See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Mättjänster - Säters kommun
Beschreibung: Upphandlingscenter inbjuder, för Säters kommuns räkning, till anbudsgivning gällande mättjänster. Uppdraget omfattar löpande mät- och karttjänster inom kommunen, med särskilt fokus på basmätning och àjourhållning av kommunens primärkarta. I uppdraget ingår även krav på kompetens och utrustning för att utföra drönarflygningar.
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 71355000 Vermessungsarbeiten
5. Los
Los: LOT-0001
Interne Kennung: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:120384:Lot:1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 71355200 Amtliche Landvermessung, 71355100 Photogrammetrische Dienstleistungen, 79961200 Luftaufnahmen