648389-2026 - Wettbewerb
Ungarn – Unterbrechungsfreie Stromversorgung – Szünetmentes áramellátó rendszerek rekonstrukciója
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Szünetmentes áramellátó rendszerek rekonstrukciója
Beschreibung: A MAVIR Zrt. távközlési helyiségeiben egyedi igényekre szabottan egyedileg épített szünetmentes áramellátó rendszerek biztosítjákaz áramellátás biztonságát, folytonosságát. Az egyedi kialakításnak alapvető oka a teljes modularitás szem előtt tartása volt, amely lehetővé teszi a holisztikus tervezés mellett, hogy a változó és fejlődő platformrendszerek ne redukálják a szünetmentes áramforrások felhasználhatóságát. A platformfüggetlenségen kívül alapvető igényként merül fel a plasztikus teljesítmény bővíthetőség lehetősége is, ezzel megfelelve a rendkívül gyors és konstansan változó infokommunikációs szükségleteknek. A redundanciát figyelembe véve jelenleg parallel 2db 19”-os 47U magas rack szekrénybe épített hotswap rendszerű Gamatronic SC1-UDC+ töltésvezérlő és a Gamatronic HPSuV 48V-33A LLC-N 50/60 típusú berendezések biztosítják a 48V DC feszültséget. A siteokon igényként merül fel az akkumulátor kapacitás növelése, amely jelenleg csak további rack vagy akkumulátortartó szekrények elhelyezésével lehetséges, amely sok esetben a helyhiány miatt nem megoldható, továbbá a rack szekrények beszerzése,telepítése és a csatlakoztatása extra költségként jelentkezik. A fentieken felül az akkumulátorok számának bővítése esetében súlynövekedéssel is számolni kell, amely egyes ingatlanoknál akár statikai számításokat is megkívánhat. 1.) Beszerezni kívánt eszközök A közbeszerzési dokumentumokban a konkrét szolgáltatásokra történő utalás kizárólag a tárgy jellegének egyértelmű és közérthető meghatározása érdekében történt, ajánlatot az előírt, vagy az azzal – a műszaki paraméterei tekintetében – egyenértékű szolgáltatásokra lehet tenni. Az utalás mellett a „vagy azzal egyenértékű” minden esetben odaértendő. Töltésvezérlő és töltőfiók a 22-24 unitok helyekre: - 44 db DC 48V-os 12kW teljesítményű hot swap shelf-es töltésvezérlő és töltőfiók (19”-széles és maximum 3 unit magas) - 10 db DC 48V-os 24kW teljesítményű hot swap shelf-es töltésvezérlő és töltőfiók (19”-széles és maximum 4 unit magas) - Töltésvezérlő és töltőfiókok hot swap shelf-jeinek hátsó fix rézsínes csatlakozó kiosztása egyezzen meg a jelenleg kialakított Gamatronic töltőfiókokéval (például ENETEK Modulflex család vagy ezzel egyenértékű készülékek.) A racken belüli réz áramvezetők átalakítása és további kötési pontok beépítése nem megengedett. - A töltővezérlő kommunikáljon az akkumulátorokkal, optimalizálva ezzel az akkumulátorok töltési folyamatát, növelve azok élettartamát. - A töltésvezérlő és töltőfiók modul rendelkezzen túlfeszültség védelemmel. - A DC 48V áramellátó rendszer állapota SNMP-n keresztül online módon montírozható legyen. - A DC 48V áramellátó rendszer a hibákról képes legyen SNMP trap-ek küldésére, amelyek illeszkedjen a MAVIR Zabbix rendszeréhez. Akkumulátorok a 32-47 unitok helyekre - 90 db 19” széles maximum 4 unit magas DC 48V minimum 100Ah vagy annál maximum 20%-al nagyobb kapacitású lítium-vas-foszfát akkumulátorcsoport (LFP vagy LiFePo) Egy akkumulátortelep súlya nem haladhatja meg 65kg-ot. - 40 db 19” széles maximum 4 unit magas DC 48V minimum 150Ah vagy annál maximum 20%-al nagyobb kapacitású lithium-vasfoszfát akkumulátorcsoport (LFP vagy LiFePo) Egy akkumulátortelep súlya nem haladhatja meg 90kg-ot. 2.) Telepítés tevékenység feltételei A fenti eszközök cseréjét a MAVIR 27 helyszínén (az ország különböző pontjain) a vállalkozó végzi. A munkavégzés időtartama nem haladhatja meg a 2x8 órát, és egy időben kizárólag csak egy szünetmentes áramellátó szekrényt lehet feszültség mentesíteni. A feszültségmentesítés időtartamára a munkát végző személyeknek külső 48V DC szünetmentes forrást kell biztosítani az eszközök számára. A munkavégzéshez minimum 2 fő 48V DC szünetmentes áramellátó telepítésben jártas, és szakszolgálati FAM képzéssel rendelkező személy szükséges. 3.) Garanciális feltételek Töltésvezérlők és töltőfiókok esetében az elvárt garancia a teljesítés igazolást követően minimum 24 hónap. Akkumulátorok esetében az elvárt garancia a teljesítés igazolást követően minimum 48 hónap. 4.) Teljesítési határidők 1.ütem: Eszközök leszállításának a teljesítési határideje: szerződés hatálybalépésétől számított 3 hónap. (Előteljesítés megengedett) 2.ütem: Telepítési feladatok és az oktatás elvégzésének teljesítési határideje: az 1.ütem átadás-átvételétől számított 2 hónap (Előteljesítés megengedett) 5.) Oktatás és dokumentáció A telepítő készítse fel a MAVIR AHO site/szerviz munkatársait (legfeljebb 10 fő) az üzemeltetésre és az eszközök konfigurálására. A MAVIR munkavállalói legyenek képesek a moduláris rendszerű meghibásodásokon felüli akár rendszerszintű feladatok elvégzésére, az áramellátó rendszer hardveres bővítésére és az ezzel kapcsolatos szoftveres beállítások elvégzésére. Az oktatásokat alapvetően a telepítések helyszínein on-site training keretében kerüljenek végrehajtásra, továbbá a szoftveres beállítások esetében -amennyiben szükséges- online oktatás lehetséges. Az oktatás keretében az alábbiak képzések valósuljanak meg (maximum 5 nap időtartamban): - üzembe helyezési, helyszíni (on-site) tréning - karbantartási oktatás - üzemeltetői képzés - biztonsági oktatás - szoftver és rendszerintegrációs oktatás A telepítést követően az alábbi dokumentációk szükségesek: - Megvalósulási dokumentáció, amely tartalmazza az áramellátó szekrény blokkvázlatát, egyvonalas kapcsolási rajzait és kábelezési terveket; - Műszaki leírás, amely tartalmazza a rendszer felépítését, működését és főbb műszaki adatait, beépített eszközök típusát és gyári azonosítóit; - Üzemeltetési és karbantartási kézikönyv, amely tartalmazza a részletes karbantartási feladatokat és ciklusidőket; - Gyári dokumentációk, adatlapok, megfelelőségi (CE) tanúsítványok; - Szoftverdokumentáció továbbá az eszközökhöz tartozó konfigurációs mentések, licenckulcsok, kommunikációs beállítások; - A telepítést követően VBF jegyzőkönyv. Részletek a műszaki leírásban.
Interne Kennung: EKR001703302026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: A Kbt. 76. § (2) bekezdésének c) pontja szerint.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 31154000 Unterbrechungsfreie Stromversorgung
5. Los
Los: LOT-0001
Interne Kennung: EKR001703302026/1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 50332000 Wartung im Bereich Fernmeldeinfrastruktur
Menge: 184 Stück