647909-2026 - Ergebnis
Rumänien – Überholungs- und Sanierungsarbeiten – Lucrări de construcții și instalații pentru Clădirile UBB
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Bauleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Lucrări de construcții și instalații pentru Clădirile UBB
Beschreibung: Lucrari de constructii si instalatii pentru clădirile din cadrul Universității Babeș-Bolyai din Cluj-Napoca și locațiile aparținând extensiilor universitare din Bistrița, Năsăud, Sighetu Marmației,Satu Mare, Zalău, Sibiu, Gheorgheni, Odorheiul Secuiesc, Reșita, Tg.Mureș, Arcalia-Sieu Magherus, Baru Mare, Belis, Blăjoaia, Gradiștea de Munte, Coronini, Neptun. Se va tine cont de necesitatile obiective ale autoritatii contractante, in functie de solicitari putand exista concomitent mai multe contracte subsecvente. Acordul cadru este fara reluarea competitiei si se va incheia pe o perioada de 3 ani cu maxim 5 ofertanti.
Interne Kennung: 12LD-VP/2024
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45453000 Überholungs- und Sanierungsarbeiten
5. Los
Los: LOT-0000
Titel: Default lot
Beschreibung: Lucrari de constructii si instalatii la Cladirile UBB Valoarea maxima a unui contract subsecvent este de 10.709.511,93 lei fara TVA. Cantitatile minime-maxime acord-cadru si cantitatile minime-maxime contract subsecvent se regasesc in anexele atasate. Acordul cadru este fara reluarea competitiei si se va incheia pe o perioada de 3 ani cu maxim 5 ofertanti.Ulterior se vor încheia contracte subsecvente acordului cadru: - Primele contracte subsecvente cu ocupantul locului 1, iar în cazul în care promitentul Contractant, ocupant al primei poziții din acordul-cadru, nu respectă condițiile acordului-cadru, autoritatea contractantă are dreptul să încheie contracte subsecvente cu promitentul contractant ocupant al locului 2, dacă este cazul, în măsura în care acesta păstrează condițiile de ofertare.Se va tine cont de necesitatile obiective ale autoritatii contractante, in functie de solicitari putand exista concomitent mai multe contracte subsecvente. Numar de zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor/candidaturilor: 18. Autoritatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor/informatiilor suplimentare cu 11zile inainte de termenul limita de depunere a ofertelor.
Interne Kennung: 1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45232141 Heizanlage, 45310000 Installation von elektrischen Leitungen, 45330000 Installateurarbeiten