2. Verfahren
Verfahren
Titel: Rewaloryzacja Tarasu Wejściowego wraz z pracami konserwatorskimi muru południowego przy budynku nr 3 Hotelu Książ.
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest wykonanie prac konserwatorskich i robót budowlanych objętych zadaniem pn. Rewaloryzacja Tarasu wejściowego wraz z pracami konserwatorskimi muru południowego przy budynku nr 3 Hotelu Książ.
Vorherige Bekanntmachung: 471819-2025
Interne Kennung: ZP/15/06/2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: 1. Zamawiający informuje, iż na podstawie art. 139 ust. 1 ustawy Pzp może najpierw dokonać badania i oceny ofert, a następnie dokonać kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. 2. KLAUZULA ZATRUDNIENIA Zamawiający stosownie do art. 95 ust. 1 ustawy Pzp, określa obowiązek zatrudnienia na podstawie umowy o pracę osób wykonujących następujące czynności w zakresie realizacji zamówienia: - koordynowanie zadań Wykonawcy w zakresie realizacji zamówienia, w szczególności nadzór nad właściwą realizacją usługi, - wykonywanie prac fizycznych przy realizacji robót budowlanych i prace fizyczne objęte zakres zamówienia w pkt 4.1-4.2 (obowiązek ten nie dotyczy sytuacji, gdy prace te będą wykonywane samodzielnie i osobiście przez osoby fizyczne prowadzące działalność gospodarczą w postaci tzw. samozatrudnienia, jako podwykonawcy). Szczegółowy sposób dokumentowania zatrudnienia ww. osób, uprawnienia Zamawiającego w zakresie kontroli spełniania przez Wykonawcę wymagań, o których mowa w art. 95 ust. 1 ustawy Pzp oraz sankcji z tytułu niespełnienia tych wymagań, rodzaju czynności niezbędnych do realizacji zamówienia, których dotyczą wymagania zatrudnienia na podstawie umowy o pracę przez Wykonawcę lub podwykonawcę osób wykonujących czynności w trakcie realizacji zamówienia zawarte są w Projekcie Umowy – Załącznik Nr 2 do SWZ. 3.INFORMACJE O ŚRODKACH KOMUNIKACJI ELEKTRONICZNEJ. 3.1. Postępowanie prowadzone jest w języku polskim przy użyciu środków komunikacji elektronicznej za pośrednictwem platformy zakupowej pod adresem: https://gminawalbrzych.logintrade.net/rejestracja/ustawowe.html 3.2. Oferta wraz z załącznikami musi zostać sporządzona w języku polskim, złożona w postaci elektronicznej oraz podpisana kwalifikowanym podpisem elektronicznym. 3.3. Zalecenia Zamawiającego odnoście podpisu oferty: Oferta musi być złożona za pośrednictwem Platformy Przetargowej w formie elektronicznej. W przypadku pliku .pdf zaleca się podpis formatem PAdES, dokumenty inne niż w formie .pdf zaleca się podpisywać formatem XAdES, 3.4. Niezbędne wymagania sprzętowo-aplikacyjne: a) dopuszczalne przeglądarki internetowe: − Internet Explorer 8, Internet Explorer 9, Internet Explorer 10, Internet Explorer II, − Microsoft Edge, − Google Chrome 31, − Mozilla Firefox 26, − Opera 18. b) pozostałe wymagania techniczne: − dostęp do sieci Internet; − obsługa przez przeglądarkę protokołu XMLHttpRequest- ajax; − włączona obsługa JavaScript; − zalecana szybkość łącza internetowego powyżej 500 KB/s; − zainstalowany Acrobat Reader; − zainstalowane środowisko uruchomieniowe Java - Java SE Runtime Environment 6 − Update 24 lub nowszy. 3.5. Zamawiający dopuszcza przesyłanie danych w formatach: application/msword, application/drafting, application/x-gzip, multipart/x-gzip, image/jpeg, image/pjpeg, application/x-latex, application/pdf, image/piet, image/png, application/mspowerpoint, application/postscript, application/rtf, application/x-rtf, text/richtext, image/tiff, image/x-tiff, application/mswrite, application/excel, application/x-excel, application/vnd.ms-excel, application/x-msexcel, application/vnd.ms-excel, text/xml, application/x-zip-compressed, application/zip, application/vnd.ms-office, video/x-msvideo, audio/x-ms-wma, application/vnd.oasis.opendocumentspreadsheet, application/acad, application/x-acad, application/autocad_dwg, image/x-dwg, application/dwg, application/x-dwg, application/x-autocad, image/vnd.dwg, drawing/dwg. 3.5. Maksymalny rozmiar przesyłanego pliku 150 MB. 3.6. Informacje na temat kodowania i czasu odbioru danych: Czas zapisywany jest w formacie YYYY-MM-DD HH:MM:SS. Czas przekazania danych jest to czas, W którym zostanie potwierdzone złożenie oferty, dokumentu przez Wykonawcę. W przypadku wybrania opcji złożenia oferty bez logowania, potwierdzenie odbywa się poprzez kliknięcie w link dostępny w wiadomości mailowej, wysłanej automatycznie po złożeniu oferty, dokumentu będąc niezalogowanym na Platformie zakupowej. Wiadomość otrzymuje Wykonawca na adres e-mail wskazany w formularzu w ikonę „Złóż ofertę”. W przypadku Wykonawcy zalogowanego na Platformie Przetargowej, czas przekazania danych jest to czas wysłania dokumentu, oferty przez Platformę Przetargową. 3.7. Sposób sporządzenia dokumentów elektronicznych musi być zgody z wymaganiami określonymi w rozporządzeniu Prezesa Rady Ministrów z dnia 30 grudnia 2020 r. w sprawie sposobu sporządzania i przekazywania informacji oraz wymagań technicznych dla dokumentów elektronicznych oraz środków komunikacji elektronicznej w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego lub konkursie (Dz. U. z 2020 poz. 2452) oraz rozporządzeniu Ministra Rozwoju, Pracy i Technologii z dnia 23 grudnia 2020 r. w sprawie podmiotowych środków dowodowych oraz innych dokumentów lub oświadczeń, jakich może żądać zamawiający od wykonawcy (Dz. U. z 2020 poz. 2415). 4. ZABEZPIECZENIE NALEŻYTEGO WYKONANIA UMOWY Wykonawca, którego oferta zostanie uznana za najkorzystniejszą, zobowiązany będzie do wniesienia zabezpieczenia należytego wykonania umowy w wysokości 5 % ceny brutto oferty (z podatkiem VAT). 5. Szczegółowe informacje dotyczące RODO znajdują się w rozdziale 22 SWZ.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Zusätzliche Art des Auftrags: Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 77310000 Anpflanzungs- und Pflegearbeiten an Grünflächen
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest wykonanie prac konserwatorskich i robót budowlanych objętych zadaniem pn. Rewaloryzacja Tarasu wejściowego wraz z pracami konserwatorskimi muru południowego przy budynku nr 3 Hotelu Książ. Przedmiot zamówienia obejmuje następujące zadania: Zadanie nr 1: Wykonanie rewaloryzacji tarasu wejściowego wraz z pracami konserwatorskimi muru południowego obejmujące: a) Podzadanie Nr 1.1 Prace konserwatorskie kamiennego muru zamykającego południową stronę tarasów zamkowych zgodnie z Programem Prac Konserwatorskich sporządzonym przez mgr Natalię Balasa. b) Podzadanie Nr 1.2 Rozbiórka/usunięcie elementów: - plac z płyt kamiennych przed tarasem restauracyjnym (płyty należy przekazać inwestorowi), - plac z płyt betonowych przed tarasem restauracyjnym (płyty należy zutylizować), - drewniana okładzina tarasu restauracyjnego wraz z podkonstrukcją, - schody do tarasu restauracyjnego, - taras restauracyjny, - pochylnia do tarasu hotelowego, - taras hotelowy, - obrzeża granitowe i betonowe (obrzeża granitowe należy przekazać inwestorowi, betonowe należy zutylizować), - drzewa, krzewy i inna roślinność – wg projektu wykonawczego szaty roślinnej, - grunt pod zieleń – wg projektu wykonawczego szaty roślinnej – oraz pod ścieżki, - fundament po zachodniej stronie budynku hotelowego, - maszt techniczny po zachodniej stronie budynku hotelowego. c) Podzadanie Nr 1.3 W zakresie zieleni: - wycinkę drzew i krzewów, - zabezpieczenie drzew i krzewów na czas realizacji robót budowlanych, - rozścielenie ziemi urodzajnej, - przygotowanie terenu do nasadzeń, - wykonanie nasadzeń drzew liściastych wg projektu wykonawczego szaty roślinnej, - wykonanie nasadzeń krzewów liściastych wg projektu wykonawczego szaty roślinnej, - wykonanie nasadzeń pnączy wg projektu wykonawczego szaty roślinnej, - wykonanie nasadzeń bylin i półkrzewów, paproci, roślin dwuletnich i roślin jednorocznych wg projektu wykonawczego szaty roślinnej, - wykonanie nasadzeń roślin cebulowych wg projektu wykonawczego szaty roślinnej, - założenie trawników siewem, d) Podzadanie Nr 1.4 W zakresie odtworzenia/wykonania: - budowa nowych tarasów: restauracyjnego i hotelowego, - wykonanie ścieżek, - budowa altan z konstrukcji stalowej, - odtworzenie w historycznych gabarytach murku ceglanego dawnego basenu. Zadanie nr 2: Wykonanie systemu automatycznego nawadniania na Tarasie Wejściowym przy Zamku Książ w Wałbrzychu, którego zakres obejmuje w szczególności: a) wykopy liniowe, b) położenie rurociągów oraz rur nawadniających, c) montaż zraszaczy, d) ustawienie sterowników oraz próby szczelności. Zadanie nr 3: Pielęgnacja gwarancyjna posadzonego materiału roślinnego według zaleceń wskazanych w pkt. 15 projektu wykonawczego szaty roślinnej i pkt. 5.15. Szczegółowej Specyfikacji Technicznej.
Zusätzliche Einstufung (cpv): 77211400 Fällen von Bäumen, 77211500 Baumpflege, 45100000 Baureifmachung, 45111213 Abräumungsarbeiten, 45200000 Komplett- oder Teilbauleistungen im Hochbau sowie Tiefbauarbeiten, 45212420 Bauarbeiten für Restaurants und ähnliche Anlagen, 45212140 Freizeiteinrichtung, 45262210 Fundamentierungsarbeiten, 45262310 Stahlbetonarbeiten, 45262311 Betonrohbauarbeiten, 45262522 Mauerwerksarbeiten, 45400000 Baufertigstellung, 45262512 Quadersteinarbeiten, 45111291 Erschließungsarbeiten, 45233253 Oberbauarbeiten für Fußwege, 45233200 Diverse Oberbauarbeiten, 45112710 Landschaftsgärtnerische Bauleistungen für Grünanlagen, 45112712 Landschaftsgärtnerische Bauleistungen für Gartenanlagen, 45232120 Bewässerungsanlage