648457-2026 - Auftragsänderung
Ungarn – Planungsleistungen im Bauwesen – NYIP vasúti közlekedési kapcsolatok tervezése
Bekanntmachung der Auftragsänderungen
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: NYIP vasúti közlekedési kapcsolatok tervezése
Beschreibung: Az MT alapján a nyertes ajánlattevő feladata az engedélyezési-, kiviteli és tendertervek, valamint a kivitelezésre alkalmas (köz)beszerzési dokumentáció III., IV. és V. kötetének elkészítése, illetve az engedélyezési eljárások lefolytatása az összes szükséges szakágra vonatkozóan (úgymint útépítés, műtárgy építés, építési fázisok, környezetvédelmi munkarészek, környezetrendezés, közművek - víz, gáz, elektromos stb. - vasúti távközlés és biztosítóberendezés, geotechnika, magasépítmények építése és bontása, vasútépítés, vasúti erősáramú létesítmények, üzemeltetési lehatárolási tervek, kisajátítási tervek, rendezési tervek, stb.). Ajánlatkérő felhívja a figyelmet, hogy az MT által javasolt változatot kell tovább tervezni, azonban ezt megelőzően döntéselőkészítő dokumentáció elkészítése szükséges a nyertes AT részéről, amelyben szükséges forgalmi adatok felülvizsgálata és azt figyelembe véve a műszaki tartalom pontosítása. Továbbá Megrendelő a Simai út és a 100., valamint 113. sz. vasútvonalak különszintű keresztezést biztosító híd, valamint a hozzá kapcsolódó úthálózat (pl.: feltáró utak, út csatlakozások, közúti csomópontok, stb.) tekintetében a szakmai indokoltságának alátámasztása, a tervezés pontos műszaki tartalmának meghatározása érdekében döntéselőkészítő dokumentáció elkészítését kéri. A főbb tervezési paraméterek az alábbiak: - A tervezési szakasz a 113. számú vasútvonal Nyíregyháza(kiz.) – Mátészalka(kiz.) szakasza, mely során a vasútvonalat 225 kN-os tengelyterhelés biztosítása érdekében szükséges áttervezni Nyíregyháza állomás 8+48 hm szelvénytől a 76+00 hm szelvényig. - A Nyíregyháza irányából történő megközelíthetőség érdekében a 100. számú (Debrecen – Nyíregyháza) vasútvonal 2650+00 hm szelvény környezetében egy a jobb és bal vágányt összekötő új, V=40 km/h engedélyezett sebességű összekötő deltavágány megtervezése (forgalmi vizsgálatok alátámasztásával). - Az állomás (rendező) és a terminál (rakodó) funkció - MT szerint javasolt - soros elrendezésben történő megtervezése. A tervezés során szempont, hogy a terminál három vágányából kettő bakdaruval elérhető kell, hogy legyen, így biztosítva a konténerek átrakását. A konténerek rövid idejű tárolására szolgáló burkolt terület megközelítőleg 15 200 m2 felületű. A terminálon ezen felül szükséges megtervezni egy 300 m hh. rakodó vágányt hagyományos teherkocsik számára. A vágány végén homlokrakodót is szükséges tervezni. A vágányhoz tartozó rakodási terület megközelítőleg 5900 m2. - Az ipari park vasúti eléréséhez szükséges a villamosítás megtervezése a 113. sz. vasútvonalat Nyíregyháza állomástól Nyíregyházi Ipari Parkig, valamint a 100. sz. vasútvonalon a kiágazáshoz szükséges beavatkozásokkal együtt. - Simai út és a 100., valamint 113. sz. vasútvonalak különszintű keresztezését biztosító híd, valamint a hozzá kapcsolódó úthálózat megtervezése. - Megvalósíthatósági tanulmány felülvizsgálata és környezeti hatástanulmány, döntéselőkészítő dokumentáció és engedélyezési- és kiviteli-, tendertervek valamint a kivitelezésre alkalmas (köz)beszerzési dokumentáció III., IV. és V. kötetének elkészítése a szükséges engedélyek megszerzésével. - Vízfolyás feletti műtárgyak tervezése, 1 db útátjáró átépítésének megtervezése. - Előreláthatóan 35 csoport kitérő megtervezése. - Engedélyezési és kiviteli terv esetében építményinformációs modell (BIM) alapú tervezés. A BIM követelmények részletezését a Műszaki leírás (Feladatleírás) tartalmazza. A tervezéssel érintett (MT alapján tervezett) összes vágányhossz 16 vágánykm. Ajánlatkérő felhívja a figyelmet, hogy - a jelen eljárás eredményeként megkötendő szerződés keretében elvégzendő alapfeladat a Megvalósíthatósági tanulmány felülvizsgálata és környezeti hatástanulmány, döntéselőkészítő dokumentáció, Engedélyezési tervek elkészítése, engedélyek megszerzése; - a Kiviteli-, tender tervek, valamint a kivitelezésre alkalmas (köz)beszerzési dokumentáció III., IV. és V. kötetének elkészítése vonatkozásában a KD részeként kiadásra kerülő Szerződéses Megállapodás külön hatálybaléptető feltételt tartalmaz az Ábtv. 41. § (1) bekezdésére tekintettel; - az Ábtv. 19. § (1) bekezdésében meghatározott, az állami építési beruházás megvalósulásának szakaszában felmerülő tervezői művezetés opcióként kerül lehívásra (bővebben lásd: BT-53 mező). Az elvégzendő tervezési munkák részletes meghatározását a Közbeszerzési Dokumentumok részeként kiadásra kerülő „Tervezési Feladatleírás” tartalmazza.
Interne Kennung: EKR000501842025
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 71320000 Planungsleistungen im Bauwesen
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: Az MT alapján a nyertes ajánlattevő feladata az engedélyezési-, kiviteli és tendertervek, valamint a kivitelezésre alkalmas (köz)beszerzési dokumentáció III., IV. és V. kötetének elkészítése, illetve az engedélyezési eljárások lefolytatása az összes szükséges szakágra vonatkozóan (úgymint útépítés, műtárgy építés, építési fázisok, környezetvédelmi munkarészek, környezetrendezés, közművek - víz, gáz, elektromos stb. - vasúti távközlés és biztosítóberendezés, geotechnika, magasépítmények építése és bontása, vasútépítés, vasúti erősáramú létesítmények, üzemeltetési lehatárolási tervek, kisajátítási tervek, rendezési tervek, stb.). Ajánlatkérő felhívja a figyelmet, hogy az MT által javasolt változatot kell tovább tervezni, azonban ezt megelőzően döntéselőkészítő dokumentáció elkészítése szükséges a nyertes AT részéről, amelyben szükséges forgalmi adatok felülvizsgálata és azt figyelembe véve a műszaki tartalom pontosítása. Továbbá Megrendelő a 113. sz. vasútvonal 76+00 hm szelvénytől Nagykálló (bez.) állomásig tartó szakasz rekonstrukciós szintjének vizsgálata, valamint a Simai út és a 100., valamint 113. sz. vasútvonalak különszintű keresztezést biztosító híd, valamint a hozzá kapcsolódó úthálózat (pl.: feltáró utak, út csatlakozások, közúti csomópontok, stb.) tekintetében a szakmai indokoltságának alátámasztása, a tervezés pontos műszaki tartalmának meghatározása érdekében döntéselőkészítő dokumentáció elkészítését kéri. A főbb tervezési paraméterek az alábbiak: - A tervezési szakasz a 113. számú vasútvonal Nyíregyháza(kiz.) – Mátészalka(kiz.) szakasza, mely során a vasútvonalat 225 kN-os tengelyterhelés biztosítása érdekében szükséges áttervezni Nyíregyháza állomás 8+48 hm szelvénytől a 76+00 hm szelvényig. - A Nyíregyháza irányából történő megközelíthetőség érdekében a 100. számú (Debrecen – Nyíregyháza) vasútvonal 2650+00 hm szelvény környezetében egy a jobb és bal vágányt összekötő új, V=40 km/h engedélyezett sebességű összekötő deltavágány megtervezése (forgalmi vizsgálatok alátámasztásával). - Az állomás (rendező) és a terminál (rakodó) funkció - MT szerint javasolt - soros elrendezésben történő megtervezése. A tervezés során szempont, hogy a terminál három vágányából kettő bakdaruval elérhető kell, hogy legyen, így biztosítva a konténerek átrakását. A konténerek rövid idejű tárolására szolgáló burkolt terület megközelítőleg 15 200 m2 felületű. A terminálon ezen felül szükséges megtervezni egy 300 m hh. rakodó vágányt hagyományos teherkocsik számára. A vágány végén homlokrakodót is szükséges tervezni. A vágányhoz tartozó rakodási terület megközelítőleg 5900 m2. - Az ipari park vasúti eléréséhez szükséges a villamosítás megtervezése a 113. sz. vasútvonalat Nyíregyháza állomástól Nyíregyházi Ipari Parkig, valamint a 100. sz. vasútvonalon a kiágazáshoz szükséges beavatkozásokkal együtt. - Simai út és a 100., valamint 113. sz. vasútvonalak különszintű keresztezését biztosító híd, valamint a hozzá kapcsolódó úthálózat megtervezése. - A 113. sz. vasútvonal 76+00 hm szelvénytől Nagykálló (bez.) állomásig tartó szakasz rekonstrukció megtervezése. - Megvalósíthatósági tanulmány felülvizsgálata és környezeti hatástanulmány, döntéselőkészítő dokumentáció és engedélyezési- és kiviteli-, tendertervek valamint a kivitelezésre alkalmas (köz)beszerzési dokumentáció III., IV. és V. kötetének elkészítése a szükséges engedélyek megszerzésével. - Vízfolyás feletti műtárgyak tervezése, 1 db útátjáró átépítésének megtervezése. - Előreláthatóan 35 csoport kitérő megtervezése. - Engedélyezési és kiviteli terv esetében építményinformációs modell (BIM) alapú tervezés. A BIM követelmények részletezését a Műszaki leírás (Feladatleírás) tartalmazza. A tervezéssel érintett (MT alapján tervezett) összes vágányhossz 16 vágánykm. Ajánlatkérő felhívja a figyelmet, hogy - a jelen eljárás eredményeként megkötendő szerződés keretében elvégzendő alapfeladat a Megvalósíthatósági tanulmány felülvizsgálata és környezeti hatástanulmány, döntéselőkészítő dokumentáció, Engedélyezési tervek elkészítése, engedélyek megszerzése; - a Kiviteli-, tender tervek, valamint a kivitelezésre alkalmas (köz)beszerzési dokumentáció III., IV. és V. kötetének elkészítése vonatkozásában a KD részeként kiadásra kerülő Szerződéses Megállapodás külön hatálybaléptető feltételt tartalmaz az Ábtv. 41. § (1) bekezdésére tekintettel; - az Ábtv. 19. § (1) bekezdésében meghatározott, az állami építési beruházás megvalósulásának szakaszában felmerülő tervezői művezetés opcióként kerül lehívásra (bővebben lásd: BT-53 mező). Az elvégzendő tervezési munkák részletes meghatározását a Közbeszerzési Dokumentumok részeként kiadásra kerülő „Tervezési Feladatleírás” tartalmazza.
Interne Kennung: EKR000501842025/1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 71242000 Entwurf und Gestaltung, Kostenschätzung, 71245000 Genehmigungsvorlagen, Konstruktionszeichnungen und Spezifikationen, 71322000 Technische Planungsleistungen im Tief- und Hochbau, 71322300 Planungsleistungen für Brücken, 71322500 Technische Planungsleistungen für Verkehrsanlagen, 71356400 Technische Planungsleistungen
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Ajánlatkérő fenntartja a jogot arra, hogy az Ábtv. 19. § (1) bekezdésére tekintettel a 25/2024. (VIII. 8.) ÉKM rendelet 45. § (1) bek. ca) pontjában meghatározott tervezői művezetést a kivitelezés ideje alatt opciós tételként rendelje meg. Megrendelő a későbbi kivitelezési szerződés hatálybalépésétől számított 60 napon belül, de legkésőbb Tervező tervezési feladatai vonatkozásában az utolsó teljesítésigazolás kiállításától számított 5 éven belül élhet opciós jogával. Az opciós rész (tervezői művezetés) nettó díját ajánlattevő köteles a tervezői művezetésre vonatkozó tervezési feladatleírás alapján meghatározni azzal, hogy a kivitelezés időtartama tervezetten 36 hónap. Az opciós rész nettó díja nem haladhatja meg a „Nettó tervezési díj(HUF)(az opció nélküli feladatok Tervezési Díja)” 30%-át, amennyiben az ajánlat ezen előírásnak nem felel meg, az az ajánlat érvénytelenségét eredményezi hiánypótlás kibocsátása nélkül.