648301-2026 - Wettbewerb
Schweden – Reparatur und Wartung von Kühlgruppen – Tillsyn kyl- och värmepumpanläggningar
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Tillsyn kyl- och värmepumpanläggningar
Beschreibung: Tillsyn kyl- och värmepumpanläggningar
Interne Kennung: Avtalsnummer ST26/0119
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 50730000 Reparatur und Wartung von Kühlgruppen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 42500000 Kühl- und Lüftungseinrichtungen, 42511110 Wärmepumpen, 50532000 Reparatur und Wartung von elektrischen Maschinen, Geräten und zugehörigen Einrichtungen, 50700000 Reparatur und Wartung von Einrichtungen in Gebäuden, 50710000 Reparatur und Wartung von elektrischen und mechanischen Einrichtungen in Gebäuden
5. Los
Los: LOT-0000
648301-2026 - Competition
Sweden – Repair and maintenance services of cooler groups – Tillsyn kyl- och värmepumpanläggningar
Contract or concession notice – standard regime
Services
2. Procedure
Procedure
Internal identifier: Avtalsnummer ST26/0119
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 50730000 Repair and maintenance services of cooler groups
Additional classification (cpv): 42500000 Cooling and ventilation equipment, 42511110 Heat pumps, 50532000 Repair and maintenance services of electrical machinery, apparatus and associated equipment, 50700000 Repair and maintenance services of building installations, 50710000 Repair and maintenance services of electrical and mechanical building installations
5. Lot
Lot: LOT-0000
648301-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Reparation och underhåll av kylargrupper – Tillsyn kyl- och värmepumpanläggningar
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
Intern identifierareAvtalsnummer ST26/0119
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 50730000 Reparation och underhåll av kylargrupper
Ytterligare klassificering (cpv): 42500000 Kyl- och ventilationsutrustning, 42511110 Värmepumpar, 50532000 Reparation och underhåll av elektriska maskiner, apparater och tillhörande utrustning, 50700000 Reparation och underhåll av utrustning i byggnader, 50710000 Reparation och underhåll av elektrisk och maskinteknisk utrustning i byggnader
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000