See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Open Access Repository Systeem gebaseerd op Open Source software als SaaS-oplossing
Beschreibung: Belnet wenst in opdracht van het Federaal Wetenschapsbeleid (Belspo) een aanbesteding uit te schrijven voor de levering, implementatie en het onderhoud van een Open Access Repository Systeem voor wetenschappelijke publicaties, gebaseerd op Open Source software, als Software as a Service (SaaS) oplossing. Context: "ORFEO" is het bestaande Open Access repository van Belspo dat naast Belspo gebruikt wordt door 13 Wetenschappelijke Instellingen met een overheidsstatuut. Dit systeem vormt een cruciaal onderdeel van de federale Open Science strategie en dient als centraal platform voor het opslaan, beheren en delen van wetenschappelijke publicaties conform moderne Open Access standaarden. De hernieuwing van deze repository maakt deel uit van het bredere Federal Open Science Cloud (FedOSC) project, een initiatief om wetenschappelijke data en publicaties van federale onderzoeksinstellingen beter toegankelijk te maken en te integreren met Europese onderzoeksinfrastructuren zoals EOSC (European Open Science Cloud) en OpenAIRE. Huidige situatie: De huidige ORFEO-omgeving is gebaseerd op DSpace versie 6 open source software en wordt op een on-premise infrastructuur gehost. Op het moment van schrijven (april 2025) bevat het repository 13.662 publicaties, waarvan 7.213 met volledige tekst, die in totaal ongeveer 57GB aan opslagruimte in beslag nemen. De publicaties worden voornamelijk opgeslagen in PDF- en JPG-formaat, maar het systeem bevat ook multimediabestanden zoals AVI en MP3. Doelstelling van de opdracht: Belnet wenst voor de toekomstige versie van "ORFEO" over te stappen naar een oplossing gebaseerd op Open Source software (zoals bijvoorbeeld Invenio, ontwikkeld door CERN, of gelijkwaardig), aangeboden als een Software as a Service (SaaS) model. De opdracht omvat: * Het opzetten en configureren van een volledig operationele repository-omgeving * Het verzorgen van een volledige migratie van alle bestaande gegevens met behoud van metadata-integriteit * Het integreren van het systeem met de Belnet AAI (Authentication and Authorization Infrastructure) Federation * Het ondersteunen van Belnet's eigen DOI -credentials voor het toekennen van DOIs * Het leveren van alle benodigde technische ondersteuning, onderhoud en beheer van de omgeving * Het verzorgen van documentatie en kennisoverdracht * De opdrachtnemer zal alle technische aspecten van de oplossing beheren, inclusief installaties, configuraties, updates, beveiliging en bijbehorende ondersteuning met een gedocumenteerd Service Level Agreement (SLA).
Interne Kennung: PPP0NZ-1622/5042/2025-03-1661
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 72000000 IT-Dienste: Beratung, Software-Entwicklung, Internet und Hilfestellung
5. Los
Los: LOT-0001
Interne Kennung: 2025-03-1661_1