See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Automatisoidun monikanavaisen kaasunäytteenottojärjestelmän hankinta
Beschreibung: Hankinnan kohteena on automatisoitu monikanavainen kaasunäytteiden keruu-, ohjaus- ja kalibrointijärjestelmä, joka on tarkoitettu käytettäväksi Luonnonvarakeskuksessa jo olemassa olevan LI-COR LI-7825 -stabiilien hiili-isotooppien kaasuanalysaattorin kanssa. Hankinnan tarkoituksena on täydentää ja laajentaa nykyisen analysaattorin käyttöä automatisoidulla, vähintään 28 näytelinjan monikanavaisella näytteenottojärjestelmällä, joka on teknisesti yhteensopiva nykyisen analysaattorin kanssa.
Interne Kennung: LUKE/2563/02.10.01.00.05/2026
Verfahrensart: Verhandlungsverfahren ohne Aufruf zum Wettbewerb
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 38000000 Laborgeräte, optische Geräte und Präzisionsgeräte (außer Gläser)
Zusätzliche Einstufung (cpv): 38432100 Gasanalysegeräte
5. Los
Los: LOT-0000
Interne Kennung: 2026-057381-LOT-0001