648122-2026 - Ergebnis
Rumänien – Holzfällung – Servicii de exploatare forestieră și transport bușteni, VI 2026, NEAMT
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Servicii de exploatare forestieră și transport bușteni, VI 2026, NEAMT
Beschreibung: SERVICII DE EXPLOATARE FORESTIERA SI TRANSPORT BUSTENI,V I2026, DS NEAMT conform specificațiilor din caietul de sarcini, pentru ocoalele silvice din subordinea Direcției Silvice Neamț, respectiv pentru Ocolul Silvic TAZLĂU (4 lot/4partizi), Ocolul Silvic ROZNOV (3 loturi / 3 partizi), Ocolul Silvic VADURI (1 loturi / 1 partizi), Ocolul Silvic TG NEAMT, (5 loturi / 5 partizi), Ocolul Silvic VĂRATEC (5 loturi/5partizi), Ocolul Silvic GÂRCINA (8 loturi / 9 partizi) SI Ocolul Silvic ROMAN, (2 loturi / 2 partizi). Numarul de zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor: 9. Autoritatea contractantă va răspunde în mod clar si complet tuturor solicitărilor declarificari/de informații suplimentare, cu 6 zile inainte de data limită stabilită pentru depunerea ofertelor. NOTA: Autoritatea contractanta nu este obligata sa raspunda solicitarilor de clarificari/ informatii suplimentare care nu au fost adresate in termenul stabilit la Sectiunea I.3 din Fisa de date a achizitiei
Interne Kennung: 7514/16.06.2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Pentru aceasta achiziție a fost publicat pe site-ul www.e-licitatie.ro, anunțul de intenție nr. PI1004317 din 02.10.2025, în vederea reducerii termenelor de la 35 de zile la 15 zile pentru depunerea ofertelor conform prev. art. 74 alin. (2) din Legea nr. 98/2016.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 77211100 Holzfällung
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: LOT 1 OS TAZLAU P 257/2600023600240
Beschreibung: SERVICII DE EXPLOATARE FORESTIERĂ, CONFORM SPECIFICAȚIILOR CAIETULUI DE SARCINI, PENTRU UN VOLUM DE 909,83 MC ȘI SERVICII DE TRANSPORT BUSTENI PENTRU UN VOLUM DE 366,00 MC
Interne Kennung: 1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 77210000 Holzgewinnung
Los: LOT-0002
Titel: LOT 2 OS TAZLAU P 268/2600023601880
Beschreibung: SERVICII DE EXPLOATARE FORESTIERĂ, CONFORM SPECIFICAȚIILOR CAIETULUI DE SARCINI, PENTRU UN VOLUM DE 2588,70 MC ȘI SERVICII DE TRANSPORT BUSTENI PENTRU UN VOLUM DE 1474,00 MC
Interne Kennung: 2
Los: LOT-0003
Titel: LOT 3 OS TAZLAU P 269/2600023602180
Beschreibung: SERVICII DE EXPLOATARE FORESTIERĂ, CONFORM SPECIFICAȚIILOR CAIETULUI DE SARCINI, PENTRU UN VOLUM DE 512,76 MC ȘI SERVICII DE TRANSPORT BUSTENI PENTRU UN VOLUM DE 272,00 MC
Interne Kennung: 3
Los: LOT-0004
Titel: LOT 4 OS TAZLAU P 270/2600023602190
Beschreibung: SERVICII DE EXPLOATARE FORESTIERĂ, CONFORM SPECIFICAȚIILOR CAIETULUI DE SARCINI, PENTRU UN VOLUM DE 605,57 MC ȘI SERVICII DE TRANSPORT BUSTENI PENTRU UN VOLUM DE 362,00 MC
Interne Kennung: 4
Los: LOT-0005
Titel: LOT 5 OS ROZNOV P 250/2600023500760
Beschreibung: SERVICII DE EXPLOATARE FORESTIERĂ, CONFORM SPECIFICAȚIILOR CAIETULUI DE SARCINI, PENTRU UN VOLUM DE 1518,81MC ȘI SERVICII DE TRANSPORT BUSTENI PENTRU UN VOLUM DE 400,00 MC
Interne Kennung: 5
Los: LOT-0006
Titel: LOT 6 OS ROZNOV P 254/2600023500890
Beschreibung: SERVICII DE EXPLOATARE FORESTIERĂ, CONFORM SPECIFICAȚIILOR CAIETULUI DE SARCINI, PENTRU UN VOLUM DE 551,86MC ȘI SERVICII DE TRANSPORT BUSTENI PENTRU UN VOLUM DE 0,00 MC
Interne Kennung: 6
Los: LOT-0007
Titel: LOT 7 OS ROZNOV P 272/2600023501160
Beschreibung: SERVICII DE EXPLOATARE FORESTIERĂ, CONFORM SPECIFICAȚIILOR CAIETULUI DE SARCINI, PENTRU UN VOLUM DE 1214,12MC ȘI SERVICII DE TRANSPORT BUSTENI PENTRU UN VOLUM DE 150,00MC
Interne Kennung: 7
Los: LOT-0008
Titel: LOT 8 OS VADURI P 522/2600022900660
Beschreibung: SERVICII DE EXPLOATARE FORESTIERĂ, CONFORM SPECIFICAȚIILOR CAIETULUI DE SARCINI, PENTRU UN VOLUM DE 283,55 MC ȘI SERVICII DE TRANSPORT BUSTENI PENTRU UN VOLUM DE 60,00 MC
Interne Kennung: 8
Los: LOT-0009
Titel: LOT 9 OS TARGU NEAMT P 661/2500023801180
Beschreibung: SERVICII DE EXPLOATARE FORESTIERĂ, CONFORM SPECIFICAȚIILOR CAIETULUI DE SARCINI, PENTRU UN VOLUM DE 1167,33 MC ȘI SERVICII DE TRANSPORT BUSTENI PENTRU UN VOLUM DE 220,00 MC
Interne Kennung: 9
Los: LOT-0010
Titel: LOT 10 OS TARGU NEAMT P 664/2500023801210
Beschreibung: SERVICII DE EXPLOATARE FORESTIERĂ, CONFORM SPECIFICAȚIILOR CAIETULUI DE SARCINI, PENTRU UN VOLUM DE 712,68 MC ȘI SERVICII DE TRANSPORT BUSTENI PENTRU UN VOLUM DE 310,00 MC
Interne Kennung: 10
Los: LOT-0011
Titel: LOT 11 OS TARGU NEAMT P 659/2500023801160
Beschreibung: SERVICII DE EXPLOATARE FORESTIERĂ, CONFORM SPECIFICAȚIILOR CAIETULUI DE SARCINI, PENTRU UN VOLUM DE 1464,98 MC ȘI SERVICII DE TRANSPORT BUSTENI PENTRU UN VOLUM DE 130,00 MC
Interne Kennung: 11
Los: LOT-0012
Titel: LOT 12 OS TARGU NEAMT P 667/2600023800030
Beschreibung: SERVICII DE EXPLOATARE FORESTIERĂ, CONFORM SPECIFICAȚIILOR CAIETULUI DE SARCINI, PENTRU UN VOLUM DE 128,15 MC ȘI SERVICII DE TRANSPORT BUSTENI PENTRU UN VOLUM DE 0,00 MC
Interne Kennung: 12
Los: LOT-0013
Titel: LOT 13 OS TARGU NEAMT P 669/2600023800110
Beschreibung: SERVICII DE EXPLOATARE FORESTIERĂ, CONFORM SPECIFICAȚIILOR CAIETULUI DE SARCINI, PENTRU UN VOLUM DE 452,64 MC ȘI SERVICII DE TRANSPORT BUSTENI PENTRU UN VOLUM DE 110,00MC
Interne Kennung: 13
Los: LOT-0014
Titel: LOT 14 OS VARATEC P 54/2600022500430
Beschreibung: SERVICII DE EXPLOATARE FORESTIERĂ, CONFORM SPECIFICAȚIILOR CAIETULUI DE SARCINI, PENTRU UN VOLUM DE 2157,29 MC ȘI SERVICII DE TRANSPORT BUSTENI PENTRU UN VOLUM DE 0,00 MC
Interne Kennung: 14
Los: LOT-0015
Titel: LOT 15 OS VARATEC P 92/2600022500050
Beschreibung: SERVICII DE EXPLOATARE FORESTIERĂ, CONFORM SPECIFICAȚIILOR CAIETULUI DE SARCINI, PENTRU UN VOLUM DE 280,24MC ȘI SERVICII DE TRANSPORT BUSTENI PENTRU UN VOLUM DE 0,00MC
Interne Kennung: 15
Los: LOT-0016
Titel: LOT 16 OS VARATEC P 129/2600022500770
Beschreibung: SERVICII DE EXPLOATARE FORESTIERĂ, CONFORM SPECIFICAȚIILOR CAIETULUI DE SARCINI, PENTRU UN VOLUM DE 1000,05 MC ȘI SERVICII DE TRANSPORT BUSTENI PENTRU UN VOLUM DE 0,00 MC
Interne Kennung: 16
Los: LOT-0017
Titel: LOT 17 OS VARATEC P 854/2600022501440
Beschreibung: SERVICII DE EXPLOATARE FORESTIERĂ, CONFORM SPECIFICAȚIILOR CAIETULUI DE SARCINI, PENTRU UN VOLUM DE 1116,47MC ȘI SERVICII DE TRANSPORT BUSTENI PENTRU UN VOLUM DE 0,00MC
Interne Kennung: 17
Los: LOT-0018
Titel: LOT 18 OS VARATEC P 57/2600022500330
Beschreibung: SERVICII DE EXPLOATARE FORESTIERĂ, CONFORM SPECIFICAȚIILOR CAIETULUI DE SARCINI, PENTRU UN VOLUM DE 1165,81 MC ȘI SERVICII DE TRANSPORT BUSTENI PENTRU UN VOLUM DE 0,00 MC
Interne Kennung: 18
Los: LOT-0019
Titel: LOT 19 OS GARCINA 80/2600022000600, 81/2600022000370
Beschreibung: SERVICII DE EXPLOATARE FORESTIERĂ, CONFORM SPECIFICAȚIILOR CAIETULUI DE SARCINI, PENTRU UN VOLUM:P. 80 - 627,04MC ȘI P91 - 912,98MC ȘI SERVICII DE TRANSPORT BUSTENI PENTRU UN VOLUM DE: P 80 - 510MC ȘI P 81 - 840,00 MC
Interne Kennung: 19
Los: LOT-0020
Titel: LOT 20 OS GARCINA P 92/2600022001030
Beschreibung: SERVICII DE EXPLOATARE FORESTIERĂ, CONFORM SPECIFICAȚIILOR CAIETULUI DE SARCINI, PENTRU UN VOLUM DE 651,12 MC ȘI SERVICII DE TRANSPORT BUSTENI PENTRU UN VOLUM DE 355,00 MC
Interne Kennung: 20
Los: LOT-0021
Titel: LOT 21 OS GARCINA P 93/2600022001070
Beschreibung: SERVICII DE EXPLOATARE FORESTIERĂ, CONFORM SPECIFICAȚIILOR CAIETULUI DE SARCINI, PENTRU UN VOLUM DE 552,96MC ȘI SERVICII DE TRANSPORT BUSTENI PENTRU UN VOLUM DE 379,00MC
Interne Kennung: 21
Los: LOT-0022
Titel: LOT 22 GARCINA P 96/2600022001040
Beschreibung: SERVICII DE EXPLOATARE FORESTIERĂ, CONFORM SPECIFICAȚIILOR CAIETULUI DE SARCINI, PENTRU UN VOLUM DE 463,71MC ȘI SERVICII DE TRANSPORT BUSTENI PENTRU UN VOLUM DE 228,00 MC
Interne Kennung: 22
Los: LOT-0023
Titel: LOT 23 GARCINA P 99/2600022001050
Beschreibung: SERVICII DE EXPLOATARE FORESTIERĂ, CONFORM SPECIFICAȚIILOR CAIETULUI DE SARCINI, PENTRU UN VOLUM DE 648,29MC ȘI SERVICII DE TRANSPORT BUSTENI PENTRU UN VOLUM DE 407,000MC
Interne Kennung: 23
Los: LOT-0024
Titel: LOT 24 GARCINA P 161/2600022001640
Beschreibung: SERVICII DE EXPLOATARE FORESTIERĂ, CONFORM SPECIFICAȚIILOR CAIETULUI DE SARCINI, PENTRU UN VOLUM DE 200,86MC ȘI SERVICII DE TRANSPORT BUSTENI PENTRU UN VOLUM DE 30,00 MC
Interne Kennung: 24
Los: LOT-0025
Titel: LOT 25 GARCINA P 130/2600022000710
Beschreibung: SERVICII DE EXPLOATARE FORESTIERĂ, CONFORM SPECIFICAȚIILOR CAIETULUI DE SARCINI, PENTRU UN VOLUM DE 1423,23MC ȘI SERVICII DE TRANSPORT BUSTENI PENTRU UN VOLUM DE 1026,00MC
Interne Kennung: 25
Los: LOT-0026
Titel: LOT 26 GARCINA P 147/2600022001460
Beschreibung: SERVICII DE EXPLOATARE FORESTIERĂ, CONFORM SPECIFICAȚIILOR CAIETULUI DE SARCINI, PENTRU UN VOLUM DE 942,66MC ȘI SERVICII DE TRANSPORT BUSTENI PENTRU UN VOLUM DE 590,00 MC
Interne Kennung: 26
Los: LOT-0027
Titel: LOT 27 OS ROMAN P 543/2600023100290
Beschreibung: SERVICII DE EXPLOATARE FORESTIERĂ, CONFORM SPECIFICAȚIILOR CAIETULUI DE SARCINI, PENTRU UN VOLUM DE 225,64 MC ȘI SERVICII DE TRANSPORT BUSTENI PENTRU UN VOLUM DE 0,00 MC
Interne Kennung: 27
Los: LOT-0028
Titel: LOT 28 OS ROMAN P 544/2600023100300
Beschreibung: SERVICII DE EXPLOATARE FORESTIERĂ, CONFORM SPECIFICAȚIILOR CAIETULUI DE SARCINI, PENTRU UN VOLUM DE 676,51 MC ȘI SERVICII DE TRANSPORT BUSTENI PENTRU UN VOLUM DE 0,00 MC
Interne Kennung: 28