648269-2026 - Wettbewerb
Rumänien – Bauarbeiten – Achiziționarea execuției lucrărilor pentru realizarea obiectivului „Lucrări de reabilitare la depozitul de carburanți lubrifianți in cazarma 962 Bascov” cod proiect 2020 –C/I – 962 Bascov
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Bauleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Achiziționarea execuției lucrărilor pentru realizarea obiectivului „Lucrări de reabilitare la depozitul de carburanți lubrifianți in cazarma 962 Bascov” cod proiect 2020 –C/I – 962 Bascov
Beschreibung: Modul de organizare a execuției lucrărilor autorizate se va face conform graficului de execuție din cadrul proiectului tehnic de execuție, a detaliilor de execuţie şi a organizării execuţiei lucrărilor autorizate si in conformitate cu studiul de solutie aprobat conform ATR nr. 26003082/ 12.03.2025 (ofertat in cadrul cap.2.1) valoare care va fi decontata conform legislatiei in vigoare. Contractantul va furniza facilitatile complete si in stare de functionare conform cerintelor specificate prin proiectul tehnic, cerinte minime ale specificatiilor tehnice/studiu de fezabilitate În vederea realizării obiectivului general, obiectele specifice ale proiectului sunt 1. Execuție OBIECT 01 - Reabilitare rezervoare metalice pentru depozitarea materialelor(carburanti si lubrifianti) precum si lucrari de interventii si amenajari aferente (sector depozitare); 2. Execuție OBIECT 02 - Realizare imprejmuire sector depozitare si porti acces; 3. Execuție OBIECT 03 - Lucrari de reabilitare la rampa de descarcare/incarcare C.F. a unitatii; 4. Execuție OBIECT 04 - Lucrari de reabilitare la rampa auto; 5. Execuție OBIECT 05 - Lucrari de reabilitare Gara; 6. Execuție OBIECT 06 - Realizare pavilion nou P+2; 7. Execuție OBIECT 07 - Realizare pavilion L/Remiza P.S.I.; 8. Execuție OBIECT 08 - Reabilitare grup electrogen; 9. Execuție OBIECT 09 - Reabilitare gospodarie de apa; 10. Execuție OBIECT 10 - Amenajare drumuri,alei betonate din sectorul depozitare; 11. Execuție OBIECT 11- Reabilitarea pav.U7,U8,U15,U16 - bordeie semiingropate; 12. Execuție OBIECT 12 - Reabilitare si extindere retea electrica. Ofertantul executa toate lucrările necesare pentru finalizarea la termen a investiției, conform Cerințelor Beneficiarului. Valoare cheltuielilor diverse şi neprevăzute este in valoarea de 13.157.111,06 lei fără TVA. Număr de zile până la care se pot solicita clarificări înainte de data limită de depunere a ofertelor: 10 zile. Autoritatea contractantă va răspunde în mod clar și complet tuturor solicitărilor de clarificări/infomațiilor suplimentare cu cel puțin 6 zile înainte de data limită stabilită pentru depunerea ofertelor.
Interne Kennung: 4332487_2026_PAAPD1624666
Verfahrensart: Nichtoffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45000000 Bauarbeiten
5. Los
Los: LOT-0000
Titel: Default lot
Beschreibung: Obiectivul general al investiției constă în consolidarea și reabilitarea pavilionului D existent, urmărindu-se creșterea gradului de siguranță în exploatare a construcțiilor și de confort a utilizatorilor. Obiectivele specifice ale proiectului sunt realizarea tuturor lucrărilor propuse prin prezenta documentatie tehnico-economică, asigurarea condițiilor pentru buna desfășurare a activităților specifice Ministerul Apărării Naționale cu respectarea prevederilor impuse de legislația națională și acordurile internaționale în vigoare, ce revin administratorului și utilizatorilor imobilului. Modul de organizare a execuției lucrărilor autorizate se va face conform graficului de execuție din cadrul proiectului tehnic de execuţie nr. A5023/19.12.2018, a detaliilor de execuţie şi a organizării execuţiei lucrărilor autorizate. Contractantul va furniza facilitățile complete și în stare de funcționare conform cerințelor specificate prin proiectul tehnic, cerințe minime ale specificațiilor tehnice.
Interne Kennung: 1