648414-2025 - Wettbewerb
Polen – Kreditgewährung – Przedmiot zamówienia publicznego: Kredyt bankowy długoterminowy w wysokości 10 000 000,00 zł z przeznaczeniem na sfinansowanie planowanego deficytu budżetu w roku 2025 i wykup papierów wartościowych.
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelPrzedmiot zamówienia publicznego: Kredyt bankowy długoterminowy w wysokości 10 000 000,00 zł z przeznaczeniem na sfinansowanie planowanego deficytu budżetu w roku 2025 i wykup papierów wartościowych.
Beschreibung1.Przedmiotem zamówienia jest usługa udzielenia kredytu bankowego długoterminowego w wysokości 10 000 000,00 zł (słownie: dziesięć milionów złotych) z przeznaczeniem na sfinansowanie planowanego deficytu budżetu w roku 2025 i zakup papierów wartościowych. 2.Uruchomienie kredytu nastąpi w transzach na rachunek podstawowy gminy. Wysokość i termin przekazania środków będzie każdorazowo uzgadniany z wykonawcą i przedkładany w postaci wniosku na 2 dni robocze przed uruchomieniem transzy, dopuszcza się możliwość złożenia wniosku za pośrednictwem maila lub systemu elektronicznego. 3.Całkowite uruchomienie kredytu nastąpi do 31.12.2025 r. 4. Przewidywany harmonogram spłat kredytu został określony w specyfikacji warunków zamówienia (SWZ) w rozdz.V ust.4 SWZ. 5.Dopuszcza się możliwość zmiany okresu kredytowania poprzez jego skrócenie lub wydłużenie, w zależności od wyliczonego indywidualnego wskaźnika spłaty długu, zgodnie z art. 243 ustawy o finansach publicznych. Zamawiający pisemnie poinformuje Wykonawcę o zmianach w celu podpisania stosownego aneksu bez ponoszenia dodatkowych opłat. Zmiana okresu kredytowania wymaga zgody banku. 6. Zamawiający zastrzega, iż udzielony kredyt jest bezprowizyjny, wszystkie koszty muszą być zawarte w marży banku. 7. Zamawiający (kredytobiorca) zastrzega sobie możliwość nie pobrania w pełnej wysokości kwoty kredytu. W takim przypadku bank nie obciąży Zamawiającego (kredytobiorcy) kosztami nie pobranego kredytu. 8. Oprocentowanie kredytu: zmienne oparte o stawkę WIBOR 1M i dodatnią lub ujemną marżę banku. 9. Rok odsetkowy: równy 365 dni. 10. Odsetki płatne na koniec każdego kwartału, po otrzymaniu noty odsetkowej z banku do 15-ego następnego miesiąca po zakończeniu kwartału. Dopuszcza się możliwość elektronicznego przesłania noty odsetkowej. 11. Należy przyjąć, że każdy miesiąc odsetkowy liczy rzeczywistą ilość dni. 12. Datą płatności pierwszych odsetek będzie data końca pierwszego kwartału kalendarzowego następującego po uruchomieniu pierwszej transzy kredytu. 13. Możliwość wcześniejszych (przed ustalonym terminem) spłat rat kredytu bez ponoszenia dodatkowych opłat i konieczności informowania Wykonawcy (banku) o tym fakcie. 14. Zabezpieczenie kredytu: weksel in blanco podpisany przez Wójta i przekazany Wykonawcy wraz z deklaracją wekslową podpisaną przez Wójta i Skarbnika. 15. Wyklucza się – jako warunek Wykonawcy – założenie rachunku bieżącego przez Zamawiającego w banku Wykonawcy. 16. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia został zawarty w specyfikacji warunków zamówienia (SWZ) w rozdz.V "Opis przedmiotu zamówienia".
Interne KennungZP.271.16.2025
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 66113000 Kreditgewährung
5. Los
LosLOT-0001
TitelKredyt bankowy długoterminowy w wysokości 10 000 000,00 zł z przeznaczeniem na sfinansowanie planowanego deficytu budżetu w roku 2025 i wykup papierów wartościowych.