647962-2026 - Ergebnis
Rumänien – Bearbeitung und Clearing von Finanzgeschäften – Servicii de colectare plăți prin intermediul terminalelor de plată neasistate, precum și servicii de închiriere terminale de plată neasistate
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Servicii de colectare plăți prin intermediul terminalelor de plată neasistate, precum și servicii de închiriere terminale de plată neasistate
Beschreibung: Una dintre principalele preocupări ale Direcției Generale de Impozite și Taxe Locale Sector 6 este legată de creșterea gradului de colectare a impozitelor și taxelor locale. În acest sens, se dorește încheierea unui acord-cadru pentru o perioadă de 12 luni pentru achiziția de „Servicii de colectare plăți prin intermediul terminalelor de plată neasistate, precum și servicii de închiriere terminale de plată neasistate” pentru încasarea impozitelor și taxelor locale, amenzilor, majorărilor de întârziere și a altor obligații de plată datorate bugetului local de către contribuabili persoane fizice, persoane fizice autorizate și persoane juridice cu numerar sau card bancar prin intermediul terminalelor de plată de tip self-service, conform O.U.G nr. 193/2002 și H.G. nr 949/2017 privind aprobarea Normelor Metodologice pentru aplicarea prevederilor Ordonanței de Urgență a Guvernului nr.193/2002 privind introducerea sistemelor moderne de plată. Număr zile până la care se pot solicita clarificări înainte de data limită de depunere a ofertelor: 18. Autoritatea contractantă va răspunde solicitărilor de clarificări în a-11-a zi înainte de data limită de depunere a ofertelor.
Interne Kennung: 12380248_2025_PAAPD1548223
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 66172000 Bearbeitung und Clearing von Finanzgeschäften
5. Los
Los: LOT-0000
Titel: Default lot
Beschreibung: Pentru încasarea creanțelor fiscale cuvenite bugetului local prin sisteme electronice de plată, de la persoane fizice, persoane fizice autorizate și persoane juridice, cu numerar sau card bancar prin intermediul terminalelor de plată de tip self-service este necesară achiziția unor servicii de colectare plăți prin intermediul terminalelor de plată neasistate, precum și servicii de închiriere terminale de plată neasistate. ) Valoarea totală estimată a acordului – cadru este de: 4.100.600 lei fără TVA, din care 2.704.700 lei fără TVA pentru plăți comisioane (valoare estimată pentru tranzacții în valoare de 159.100.000 lei fără TVA) +1.395.900 lei fără TVA pentru închiriere terminale de plată neasistate (valoare estimată pentru un nr. maxim de 45 terminale de plată neasistate cu diverse configurații, conform caietului de sarcini). Contractele subsecvente se vor încheia lunar, autoritatea contractantă rezervându-și dreptul de a încheia contracte subsecvente ori de câte ori este nevoie, condiționat de existența fondurilor bugetare. Numărul și tipul de terminale de plată neasistate vor fi stabilite de autoritatea contractantă pe parcursul derulării acordului cadru în funcție de necesități.
Interne Kennung: 1