekhez védőcsövek. A határátkelőhely korábbi kiépítése során a kilépő oldalon nem készült mérőállomás. Tervezett beavatkozások: - mérősáv kialakításához burkolat szélesítés, burkolat szintjének módosítása a kilépő oldalon, - mérősávban a tengelyterhelésmérő és az hídmérleg akna elhelyezése mindkét oldalon, - közművek bekötése (áram, víz, szennyvíz, internet) mindkét oldalon - a tehergépjárművek irányítását, ellenőrzését végző eszközök kialakítása (jelzőlámpa, mérlegek, kamerák, 3D lézer szkenner, számítástechnikai rendszer) mindkét oldalon. A felújítás engedélyköteles beavatkozás. Főbb mennyiségek: A határátkelőhely belépő oldalán: konténer alap szélesítés: 32 m2 konténerház kialakítás (nettó területe) 27 m2 védő tető készítés a meglévő folytatásában (nettó) 183 m2 jelzőlámpa 2 db mérlegek tengelyterhelés- és össztömeg- mérő 1-1 db kamerák 12 db 3D lézer szkenner rendszer 1 db szerver 1 db munkaállomás 3 db számítástechnikai rendszer 1 db közművek bekötése (áram, víz, szennyvíz, internet) 1-1 db A határátkelőhely kilépő oldalán: burkolat szélesítés 11 m-re, mellé járda 1,5 m, mellé két oldalra padka 1,5 m: 104 m mérősávban a tengelyterhelésmérő és az hídmérleg akna elhelyezése 1-1 db mérlegház kialakítás (nettó területe) 50 m2 védő tető készítés (nettó) 288 m2 jelzőlámpa 4 db mérlegek tengelyterhelés- és össztömeg- mérő 1-1 db0 kamerák 15 db 3D lézer szkenner rendszer 1 db szerver 1 db munkaállomás 3 db számítástechnikai rendszer 1 db közművek bekötése (áram, víz, szennyvíz, internet) 1-1 db OPCIÓ: A 41. számú Nyíregyháza – Beregsurány I. rendű főút szelvényezés szerinti bal oldalán a közút padkájának burkolása. Tervezett beavatkozások: - földmunka építés, - mechanikai stabilizáció készítése - aszfaltburkolat építése - forgalomtechnika kiépítése Főbb mennyiségek: AC 8 kopó (N) B 50/70 réteg építése 36,00 m3 Mechanikai stabilizáció burkolatalap építése (M22) 98,00 m3 Mechanikai stabilizáció burkolatalap építése (M63) 198,00 m3 Földmű F50 felső rétegének építése M32-ből (HK0/32 - M1;X1) 257,00 m3 H3 visszatartási szintű vezetőkorlát építése (egyoldali, háromsoros) 408 m A hídmérlegek (össztömeg-mérlegek) hiteles mérési határa: 80 t. Viseljen el legalább 20 tonna túlterhelést (bárminemű károsodás nélkül), de legalább 100 tonna terhelést. A dinamikus tengelyterhelés mérő hiteles mérési határa: 15 t. Viseljen el legalább 3 tonna túlterhelést (bárminemű károsodás nélkül), de legalább 18 tonna terhelést. A hídmérleg (össztömeg-mérleg) mérőfelülete 3 méter szélességű és 18 méter hosszúságú vízszintes legyen (a belépő oldalon a meglévő aknához illeszkedően). A tehergépjármű mérőfelületen történő megállása után a hídmérleggel legyen megmérhető a tehergépjármű össztömege a hitelesítéshez előírt pontossággal. A dinamikus tengelyterhelés mérő berendezés a tehergépjármű kis sebességű (max. 5 km/h) áthaladásakor mérje meg a jármű összes burkolattal érintkező tengelyének terhelését a hitelesítéshez előírt pontossággal. A dinamikus tengelyterhelés mérő berendezés mérőfelülete a belépő oldalon legyen 3 m széles (a meglévő aknához illeszkedően), a kilépő oldalon legyen 3,3 m széles. A 12/2025. (V. 8.) ÉKM rendelet 82. § (1) bekezdése irányadó: A rövid beszállítási és bedolgozási idővel rendelkező építési termékek esetében a gyártási helyszín és a bedolgozási helyszín között legfeljebb a következő szállítási távolság lehet: hengereltaszfalt esetén legfeljebb 80 kilométer. Az építési beruházás jellegét és teljes mennyiségét, illetve az igények és követelmények részletes meghatározását a kiadott műszaki dokumentáció és az árazandó költségvetés tartalmazza. A közbeszerzés tárgyának egyértelmű és közérthető meghatározása érdekében Ajánlatkérő jelen felhívásban és egyéb a közbeszerzési dokumentumokban meghatározott gyártmányú, eredetű, típusú dologra, eljárásra, tevékenységre, személyre, illetőleg szabadalomra vagy védjegyre hivatkozhat. Minden ilyen esetben a megnevezés csak a tárgy jellegének egyértelmű meghatározása érdekében történt, ajánlatot jelen felhívásban előírt, vagy az azzal - az adott termék vonatkozásában a részletes műszaki paraméterek tekintetében - egyenértékű termékre lehet tenni. A műszaki tartalom értékelése során az egyenértékűséget Ajánlatkérőnek kell megítélni, amely eldöntéséhez minden adatot Ajánlattevőnek kell megadnia. Ajánlattevő kötelessége tehát annak bizonyítása az ajánlatban, hogy a megajánlott termék az Ajánlatkérő által meghatározott termékkel egyenértékű. Ajánlatkérő számára ezeknél kedvezőbb jellemzőkkel rendelkező termékre is tehető ajánlat. Ajánlatkérő a közbeszerzésekben alkalmazandó környezetvédelmi követelményekről szóló 235/2024. (VIII. 8.) Korm. rend. 3/A alcíme szerinti kötelezettség teljesítésre kerül a Korm. rend. 14/B. § (2) bek. szerinti előírás alkalmazásával. Ajánlatkérő mellékelten csatolja a kiegészítő műszaki leírást ehhez kapcsolódóan.
Interne Kennung: EKR002550592025/1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45000000 Bauarbeiten, 45233120 Straßenbauarbeiten, 45233221 Straßenmarkierungsarbeiten, 45233228 Oberflächenbeschichtungsarbeiten, 45100000 Baureifmachung, 45111290 Grundlegende Arbeiten für die Gas- und Wasserversorgung, 45221117 Bau von Brückenwaagen, 45316110 Installation von Straßenbeleuchtungsanlagen, 45316200 Installation von Signalanlagen
Optionen:
Beschreibung der Optionen: A kivitelezési tevékenység főbb opciós tervezett mennyiségei: lásd II.2.4) pont. Ajánlatkérő az 1./B értékelési szempont vonatkozásában az opciós tételek megajánlott árat fogja értékelni. Ajánlatkérő a jelölt opciós tevékenységek vonatkozásában nem vállal kötelezettséget azok lehívására, további részletek a szerződéstervezetben. Az opciós tevékenységek megrendelésének határideje legkésőbb a munkaterület átadását követő 30 nap.
Los: LOT-0002
Titel: Makó - Kerékpárút kialakítása
Beschreibung: A projekt fő célja Makó - Kerékpárút kialakítása Maros-part érintésével. Meglévő állapot ismertetése: A Révész utcától az Aradi utcáig vezető hét szakaszra bontott új kerékpárút a kiinduló és a záró helyszíneken is biztosítja a biciklisek biztonságos és kényelmes átvezetését a 43-as főúton, közben kétszer is keresztezi a 121 -es számú Kétegyháza-Újszeged vasútvonalat, valamint bekapcsolja Gerizdes városrészt a kerékpárút hálózatba. A teljes projekt összesen 7 tervezési szakaszból tevődik össze az alábbiak szerint: 1. I. szakasz: Révész utca – 43-as főút átvezetés – árvédelmi töltés 2. II. szakasz: Liget utcai csomópont – vasúti átjáró – árvédelmi töltés 3. III. szakasz: Strandhoz vezető út melletti gyalog- és kerékpárút 4. IV. szakasz: Strand körút kerékpársáv 5. V. szakasz: Vadászház utca és Tisztás köz kiépítés 6. VI. szakasz: Árvédelmi töltés – Szúnyog utcai vasúti átjáró 7. VII. szakasz: Szúnyog u. szélesítés – Kelemen L. utca kerékpársáv Ezek közül a II., III., V., és VI. szakaszok engedélykötelesek, így ezekhez a szakaszokhoz készült útépítési, forgalomtechnikai és útvíztelenítési engedélyezési terv, a többi I., IV., és VII. szakaszokhoz az engedélyezési tervek készítésével párhuzamosan egyből kiviteli tervek készültek. Tervezett beavatkozások: A kivitelezési munkák folyamán az egyes szakaszokon különböző beavatkozások várhatóak. Több szakaszon a meglévő kerékpárút szélesítése fog történni, töltésszélesítéssel és pályaszerkezet építéssel, kétrétegű burkolat megerősítéssel. Egyes szakaszokon hideg remix, vagy mechanikai stabilizációs burkolat építése került betervezésre. Ezek mellett árkok, folyókák építése, füves padka készítése, szegély-, és térkő burkolatok építése, valamint vasúti átjáró átépítése fog megvalósulni. A felújítás engedélyköteles beavatkozás. Főbb mennyiségek: A táblázat a 7 szakasz összesített főbb mennyiségeit tartalmazza. AC 8 kopó (N) B 50/70 réteg építése 144,03 m3 AC 11 kopó (N) B 50/70 réteg építése 230,98 m3 AC 11 kötő (N) B 50/70 réteg építése 330,5 m3 AC 16 kopó (F) B 50/70 réteg építése 53,49 m3 Földmű F100F50 felső rétegének építése 12405,45 m3 A tervezett projektszakaszok hossza: 5360 m. A 12/2025. (V. 8.) ÉKM rendelet 82. § (1) bekezdése irányadó: A rövid beszállítási és bedolgozási idővel rendelkező építési termékek esetében a gyártási helyszín és a bedolgozási helyszín között legfeljebb a következő szállítási távolság lehet: hengereltaszfalt esetén legfeljebb 80 kilométer. Az építési beruházás jellegét és teljes mennyiségét, illetve az igények és követelmények részletes meghatározását a kiadott műszaki dokumentáció és az árazandó költségvetés tartalmazza. A közbeszerzés tárgyának egyértelmű és közérthető meghatározása érdekében Ajánlatkérő jelen felhívásban és egyéb a közbeszerzési dokumentumokban meghatározott gyártmányú, eredetű, típusú dologra, eljárásra, tevékenységre, személyre, illetőleg szabadalomra vagy védjegyre hivatkozhat. Minden ilyen esetben a megnevezés csak a tárgy jellegének egyértelmű meghatározása érdekében történt, ajánlatot jelen felhívásban előírt, vagy az azzal - az adott termék vonatkozásában a részletes műszaki paraméterek tekintetében - egyenértékű termékre lehet tenni. A műszaki tartalom értékelése során az egyenértékűséget Ajánlatkérőnek kell megítélni, amely eldöntéséhez minden adatot Ajánlattevőnek kell megadnia. Ajánlattevő kötelessége tehát annak bizonyítása az ajánlatban, hogy a megajánlott termék az Ajánlatkérő által meghatározott termékkel egyenértékű. Ajánlatkérő számára ezeknél kedvezőbb jellemzőkkel rendelkező termékre is tehető ajánlat. Ajánlatkérő a közbeszerzésekben alkalmazandó környezetvédelmi követelményekről szóló 235/2024. (VIII. 8.) Korm. rendeletben foglaltak alapján ezúton nyilatkozik, hogy a tárgyi közbeszerzési eljárással érintett építési beruházás műszaki tartalmát megvizsgálta, amely alapján egyrészt kijelenti, hogy a közbeszerzési eljárásában figyelembe vette a Zöld Közbeszerzési Kritériumrendszer ajánlásait és az alapján környezetvédelmi zöld elvárásokat kifejezetten alkalmaz értékelési szempontként (környezetterhelési érték) és műszaki-szerződéses feltételként (másodlagos építési alapanyagok kezelése) is. Ezen feltételek – többek között - a beruházás teljesítése során keletkező energiafogyasztás csökkentésére is alkalmasak. Mindezek alapján Ajánlatkérő másrészt megállapítja, hogy a fentieken túli további energiahatékonysági követelmény előírása jelen közbeszerzési eljárásban műszakilag nem megvalósítható.
Interne Kennung: EKR002550592025/2
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45000000 Bauarbeiten, 45233120 Straßenbauarbeiten, 45233221 Straßenmarkierungsarbeiten, 45233228 Oberflächenbeschichtungsarbeiten
2. Procedure
Procedure
Internal identifier: EKR002550592025
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Works
Main classification (cpv): 45233140 Roadworks
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: Beregsurány határátkelő
Internal identifier: EKR002550592025/1
Additional classification (cpv): 45000000 Construction work, 45233120 Road construction works, 45233221 Road-surface painting work, 45233228 Surface coating construction work, 45100000 Site preparation work, 45111290 Primary works for services, 45221117 Weighbridge construction work, 45316110 Installation of road lighting equipment, 45316200 Installation of signalling equipment
Options:
Lot: LOT-0002
Title: Makó - Kerékpárút kialakítása
Internal identifier: EKR002550592025/2
Additional classification (cpv): 45000000 Construction work, 45233120 Road construction works, 45233221 Road-surface painting work, 45233228 Surface coating construction work