648371-2026 - Wettbewerb
Rumänien – Chemische Reagenzien – Reactivi si consumabile compatibili sau echivalent cu analizorul de imunologie Pathfast / Analizorul de urini URILYSER 100 Pro / Analizorul EDANi15
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Reactivi si consumabile compatibili sau echivalent cu analizorul de imunologie Pathfast / Analizorul de urini URILYSER 100 Pro / Analizorul EDANi15
Beschreibung: Reactivi si consumabile compatibili sau echivalent cu analizorul de imunologie Pathfast, Reactivi si consumabile compatibili sau echivalent cu analizorul de urini URILYSER 100 Pro, Reactivi si consumabile compatibili sau echivalent cu analizorul EDANi15 ACORD CADRU CU MAXIM 3 AGENTI ECONOMICI .DURATA ACORDULUI CADRU 3 ANI . Autoritatea contractanta va raspunde tuturor solicitarilor de clarificari in a-11–a zi inainte de termenul limita stabilit pentru depunerea ofertelor; Numarul de zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor – 18 zile. CANTITATILE MINIME SI MAXIME CARE AR PUTEA FACE OBIECTUL UNUI SINGUR CONTRACT SUBSECVENT SI CELE AFERENTE ACORDULUI CADRU SE REGASESC IN IN CADRUL CAIETULUI DE SARCINI . LOCUL PRINCIPAL DE LIVRARE SPITALUL JUDETEAN DE URGENTA DR CONSTANTIN ANDREOIU STR GAGENI NR 100 LABORATOR ANALIZE MEDICALE / MAGAZIE . Autoritatea contractanta va atribui contractele de achizitie publica subsecvente acordului cadru in cascada , numai cu respectarea conditiilor tehnice si financiare stabilite in acordul cadru respectiv .De fiecare data cand intentioneaza sa atribuie un contract de achizitie publica subsecvent unui acord cadru autoritatea contractanta se va consulta , cu operatorul economic aflat in prima pozitie din clasament , solicitandu-i acestuia , in functie de necesitati , completarea ofertei .In cazul in care operatorul economic aflat in prima pozitie din clasament nu poate furniza intreaga cantitate de produse necesara si/sau nu poate respecta termenele de livrare , atunci autoritatea contractanta are dreptul de a transmite solicitare in vederea atribuirii contractului subsecvent celui de-al doilea operator economic aflat in clasamentul intocmit in baza preturilor ofertate pentru lotul respectiv . Se va proceda in consecinta si daca cel de-al doilea operator nu poate furniza intreaga cantitate de produse necesara si / sau nu poate respecta termenele de livrare trimitandu-se solicitare in vederea atribuirii contractului subsecvent celui de-al treilea operator cu care autoritatea contractanata a incheiat acord cadru .
Interne Kennung: 227/2844545/2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33696300 Chemische Reagenzien
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: -REACTIVI SI CONSUMABILE COMPATIBILI SAU ECHIVALENT CU ANALIZORUL DE IMUNOLOGIE PATHFAST AFLAT IN DOTARE
Beschreibung: REACTIVI SI CONSUMABILE COMPATIBILI SAU ECHIVALENT CU ANALIZORUL DE IMUNOLOGIE PATHFAST AFLAT IN DOTARE CONFORM CAIET DE SARCINI
Interne Kennung: 1
Los: LOT-0002
Titel: LOT 2. Reactivi si consumabile compatibili sau echivalent cu analizorul de urini URILYSER 100 Pro
Beschreibung: Reactivi si consumabile compatibili sau echivalent cu analizorul de urini URILYSER 100 Pro
Interne Kennung: 2
Haupteinstufung (cpv): 33696700 Urologische Reagenzien
Los: LOT-0003
Titel: -LOT 3 Reactivi si consumabile compatibili sau echivalent cu analizorul EDANi15
Beschreibung: LOT 3 Reactivi si consumabile compatibili sau echivalent cu analizorul EDANi15 CONFORM CAIET DE SARCINI
Interne Kennung: 3
648371-2026 - Competition
Contract or concession notice – standard regime
Supplies
2. Procedure
Procedure
Internal identifier227/2844545/2026
Type of procedureOpen
The procedure is acceleratedno
Purpose
Main nature of the contractSupplies
Main classification (cpv): 33696300 Chemical reagents
5. Lot
LotLOT-0001
Internal identifier1
LotLOT-0002
Internal identifier2
Main classification (cpv): 33696700 Urological reagents
LotLOT-0003
Internal identifier3