See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Servicii auto (revizii tehnice, reparaţii, întreţinere, tinichigerie, vopsitorie, vulcanizare, inspecţii tehnice periodice şi tractări) pentru autovehiculele din parcul auto al Agenţiei Naţionale de Administrare Fiscală - aparat propriu - 8 loturi
Beschreibung: Servicii auto (revizii tehnice, reparaţii, întreţinere, tinichigerie, vopsitorie, vulcanizare, inspecţii tehnice periodice şi tractări) pentru autovehiculele din parcul auto al Agenţiei Naţionale de Administrare Fiscală - aparat propriu, după cum urmează: Lotul 1 – Bucureşti, Lotul 2 – Suceava, Lotul 3 – Constanța, Lotul 4 – Alexandria, Lotul 5 – Târgu Jiu, Lotul 6 – Deva, Lotul 7 – Oradea, Lotul 8 – Sibiu. Numar zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor/candidaturilor=18 Autoritatea contractantă va răspunde în mod clar si complet tuturor acestor solicitări de clarificare în a 11-a zi înainte de termenul stabilit pentru depunerea ofertelor.
Interne Kennung: 16031712/2025/36
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 50110000 Reparatur und Wartung von Kraftfahrzeugen und zugehörigen Ausrüstungen
5. Los
Los: LOT-0002
Titel: Lotul 2 – Suceava servicii auto (revizii tehnice, reparaţii, întreţinere, tinichigerie, vopsitorie, vulcanizare, inspecţii tehnice periodice şi tractări) pentru autovehiculele din parcul auto al Agenţiei Naţionale de Administrare Fiscală - aparat propriu
Beschreibung: Servicii auto (revizii tehnice, reparaţii, întreţinere, tinichigerie, vopsitorie, vulcanizare, inspecţii tehnice periodice şi tractări) Cantitate autovehicule existente 54 Cantitate maximă aprobată de autovehicule 60 Cantitate minimă estimată acord cadru Cantitate estimată ore manoperă 2.160 Cantitate estimată intervenții reprezentând piese de schimb (piese de schimb, consumabile, materiale și alte echipamente de schimb) 162 Cantitate estimată reprezentând schimburi anvelope (manoperă 4 anvelope/autovehicul) 216 Cantitate estimată ITP (inspecție tehnică periodică) - (manoperă efectuare ITP) 108 Cantitate estimată remorcare (tractare) în afara zonei în care aceasta este cu titlu gratuit (KM) 1.080 Cantitate maximă estimată acord cadru Cantitate estimată ore manoperă 3.600 Cantitate estimată intervenții reprezentând piese de schimb 480 Cantitate estimată reprezentând schimburi anvelope (manoperă 4 anvelope/autovehicul) 480 Cantitate estimată ITP (inspecție tehnică periodică) - (manoperă efectuare ITP) 240 Cantitate estimată remorcare (tractare) în afara zonei în care aceasta este cu titlu gratuit (KM) 3.000 Cantitate estimată cel mai mic contract subsecvent Cantitate estimată ore manoperă 81 Cantitate estimată intervenții reprezentând piese de schimb (piese de schimb, consumabile, materiale și alte echipamente de schimb) 54 Cantitate estimată reprezentând schimburi anvelope (manoperă 4 anvelope/autovehicul) 54 Cantitate estimată ITP (inspecție tehnică periodică) - (manoperă efectuare ITP) 5 Cantitate estimată remorcare (tractare) în afara zonei în care aceasta este cu titlu gratuit (KM) 100 Cantitate estimată cel mai mare contract subsecvent Cantitate estimată ore manoperă 162 Cantitate estimată intervenții reprezentând piese de schimb (piese de schimb, consumabile, materiale și alte echipamente de schimb) 108 Cantitate estimată reprezentând schimburi anvelope (manoperă 4 anvelope/autovehicul) 108 Cantitate estimată ITP (inspecție tehnică periodică) - (manoperă efectuare ITP) 14 Cantitate estimată remorcare (tractare) în afara zonei în care aceasta este cu titlu gratuit (KM) 280
Interne Kennung: 2
Zusätzliche Einstufung (cpv): 34300000 Teile und Zubehör für Fahrzeuge und deren Motoren, 50116500 Reifenreparatur, einschließlich Montieren und Auswuchten, 50118110 Fahrzeugabschleppdienste, 71631200 Technische Kontrolle von Kraftfahrzeugen
Los: LOT-0003
Titel: Lotul 3 – Constanța servicii auto (revizii tehnice, reparaţii, întreţinere, tinichigerie, vopsitorie, vulcanizare, inspecţii tehnice periodice şi tractări) pentru autovehiculele din parcul auto al Agenţiei Naţionale de Administrare Fiscală - aparat propriu
Beschreibung: Servicii auto (revizii tehnice, reparaţii, întreţinere, tinichigerie, vopsitorie, vulcanizare, inspecţii tehnice periodice şi tractări) Cantitate autovehicule existente 85 Cantitate maximă aprobată de autovehicule 90 Cantitate minimă estimată acord cadru Cantitate estimată ore manoperă 3.400 Cantitate estimată intervenții reprezentând piese de schimb (piese de schimb, consumabile, materiale și alte echipamente de schimb) 255 Cantitate estimată reprezentând schimburi anvelope (manoperă 4 anvelope/autovehicul) 340 Cantitate estimată ITP (inspecție tehnică periodică) - (manoperă efectuare ITP) 170 Cantitate estimată remorcare (tractare) în afara zonei în care aceasta este cu titlu gratuit (KM) 1.700 Cantitate maximă estimată acord cadru Cantitate estimată ore manoperă 5,400 Cantitate estimată intervenții reprezentând piese de schimb 720 Cantitate estimată reprezentând schimburi anvelope (manoperă 4 anvelope/autovehicul) 720 Cantitate estimată ITP (inspecție tehnică periodică) - (manoperă efectuare ITP) 360 Cantitate estimată remorcare (tractare) în afara zonei în care aceasta este cu titlu gratuit (KM) 4.500 Cantitate estimată cel mai mic contract subsecvent Cantitate estimată ore manoperă 128 Cantitate estimată intervenții reprezentând piese de schimb (piese de schimb, consumabile, materiale și alte echipamente de schimb) 85 Cantitate estimată reprezentând schimburi anvelope (manoperă 4 anvelope/autovehicul) 85 Cantitate estimată ITP (inspecție tehnică periodică) - (manoperă efectuare ITP) 9 Cantitate estimată remorcare (tractare) în afara zonei în care aceasta este cu titlu gratuit (KM) 180 Cantitate estimată cel mai mare contract subsecvent Cantitate estimată ore manoperă 255 Cantitate estimată intervenții reprezentând piese de schimb (piese de schimb, consumabile, materiale și alte echipamente de schimb) 170 Cantitate estimată reprezentând schimburi anvelope (manoperă 4 anvelope/autovehicul) 170 Cantitate estimată ITP (inspecție tehnică periodică) - (manoperă efectuare ITP) 21 Cantitate estimată remorcare (tractare) în afara zonei în care aceasta este cu titlu gratuit (KM) 420
Interne Kennung: 3
Los: LOT-0004
Titel: LOTUL 4 Alexandria: servicii auto (revizii tehnice, reparaţii, întreţinere, tinichigerie, vopsitorie, vulcanizare, inspecţii tehnice periodice şi tractări)pentru autovehiculele din parcul auto al Agenţiei Naţionale de Administrare Fiscală - aparat propriu
Beschreibung: Nr. lot LOT 4 ALEXANDRIA Cantitate autovehicule existente 61 Cantitate maximă aprobată de autovehicule 68 Cantitate minimă estimată acord cadru Cantitate estimată ore manoperă 2.440 Cantitate estimată intervenții reprezentând piese de schimb (piese de schimb, consumabile, materiale și alte echipamente de schimb) 183 Cantitate estimată reprezentând schimburi anvelope (manoperă 4 anvelope/autovehicul) 244 Cantitate estimată ITP (inspecție tehnică periodică) - (manoperă efectuare ITP) 122 Cantitate estimată remorcare (tractare) în afara zonei în care aceasta este cu titlu gratuit (KM) 1.220 Cantitate maximă estimată acord cadru Cantitate estimată ore manoperă 4.080 Cantitate estimată intervenții reprezentând piese de schimb 544 Cantitate estimată reprezentând schimburi anvelope (manoperă 4 anvelope/autovehicul) 544 Cantitate estimată ITP (inspecție tehnică periodică) - (manoperă efectuare ITP) 272 Cantitate estimată remorcare (tractare) în afara zonei în care aceasta este cu titlu gratuit (KM) 3.400 Cantitate estimată cel mai mic contract subsecvent Cantitate estimată ore manoperă 92 Cantitate estimată intervenții reprezentând piese de schimb (piese de schimb, consumabile, materiale și alte echipamente de schimb) 61 Cantitate estimată reprezentând schimburi anvelope (manoperă 4 anvelope/autovehicul) 61 Cantitate estimată ITP (inspecție tehnică periodică) - (manoperă efectuare ITP) 6 Cantitate estimată remorcare (tractare) în afara zonei în care aceasta este cu titlu gratuit (KM) 120 Cantitate estimată cel mai mare contract subsecvent Cantitate estimată ore manoperă 183 Cantitate estimată intervenții reprezentând piese de schimb (piese de schimb, consumabile, materiale și alte echipamente de schimb) 122 Cantitate estimată reprezentând schimburi anvelope (manoperă 4 anvelope/autovehicul) 122 Cantitate estimată ITP (inspecție tehnică periodică) - (manoperă efectuare ITP) 15 Cantitate estimată remorcare (tractare) în afara zonei în care aceasta este cu titlu gratuit (KM) 300
Interne Kennung: 4
Los: LOT-0005
Titel: LOTUL 5 Târgu Jiu servicii auto (revizii tehnice, reparaţii, întreţinere, tinichigerie, vopsitorie, vulcanizare, inspecţii tehnice periodice şi tractări) pentru autovehiculele din parcul auto al Agenţiei Naţionale de Administrare Fiscală - aparat propriu
Beschreibung: servicii auto (revizii tehnice, reparaţii, întreţinere, tinichigerie, vopsitorie, vulcanizare, inspecţii tehnice periodice şi tractări) Cantitate autovehicule existente 53 Cantitate maximă aprobată de autovehicule 60 Cantitate minimă estimată acord cadru Cantitate estimată ore manoperă 2.120 Cantitate estimată intervenții reprezentând piese de schimb (piese de schimb, consumabile, materiale și alte echipamente de schimb) 159 Cantitate estimată reprezentând schimburi anvelope (manoperă 4 anvelope/autovehicul) 212 Cantitate estimată ITP (inspecție tehnică periodică) - (manoperă efectuare ITP) 106 Cantitate estimată remorcare (tractare) în afara zonei în care aceasta este cu titlu gratuit (KM) 1.060 Cantitate maximă estimată acord cadru Cantitate estimată ore manoperă 3.600 Cantitate estimată intervenții reprezentând piese de schimb 480 Cantitate estimată reprezentând schimburi anvelope (manoperă 4 anvelope/autovehicul) 480 Cantitate estimată ITP (inspecție tehnică periodică) - (manoperă efectuare ITP) 240 Cantitate estimată remorcare (tractare) în afara zonei în care aceasta este cu titlu gratuit (KM) 3.000 Cantitate estimată cel mai mic contract subsecvent Cantitate estimată ore manoperă 80 Cantitate estimată intervenții reprezentând piese de schimb (piese de schimb, consumabile, materiale și alte echipamente de schimb) 53 Cantitate estimată reprezentând schimburi anvelope (manoperă 4 anvelope/autovehicul) 53 Cantitate estimată ITP (inspecție tehnică periodică) - (manoperă efectuare ITP) 5 Cantitate estimată remorcare (tractare) în afara zonei în care aceasta este cu titlu gratuit (KM) 100 Cantitate estimată cel mai mare contract subsecvent Cantitate estimată ore manoperă 159 Cantitate estimată intervenții reprezentând piese de schimb (piese de schimb, consumabile, materiale și alte echipamente de schimb) 106 Cantitate estimată reprezentând schimburi anvelope (manoperă 4 anvelope/autovehicul) 106 Cantitate estimată ITP (inspecție tehnică periodică) - (manoperă efectuare ITP) 13 Cantitate estimată remorcare (tractare) în afara zonei în care aceasta este cu titlu gratuit (KM) 260
Interne Kennung: 5
Los: LOT-0006
Titel: Lotul 6 – Deva servicii auto (revizii tehnice, reparaţii, întreţinere, tinichigerie, vopsitorie, vulcanizare, inspecţii tehnice periodice şi tractări) pentru autovehiculele din parcul auto al Agenţiei Naţionale de Administrare Fiscală - aparat propriu
Beschreibung: Servicii auto (revizii tehnice, reparaţii, întreţinere, tinichigerie, vopsitorie, vulcanizare, inspecţii tehnice periodice şi tractări) Cantitate autovehicule existente 58 Cantitate maximă aprobată de autovehicule 65 Cantitate minimă estimată acord cadru Cantitate estimată ore manoperă 2.320 Cantitate estimată intervenții reprezentând piese de schimb (piese de schimb, consumabile, materiale și alte echipamente de schimb) 174 Cantitate estimată reprezentând schimburi anvelope (manoperă 4 anvelope/autovehicul) 232 Cantitate estimată ITP (inspecție tehnică periodică) - (manoperă efectuare ITP) 116 Cantitate estimată remorcare (tractare) în afara zonei în care aceasta este cu titlu gratuit (KM) 1.160 Cantitate maximă estimată acord cadru Cantitate estimată ore manoperă 3.900 Cantitate estimată intervenții reprezentând piese de schimb 520 Cantitate estimată reprezentând schimburi anvelope (manoperă 4 anvelope/autovehicul) 520 Cantitate estimată ITP (inspecție tehnică periodică) - (manoperă efectuare ITP) 260 Cantitate estimată remorcare (tractare) în afara zonei în care aceasta este cu titlu gratuit (KM) 3.250 Cantitate estimată cel mai mic contract subsecvent Cantitate estimată ore manoperă 87 Cantitate estimată intervenții reprezentând piese de schimb (piese de schimb, consumabile, materiale și alte echipamente de schimb) 58 Cantitate estimată reprezentând schimburi anvelope (manoperă 4 anvelope/autovehicul) 58 Cantitate estimată ITP (inspecție tehnică periodică) - (manoperă efectuare ITP) 6 Cantitate estimată remorcare (tractare) în afara zonei în care aceasta este cu titlu gratuit (KM) 120 Cantitate estimată cel mai mare contract subsecvent Cantitate estimată ore manoperă 174 Cantitate estimată intervenții reprezentând piese de schimb (piese de schimb, consumabile, materiale și alte echipamente de schimb) 116 Cantitate estimată reprezentând schimburi anvelope (manoperă 4 anvelope/autovehicul) 116 Cantitate estimată ITP (inspecție tehnică periodică) - (manoperă efectuare ITP) 15 Cantitate estimată remorcare (tractare) în afara zonei în care aceasta este cu titlu gratuit (KM) 300
Interne Kennung: 6
Los: LOT-0007
Titel: Lot 7 Oradea Servicii auto (revizii tehnice, reparaţii, întreţinere, tinichigerie, vopsitorie, vulcanizare, inspecţii tehnice periodice şi tractări) pentru autovehiculele din parcul auto al Agenţiei Naţionale de Administrare Fiscală - aparat propriu
Beschreibung: Servicii auto (revizii tehnice, reparaţii, întreţinere, tinichigerie, vopsitorie, vulcanizare, inspecţii tehnice periodice şi tractări) Cantitate autovehicule existente 56 Cantitate maximă aprobată de autovehicule 65 Cantitate minimă estimată acord cadru Cantitate estimată ore manoperă 2.240 Cantitate estimată intervenții reprezentând piese de schimb (piese de schimb, consumabile, materiale și alte echipamente de schimb) 168 Cantitate estimată reprezentând schimburi anvelope (manoperă 4 anvelope/autovehicul) 224 Cantitate estimată ITP (inspecție tehnică periodică) - (manoperă efectuare ITP) 112 Cantitate estimată remorcare (tractare) în afara zonei în care aceasta este cu titlu gratuit (KM) 1.120 Cantitate maximă estimată acord cadru Cantitate estimată ore manoperă 3.900 Cantitate estimată intervenții reprezentând piese de schimb 520 Cantitate estimată reprezentând schimburi anvelope (manoperă 4 anvelope/autovehicul) 520 Cantitate estimată ITP (inspecție tehnică periodică) - (manoperă efectuare ITP) 260 Cantitate estimată remorcare (tractare) în afara zonei în care aceasta este cu titlu gratuit (KM) 3.250 Cantitate estimată cel mai mic contract subsecvent Cantitate estimată ore manoperă 84 Cantitate estimată intervenții reprezentând piese de schimb (piese de schimb, consumabile, materiale și alte echipamente de schimb) 56 Cantitate estimată reprezentând schimburi anvelope (manoperă 4 anvelope/autovehicul) 56 Cantitate estimată ITP (inspecție tehnică periodică) - (manoperă efectuare ITP) 6 Cantitate estimată remorcare (tractare) în afara zonei în care aceasta este cu titlu gratuit (KM) 120 Cantitate estimată cel mai mare contract subsecvent Cantitate estimată ore manoperă 168 Cantitate estimată intervenții reprezentând piese de schimb (piese de schimb, consumabile, materiale și alte echipamente de schimb) 112 Cantitate estimată reprezentând schimburi anvelope (manoperă 4 anvelope/autovehicul) 112 Cantitate estimată ITP (inspecție tehnică periodică) - (manoperă efectuare ITP) 14 Cantitate estimată remorcare (tractare) în afara zonei în care aceasta este cu titlu gratuit (KM) 280
Interne Kennung: 7