See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Pachet 67: Proiectare – faza adaptare la amplas., exec. lucr. și asistenta tehnica din partea proiect. pe perioada exec. lucrarilor pentru ob. de investitie: Lot 1- 12935 „Proiect tip- Construire creşă mică, sat Baia, comuna Baia, judetul Suceava ”- V2 combustibil solid Lot 2 – 10963 „Proiect tip- Construire creșă mare, str. Lazuci, nr.2, orasul Borsa, judetul Maramures”- V2 combustibil solid
Beschreibung: Pachet 67: Proiectare-faza adaptare la amplasament, execuție lucrări și asistență tehnică din partea proiectantului pe perioada execuției lucrărilor pentru obiectivele de investiție: Lot 1- 12935 „Proiect tip- Construire creşă mică, sat Baia, comuna Baia, judetul Suceava ”- V2 combustibil solid Lot 2 – 10963 „Proiect tip- Construire creșă mare, str. Lazuci, nr.2, orasul Borsa, judetul Maramures”- V2 combustibil solid NOTA:*Ofertantii participanti la procedura vor tine cont de denumirea completa a obiectivelor de investitii la intocmirea ofertei, asa cum se regasesc mai sus precum si in documentul Instructiuni pentru ofertanti, inclusiv in cazul constituirii garantiei de participare. Valoarea estimată a pachetului (reprezentând totalitatea contractelor de atribuit în cadrul prezentei proceduri) este de 29.478.555,56 lei, fără TVA, compusa din: Valoarea estimata a Lotului 1 este de 11.002.363,51 lei, fara TVA Valoarea estimată a Lotului 2 este de 18.476.192,05 lei, fara TVA Modificarea contractului de achizitie publica, in cursul perioadei sale de valabilitate, se face in conditiile prevazute la art. 221 din Legea nr. 98/2016. Modificarea contractului in cursul perioadei sale de valabilitate, altfel decat in cazurile si conditiile prevazute la art. 221 din Legea nr. 98/2016, se realizeaza prin organizarea unei noi proceduri de atribuire, in conformitate cu dispozitiile legii. In conformitate cu prevederile art. 160 alin. (1) din Legea 98/2016, cu modificarile si completarile ulterioare, termenul limita pana la care orice operator economic interesat de participarea la procedura de achizitie publica are dreptul de a solicita clarificari sau informatii suplimentare in legatura cu documentatia de atribuire este de 28 zile, respectiv 20 zile inainte de termenul limita de depunere a ofertelor. Autoritatea contractanta stabileste ca termenul limita in care va raspunde tuturor solicitarilor de clarificari sau informatii suplimentare, este in a 22 a zi, respectiv in a 12 a zi inainte de termenul limita de depunere a ofertelor.
Interne Kennung: L1:14273221_2024_PAAPD1441341;L2: 14273221_2024_PAAPD1441333
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45200000 Komplett- oder Teilbauleistungen im Hochbau sowie Tiefbauarbeiten
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Lot 1- 12935 „Proiect tip- Construire creşă mică, sat Baia, comuna Baia, judetul Suceava ”- V2 combustibil solid
Beschreibung: Pachet 47: Proiectare-faza adaptare la amplasament, execuție lucrări și asistență tehnică din partea proiectantului pe perioada execuției lucrărilor pentru obiectivele de investiție: Lot 1- 12935 „Proiect tip- Construire creşă mică, sat Baia, comuna Baia, judetul Suceava ”- V2 combustibil solid Valoarea estimată a Lotului 1 este de 11.002.363,51 lei, fara TVA, compusă din: Capitolul 3 - Cheltuieli pentru proiectare-faza adaptare la amplasament şi asistenţă tehnică: 411.634,62 lei, fara TVA Capitolul 4 - Cheltuieli pentru investiţia de bază: 10.379.665,64 lei, fara TVA Capitolul 5 - Alte cheltuieli: 211.063,25 lei, fara TVA Subcapitolul 5.1 Organizare de şantier: 211.063,25 lei, fara TVA o 5.1.1 Lucrari de constructii: 168.850,60 lei, fara TVA o 5.1.2 Cheltuieli conexe: 42.212,65 lei, fara TVA
Interne Kennung: 1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 71000000 Dienstleistungen von Architektur-, Konstruktions- und Ingenieurbüros und Prüfstellen, 71356200 Technische Hilfe
Los: LOT-0002
Titel: Lot 2 – 10963 „Proiect tip- Construire creșă mare, str. Lazuci, nr.2, orasul Borsa, judetul Maramures”- V2 combustibil solid
Beschreibung: Pachet 47: Proiectare-faza adaptare la amplasament, execuție lucrări și asistență tehnică din partea proiectantului pe perioada execuției lucrărilor pentru obiectivele de investiție: Lot 2 – 10963 „Proiect tip- Construire creșă mare, str. Lazuci, nr.2, orasul Borsa, judetul Maramures”- V2 combustibil solid Valoarea estimată a Lotului 2 este 18.476.192,05 lei, fara TVA, compusă din: Capitolul 3 - Cheltuieli pentru proiectare -faza adaptare la amplasament şi asistenţă tehnică: 650.796,57 lei, fara TVA Capitolul 4 - Cheltuieli pentru investiţia de bază: 17.473.349,88 lei, fara TVA Capitolul 5 - Alte cheltuieli: 352.045,60 lei, fara TVA Subcapitolul 5.1 Organizare de şantier: 352.045,60 lei, fara TVA o 5.1.1 Lucrari de constructii: 281.636,48 lei, fara TVA o 5.1.2 Cheltuieli conexe: 70.409,12 lei, fara TVA
Interne Kennung: 2