648064-2026 - Ergebnis
Rumänien – Mineralwasser – Acord cadru de furnizare apa minerala naturala
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Acord cadru de furnizare apa minerala naturala
Beschreibung: Acord cadru pe 22 luni de furnizare APĂ MINERALĂ NATURALĂ , necesară hrănirii efectivelor de elevi în perioada 2024 –2026 conform caiet de sarcini nr.1.231.010 din 14.08.2024 Orice operator economic are dreptul de a solicita clarificari sau informatii suplimentare , numai prin SEAP(https://e-licitatie.ro/pub) intr-un termen de cel mult 15 zile inainte de data limita de depunere a ofertelor, conform art.160 alin.1 si 2 din Legea 98/2016. In masura in care solicitarile de clarificari sau informatiile suplimentare au fost adresate in termenul prevazut anterior, autoritatea contractanta va publica in SEAP raspunsurile in termen de pana la 10 zile inainte de data limita de depunere a ofertelor, conform art. 161 alin. 1 din Legea 98/2016, autoritatea contractanta urmand sa nu dea curs solicitarilor adresate prin alta modalitate de comunicare sau alt termen decat cel stabilit.
Interne Kennung: 4208501_2024_PAAPD;1475579
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 15981000 Mineralwasser
5. Los
Los: LOT-0000
Titel: Default lot
Beschreibung: Acord cadru pe 22 luni de furnizare Apă minerală naturală în perioada 2024 –2026 conform caiet de sarcini nr. 1.231.010 din 14.08.2024 În cazul încheierii unui acord cadru: Valoarea maxima estimata acord-cadru este de 480.000,00 lei fara TVA Estimări ale cantităţilor minime şi maxime care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord-cadru : Apă minerală naturală min 14.400 litri - max 320.000 litri Valoarea estimata a celui mai mare contract subsecvent care se anticipează că va fi atribuit pe durata acordului-cadru: 130.500,00 lei fara TVA Cantitatea unui contract subsecvent Apă minerală naturală min 14.400 l - max 87.000 litri Pe parcursul perioadei de valabilitate a acordului cadru se vor încheia 7 contracte subsecvente ( conform art.117 alin(2) din Legea 98/2016 ), în funcție de necesități și fonduri bugetare alocate.
Interne Kennung: 1