2. Verfahren
Verfahren
Titel: Tietopyyntö/markkinakartoitus: VR-Yhtymä Oyj:n polttoaineiden hankinta
Beschreibung: VR-Yhtymä Oyj järjestää markkinavuoropuhelun tulevasta hankinnasta: Polttoaineiden hankinta VR-Yhtymälle sekä siihen liittyvät toimitukset: - säiliötoimitukset - polttoaineostot huoltoasemilta Pyydämme ilmoittautumaan aihetta koskevaan markkinavuoropuheluun. Markkinavuoropuheluun osallistumisen edellytys on markkinatoimijan kyky toimittaa polttoaineita säiliötoimituksina Suomessa. VR:llä on oikeus rajata markkinavuoropuheluun osallistuminen yllä mainitulla perusteella. Hankinnasta kiinnostuneiden markkinatoimijoiden tulee ilmoittautua 30.9.2026 mennessä osoitteeseen: elli.ikonen@vr.fi.Ilmoittautuessa yrityksen tulee kirjata viestin otsikkokenttään: ”Ilmoittautuminen polttoaineiden hankinnan markkinavuoropuheluun”. Viestissä tulee ilmoittaa osallistujan yhteystiedot. Ennakkoilmoituksen perusteella suoritettava vuoropuhelu käydään etänä Teamsin välityksellä. Tämä ilmoitus on vain ennakkotietoilmoitus. Tällä ilmoituksella ei pyydetä tarjouksia. Kaikki tässä ennakkotietoilmoituksessa esitetyt tiedot ovat alustavia ja suuntaa antavia ennakkotietoja. Ennakkotietoilmoitukseen vastaaminen tai vastaamatta jättäminen ei estä mahdolliseen hankintamenettelyyn osallistumista. Ennakkotietoilmoituksen julkaiseminen ja markkinavuoropuhelun toteuttaminen eivät velvoita VR:ää toteuttamaan varsinaista hankintamenettelyä. Markkinavuoropuheluun osallistuneille ei makseta korvausta osallistumisesta.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 09000000 Mineralölerzeugnisse, Brennstoff, Elektrizität und andere Energiequellen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 09100000 Brennstoffe
5. Los
Los: LOT-0000
Interne Kennung: 2026-057311-LOT-0001