648106-2026 - Wettbewerb
Rumänien – Chirurgische Suturen – Acord cadru furnizare fire de sutura si dispozitive pentru blocul operator
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Acord cadru furnizare fire de sutura si dispozitive pentru blocul operator
Beschreibung: Acord cadru furnizare fire sutura si dispozitive pentru blocul operator - LOT 1 - Fire sutura neresorbabile, LOT 2 - Fire sutura resorbabile, LOT. 3 - Sutura mecanica si dispozitive pentru blocul operator, LOT 4 - Plase chirurgicale - conform Caietului de sarcini. - Autoritatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificari: in a 11-a zi inainte de termenul limita stabilit in anuntul de participare pentru depunerea ofertelor. - Numarul de zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor 18 zile
Interne Kennung: 40557502026-11
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33141121 Chirurgische Suturen
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: -Fire sutura neresorbabile
Beschreibung: Fire sutura neresorbabile conform Caietului de sarcini
Interne Kennung: 1
Los: LOT-0002
Titel: -Fire sutura resorbabile
Beschreibung: Fire sutura resorbabile conform Caietului de sarcini
Interne Kennung: 2
Los: LOT-0003
Titel: -Sutura mecanica si dispozitive pentru blocul operator
Beschreibung: Sutura mecanica si dispozitive pentru blocul operator conform Caietului de sarcini
Interne Kennung: 3
Haupteinstufung (cpv): 33162000 OP-Ausrüstung und OP-Instrumente
Los: LOT-0004
Titel: -Plase chirurgicale
Beschreibung: -Plase chirurgicale conform Caietului de sarcini
Interne Kennung: 4
Haupteinstufung (cpv): 33162100 OP-Ausrüstung
648106-2026 - Competition
Contract or concession notice – standard regime
Supplies
2. Procedure
Procedure
Internal identifier: 40557502026-11
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 33141121 Surgical sutures
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: -Fire sutura neresorbabile
Internal identifier: 1
Lot: LOT-0002
Title: -Fire sutura resorbabile
Internal identifier: 2
Lot: LOT-0003
Internal identifier: 3
Main classification (cpv): 33162000 Operating theatre devices and instruments
Lot: LOT-0004
Title: -Plase chirurgicale
Internal identifier: 4
Main classification (cpv): 33162100 Operating-theatre devices